Nacházíte se: WALL.czExcel návod › Seznam listů v excelovském souboru
Kategorie: Excel návod

Seznam listů v excelovském souboru

ExcelPokud pracujete s excelovským souborem, který má mnoho listů, pak je navigace mezi listy velmi nešikovná a těžkopádná. Je několik cest, jak takovou situaci řešit.

Hned na prvním místě musím uvést, že je dobré udržovat v excelovském sešitu co nejméně listů a tím takovému stavu předejít. Někdy to však v praxi nejde a proto mám pro vás několik tipů, jak si navigaci v takovém sešitu vylepšit.

Pro rychlou navigaci mezi listy můžete použít klávesové zkratky Ctrl-PgDown a Ctrl-PgUp.

Pokud vám klávesové zkratky nevyhovují, tak pravým tlačítkem klikněte na Tlačítka pro pohyb mezi listy. Zobrazí se pop-up okno se seznamem prvních 15 listů. Zde se můžete kliknutím přepnout na požadovaný list.

Seznam listů v excelovském souboru

Pokud máte v sešitu více jak 15 listů, stačí kliknout na poslední položku v seznamu Další listy .... Zobrazí se okno s kompletním seznamem listů. Zde pak také stačí vybrat list a tlačítkem OK potvrdit aktivaci listu.

Seznam listů v excelovském souboru

Další možnost je vložit do prvního nebo do všech listů VBA kód, který při aktivaci listu do buněk ve sloupci A vypíše navigaci. Pomocí této navigace se můžete přepínat mezi všemi listy. Pokud vložíte VBA kód jen do prvního listu, navigace je vypsána jen do tohoto listu a do ostatních listů je do buňky A1 vložen odkaz na navigaci v prvním listě.

Seznam listů v excelovském souboru

Private Sub Worksheet_Activate() 'Navigace listů Dim wSheet As Worksheet Dim i As Long i = 1 With Me .Columns(1).ClearContents .Cells(1, 1) = "SEZNAM" .Cells(1, 1).Name = "Seznam" End With For Each wSheet In Worksheets If wSheet.Name <> Me.Name Then i = i + 1 With wSheet .Range("A1").Name = "List_" & wSheet.Index .Hyperlinks.Add Anchor:=.Range("A1"), Address:="", _ SubAddress:="Index", TextToDisplay:="Návrat na Seznam" End With Me.Hyperlinks.Add Anchor:=Me.Cells(i, 1), Address:="", _ SubAddress:="List_" & wSheet.Index, TextToDisplay:="'" & wSheet.Name End If Next wSheet End Sub

Soubor s příkladem si můžete stáhnout zde.

print Formát pro tisk

Sdílet článek:

Komentáře rss


, chyba v kódu odpovědět
avatar
V kódu je drobná chybka. Buňka A1 prvního listu má vytvořený název Seznam. Ale program do buňky A1 druhého a dalšího listu vkládá link na pojmenovaný blok Index. Má tam správně být Seznam, tedy SubAddress:="Seznam", TextToDisplay:="Návrat na Seznam"citovat
icon, - odpovědět
avatar
Ahoj, pokud vlozim dany vzorec pod moduly, tak mi to nefunguje. Vyskakuje mi chyba hlavne na ME. Kdyz to ale vlozim do listu tak to jede. Dikycitovat
icon, Navigácia na Listy odpovědět
avatar
Pokiaľ by sa predošlé zdalo niekomu komplikované nech použije Zoznam listov a postupne prilinkuje "PREPOJENIE" buď cez ikonu alebo CTRL+K. Potom si zvolte tlačítkom obsah Listov --> "Záložky" a potvrďte.
Na každý ďalší list si potom dajte rovnaký odkaz "Späť" na prvý list (napr. do A1).
Odkaz môžete prilinkovať na ľubovolnú bunku a ľubovolný text. Veľmi užitočná pomôcka pre rýchlu navigáciu po zošite v E2003 aj E2007.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura III

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen. Formulář faktura III
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Přepsání buněk tlačítkem

xlnc • 23.1. 19:52

Přepsání buněk tlačítkem

xlnc • 23.1. 19:49

datum z labelu do buňky

ji026441 • 23.1. 18:05

Přepsání buněk tlačítkem

Pavlus • 23.1. 16:30

Sdílení dat

Pavlus • 23.1. 16:04

Formát/vzorec automaticky přidaného řádku tabulk

Pavlus • 23.1. 15:45

MS Query

Pavlus • 23.1. 15:31