Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 32

A chcete po nás co? Aby se to samo, no to přece, jak je to, Ares.

A já chci do pytle už narazit na chlapa a pořádné zadání. Zženštilý emo mi za reakci nestojí.

PowerPivot byl zbytečná kravina. Na co dnešní PowerBejkárny? Do prkýnka, je tu dávno koncept databází, SQL, dotazy, pohledy, dokonce i funkce. Chci ku.va solidní regulární výrazy, pořádný nástroj pro (vlastní) CSV, import a export v plné palbě a ne se sr.t v Excelu s tím, že neumí načíst ani čas a řešit kreténský nápad importu dat z Facebooku a podporu měny bitcoin. Proč se mám učit nějaký pseudojazyk? Abych byl cool? Kulový. Budu jak debil, co se chlubí "kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem". Takový člověk je u mě v 21. století id.ot, protože se nedomluví jednou řečí o 100 km dál. Proč je tam deset sra.cek pojmenovaných jako Power? Proč si mám přehazovat data z ruky do ruky jak horký brambor? Proč pojem big data? Excel NENÍ SCHOPNÝ je zpracovat. BI je vypatlaný pojem pro nějaké markeťáky/manažery.. a mrd ho, máme (ne, měli jsme free hračku BI pro desktop, se kterou si teď můžeme vytřít p.del) a další placené produkty, a jupí, budeme nadšeni z toho, že KONEČNĚ dokážeme v Excelu primitivně sloučit/seskupit data? Do pr.ele, to měla umět KT. Já na psychobarevný reporty kašlu. Chci potkat manažera, který se rozhoduje na základě statistiky a ne debilní hračky vykreslovaných na mapách Bingu, kde mi pro Kolín najde Kolín nad Rýnem.

Příprava na pivo? Rád se bavím s chlapama k věci a přímo, ne s emo. Asi tak :-)

=POČET2(NEPŘÍMÝ.ODKAZ(B1&"!B3:B39"))

Přesvědčte mě, že má Excel 2010 PowerCokoliv. A instalovat něco zpětně, nebo čekat, že to uživatelé udělali - je nesmysl. Tehdy existoval podle mě maximálně externí doplněk PowerPivot (pardon, první schizofrenní hračka k ničemu, která měla kompenzovat neschopnost a hranice pivotu, čili KT v Excelu). Máme tu dneska PowerKraviny a plácáme se po zádech pojmy big data a BI. Jak hlupáci. A Microsoft neví co chce, ořezává verze BI zdarma, tlačí do cloudu strašných Office 365. A jestliže je zkrátka v zadání příloha (zázrak) ve formátu XLS, pak já osobně mám jasno. Já učit PowerSra.ky nebudu. Maximálně mi ukazují jedno. Stávající koncept tabulkové aplikace v podobě Excelu je mrtvý. A pokud ne, pohrávám si s myšlenkou věnovat se WPS.

Nejspíš funkce NEPŘÍMÝ.ODKAZ().

@marjankaj
Formula/FormulaLocal, jen si přijďte na to, který z nich.. a máte translátor.

Jinak to není o tom, že bych měl třeba něco proti slovenčině, tak to není, naopak.

A možná to bude divný tip, ale i WPS (snesitelně placená verze) má VBA...

Dobrá, v poho. Já zkrátka trpělivost na študování neměl.

@eLCHa
Jj, omezené sledování chyb. Řádí mi tu trpaslíci :-)

Asi nemám den. Na co se ptáte?

Měnit regionální nastavení? To mělo smysl jenom pokud vím ve Windows 8, kde nějaký dobrák doplnil mezery v d. m . rrrr, což je sice správně typograficky, ale jinak kravský nápad. Nestudoval jsem to, ani nebudu, ale proč tedy s datumem nepracujete jako s celým číslem, konverzní funkcí CLng, datovým typem Date, vlastností Value2, ...?

@Al
Omlouvám se, já v reálu pořádně při množství lidí, které jsem potkal, leckdy netuším, s kým si tykám, s kým ne, zapomínám (ostatně proto chci i víc za nicky vidět lidi v reálu a trochu si je zažít, kdy i oni pochopí, že nejsem arogantní hovado, ale jen říkám věci na plnou hubu). Ostatně mezi námi, vymýšlíme leckdy pitomé nicky, za kterými není jasné jméno - no ji, i já :-). Jo dobře, vím, kdo je Vovka, Havran, ... ale i tak. Nesnižuju tím ani čas, který trávíš pomáháním ostatním. K věci. Neříkám nic víc, nic míň, že na českém fóru a pro české uživatele je výchozí český Excel/vzorec (a děsí mě, že i formát XLS). Je mi líto, že slováci to mají jinak. A stejně jako hubuju tobě, tvrdím, že byť je pro někoho Power řešení cool, protože ho umí (mepexg, předpokládám i Jiří Beran), tak 90 % tazatelům (včetně mě) je k ničemu.

V 80 % případů zadání lze odtušit, co asi tazatel zvládne. A když dá přílohu XLS, tak fakt do něj nebudu ládovat Power řešení (ano, nenávidím tyhle PowerSra.ky, ale to je věc jiná).

@Al:
Trvám na svém :-) Ostatně, předpokládám, že patříte k těm šikovnějším, kteří mají na vzorce svůj vlastní "translator". Ale jen říkám názor, zbytek je na redakci a moderátorech fóra.

U mě je to drobátko jinak...
Excel 2010 - žádné zelené trojúhelníčky (při daném postupu)
Excel 2016 - ano, viz popsané chování (a dole samozřejmě Rychlá analýza).

A ještě k "trojúhelníčkům":
https://support.office.com/en-us/article/What-are-those-buttons-and-triangles-in-my-cells-203e34e6-ba90-4158-ae58-33397dda3ca9

A teď nám řekněte, proč bychom to měli jen tak pro radost luštit. Vyskočilo na mě tolik errorů, že až hrůza. Upřímně? Než abych se v tom matlal, tak bych se zeptal, co to má dělat a naprogramoval to znovu. A měl bych to rychleji, než tohle látání ponožek. A když programátor se.e na komentáře v kódu, patří mu to.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 32

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura III

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen. Formulář faktura III
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse