Nacházíte se: WALL.czExcel návod › Seznam listů v excelovském souboru
Kategorie: Excel návod

Seznam listů v excelovském souboru

ExcelPokud pracujete s excelovským souborem, který má mnoho listů, pak je navigace mezi listy velmi nešikovná a těžkopádná. Je několik cest, jak takovou situaci řešit.

Hned na prvním místě musím uvést, že je dobré udržovat v excelovském sešitu co nejméně listů a tím takovému stavu předejít. Někdy to však v praxi nejde a proto mám pro vás několik tipů, jak si navigaci v takovém sešitu vylepšit.

Pro rychlou navigaci mezi listy můžete použít klávesové zkratky Ctrl-PgDown a Ctrl-PgUp.

Pokud vám klávesové zkratky nevyhovují, tak pravým tlačítkem klikněte na Tlačítka pro pohyb mezi listy. Zobrazí se pop-up okno se seznamem prvních 15 listů. Zde se můžete kliknutím přepnout na požadovaný list.

Seznam listů v excelovském souboru

Pokud máte v sešitu více jak 15 listů, stačí kliknout na poslední položku v seznamu Další listy .... Zobrazí se okno s kompletním seznamem listů. Zde pak také stačí vybrat list a tlačítkem OK potvrdit aktivaci listu.

Seznam listů v excelovském souboru

Další možnost je vložit do prvního nebo do všech listů VBA kód, který při aktivaci listu do buněk ve sloupci A vypíše navigaci. Pomocí této navigace se můžete přepínat mezi všemi listy. Pokud vložíte VBA kód jen do prvního listu, navigace je vypsána jen do tohoto listu a do ostatních listů je do buňky A1 vložen odkaz na navigaci v prvním listě.

Seznam listů v excelovském souboru

Private Sub Worksheet_Activate() 'Navigace listů Dim wSheet As Worksheet Dim i As Long i = 1 With Me .Columns(1).ClearContents .Cells(1, 1) = "SEZNAM" .Cells(1, 1).Name = "Seznam" End With For Each wSheet In Worksheets If wSheet.Name <> Me.Name Then i = i + 1 With wSheet .Range("A1").Name = "List_" & wSheet.Index .Hyperlinks.Add Anchor:=.Range("A1"), Address:="", _ SubAddress:="Index", TextToDisplay:="Návrat na Seznam" End With Me.Hyperlinks.Add Anchor:=Me.Cells(i, 1), Address:="", _ SubAddress:="List_" & wSheet.Index, TextToDisplay:="'" & wSheet.Name End If Next wSheet End Sub

Soubor s příkladem si můžete stáhnout zde.

print Formát pro tisk

Sdílet článek:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
avatar
Funguje i v Office 2016. Mnohokráte děkuji.citovat
, chyba v kódu odpovědět
avatar
V kódu je drobná chybka. Buňka A1 prvního listu má vytvořený název Seznam. Ale program do buňky A1 druhého a dalšího listu vkládá link na pojmenovaný blok Index. Má tam správně být Seznam, tedy SubAddress:="Seznam", TextToDisplay:="Návrat na Seznam"citovat
, - odpovědět
avatar
Ahoj, pokud vlozim dany vzorec pod moduly, tak mi to nefunguje. Vyskakuje mi chyba hlavne na ME. Kdyz to ale vlozim do listu tak to jede. Dikycitovat
, Navigácia na Listy odpovědět
avatar
Pokiaľ by sa predošlé zdalo niekomu komplikované nech použije Zoznam listov a postupne prilinkuje "PREPOJENIE" buď cez ikonu alebo CTRL+K. Potom si zvolte tlačítkom obsah Listov --> "Záložky" a potvrďte.
Na každý ďalší list si potom dajte rovnaký odkaz "Späť" na prvý list (napr. do A1).
Odkaz môžete prilinkovať na ľubovolnú bunku a ľubovolný text. Veľmi užitočná pomôcka pre rýchlu navigáciu po zošite v E2003 aj E2007.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

rozpis zápasů hráčů pro utkání dvou týmů

Anonym • 25.5. 11:54

Hromadné přepsání

elninoslov • 24.5. 10:29

Hromadné přepsání

Nomi • 24.5. 8:32

Index - každý rok začít od 1 Power Query

Alfan • 23.5. 9:17

nepřímý odkaz

elninoslov • 23.5. 0:00

nepřímý odkaz

bordov • 22.5. 18:35

vrácené hodnoty

Anonym • 22.5. 15:46