Nacházíte se: WALL.czExcel návod › Funkce Fotoaparát
Kategorie: Excel návod

Funkce Fotoaparát

ExcelPod tímto nezvyklým označením skrývá MS Excel velmi užitečný nástroj. Pojďme se podívat co to vlastně umí a k čemu se může hodit.

Pokud budete chtít v excelovské tabulce zobrazit stejná data (naformátovanou tabulku) na jiném listě, tak by jste asi vytvořili odkaz na dané buňky. Má to však velkou nevýhodu, nepřenesou se vám formáty (šířky sloupců, barva pozadí, fonty, ...). Proto musíte danou oblast dodatečně naformátovat.

Jsou dva způsoby jak tuto funkci realizovat

  1. Vložit ikonu funkce fotoaparát.
    Myší se nastavte nad hlavní nabídku. Stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte nabídku Vlastní... (na konci seznamu). V Kategorii vyberte Nástroje a v pravé části listujte dokud nenajdete ikonu fotoaparátu. Tuto ikonu si přesuňte do lišty mezi ikony. Teď označte oblast (tabulku), ze které chcete vytvořit snímek. Stiskněte ikonu fotoaparátu. Levým tlačítkem myši klikněte tam, kde chcete snímek vložit.
  2. Vložit obrázek.
    Vložte do listu libovolný obrázek (např. fotku) přes menu Vložit/Obrázek/Ze souboru. Do řádku vzorců vložte adresu oblasti (tabulky), ze které chcete vytvořit snímek ve formátu =$C$8:$G$14 a stiskněte Enter.

Po vložení snímku zkuste v tabulce měnit data nebo formáty a uvidíte, jak se snímek dynamicky mění. Snímek pak můžete po listě libovolně posouvat a měnit velikost.

Příklady využítí:

  • Máte dvě tabulky, které potřebujete mít pod sebou, ale jejich formát (šíře sloupců) to komplikuje. Řešení: vytvořte si snímek a vložku (přesuňte) pod tabulku.
  • Máte sešit, ve kterém je řada listů a tabulek. Potřebujete na jeden list vytisknout vybrané tabulky, které se nachází na různých místech sešitu. Řešení: vložte si nový list. Vytvořte si snímky tabulek a vložte do nového. Vložené snímky si vyrovnejte a zkontrolujte v náhledu na tisk.

Excel, fotoaparát

print Formát pro tisk

Sdílet článek:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Makro odpovědět
avatar
Zatím se mi nedaří využít tuto funkci prostřednictvím makra. Rád bych se zeptal, zda k této funkci existuje jednoznačný příkaz pro makra.citovat
, Excel 2007 odpovědět
avatar
Dobrý den, výborná funkce, vyzkoušeno, moc se mi hodí:-) Jenom jí pořád nemůžu zprovoznit ani jedním způsobem v Excelu 2007. Nenašla jsem ikonu, a pokud je označený obrázek, nedostanu se do řádku vzorců.citovat
icon odpověděl(a)
admin
Funkci najdete v Excelu 2003.citovat
odpověděl(a)
avatar
Je i v EXCELU 2007 panel Rychly pristup si muzete prizpusobit na klikem na rozbalovaci menu u rzchleho pristupu vyberete dalsi prikazy a yvolite vsechny prikazy a tam uz je fotoaparatcitovat
odpověděl(a)
Jeza.m
řádek vzorců při vybraném obrázku lze aktivovat stiskem klávesy F2.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

nezavre samo outlock

€Ł мσşqμΐτσ • 24.7. 9:01

kopirovanie s predosleho mesiaca

€Ł мσşqμΐτσ • 24.7. 8:49

automaticky generator VBA

Michalko • 23.7. 20:32

kopirovanie s predosleho mesiaca

ivana1 • 23.7. 19:25

nezavre samo outlock

peter2 • 23.7. 18:59

upozornění na již existující soubor

Kalous • 23.7. 17:41

Porovnání dat a doplnění.

lachis • 23.7. 12:39