Nacházíte se: WALL.czExcel šablony › Spotřeba auta pod kontrolou!
Kategorie: Excel šablony

Spotřeba auta pod kontrolou!

ExcelSledování spotřeby a nákladů na provoz auta je v dnešní době cen paliv velice důležité, až nezbytné. Pro evidenci jsem vytvořil jednoduchý a praktický formulář v Excelu, který se mi velice osvědčil.

Evidencí čerpání pohonných hmot (dále jen PHM) a oprav dostanete vaše výdaje za auto pod kontrolu. Soubor jsem nazval "provoz_auta.xls" a naleznete v něm celkem čtyři listy.

První list "Zápisy čerpání a oprav" obsahuje dvě tabulky. První slouží na zápis čerpání a druhá na zápis oprav, popřípadě nákup náhradních dílů (dále jen ND). Záleží na vás, co vše chcete evidovat. Tabulky jsou vytvořeny na 5000 zápisů. Nad tabulkami je "záhlaví", ve kterém se zobrazuje, jak se vyvíjí cena 1 litru, spotřeba po jednotlivých čerpání a malá tabulka s užitečnými statistikami. Například průměrná spotřeba, cena 1 km, dojezd na plnou nádrž, apod. Zapsal jsem zde několik zkušebních zápisů, aby jste viděli, jak se data zadávají a zobrazují.

Excel - Zápisy čerpání a oprav

Druhý list "Informace o autě" slouží primárně k vyplnění nezbytných hodnot o autě a pro funkčnost evidence. Jsou zde i pomocné výpočtové tabulky. Zápisy jsou rozděleny do šesti tabulek.

  1. Auto - základní informace o autě.
  2. Spotřeba podle TP - opište z technického průkazu spotřebu PHM a objem nádrže (objem nádrže je důležitý pro výpočet dojezdu auta).
  3. Data prohlídek - zadejte termíny technické kontroly, měření emisí a počet dní na zobrazení upozornění předem. Upozornění se zobrazí na listě "Zápisy čerpání a oprav" v prostoru grafu.
  4. Fixní náklady - zadejte výši povinného a havarijního pojištění a popřípadě cenu dálniční známky. Tyto částky jsou jen informační a v tabulce nejsou použity pro další výpočty.
  5. Statistiky - zde se nezadávají hodnoty. Provádí se zde automaticky statistické výpočty, které se také zobrazují na listě "Zápisy čerpání a oprav". Pod tabulkou je volba, zda chcete do nákladů na cenu 1 km započítávat i celkové opravy.
  6. Výpočet ceny cesty - pomocná tabulka pro výpočet ceny jedné nebo více cest.
  7. Periodické úkony - například výměna oleje po 15 000 km.

Excel - Přehledy a statistiky

Třetí list "Arch na ruční zápisy čerpání" slouží pro vytištění 4 archů (4x A5) pro ruční zápisy z čerpání, které si pak přepíšete do Excelu.

Excel - Arch na ruční zápisy čerpání

Čtvrtý list "Přehledy". Na tomto listu jsou kontingenční tabulky, které po měsících přehledně sumarizují náklady na čerpání a na opravy. Po zadání čerpání nebo opravy je potřeba kontingenční tabulky aktualizovat stiskem nápisu wall.cz na listu "Přehledy".

Excel - Přehledy nákladů čerpání a oprav.

Na Internetu je mnoho aplikací na evidenci spotřeby auta. Přispěl jsem troškou do mlýna a věřím, že tento nástroj vám bude k užitku. Níže je odkaz ke stažení.

Evidenci spotřeby a nákladů auta stahujte zde: Nejste přihlášen(a).

print Formát pro tisk

Sdílet článek:

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


Strana:  1 2 3   další »
, Výpočet ceny za L odpovědět
avatar
Dobrý den.
Prvně bych chtěl poděkovat a složit poklonu. Dobrá práce. A pak bych se chtěl zeptat, proč nepočítá po zadání litru+ceny za 1l hned cenu Cena čerpání. Děkuji s pozdravem Martin
Příloha: png44292_dotaz.png (148kB, staženo 124x)
44292_dotaz.png
citovat
, - odpovědět
avatar
Moc hezký ... ne že bych to nedokázal vyrobit sám ale lenost je hrozná věc ... navíc to máte opravdu vycizelovaný
Děkujicitovat
, Poděkování odpovědět
avatar
Děkuji za tento nástroj :)citovat
, - odpovědět
avatar

admin napsal/a:

Zrušil jsem nastavení měny na Kč. Teď lze využít pro jakoukoliv měnu.


stiahol som si xls file ale ide to len Kč. neviem najst nstavenie na EURcitovat
odpověděl(a)
elninoslov
Na karte "Informace o autě" som pridal položku "Měna", kde si volíte Kč / €. Formátovanie meny sa prepne všade. Nahradil som aj nešťastné formátovanie "rrrr", ktoré je iba v CZ Exceli, a v SK Exceli znefunkční kontinkenčné tabuľky.

Príloha je asi veľká, neberie mi ju server, tak tu je aj na Google Drivecitovat
, - odpovědět
elninoslov
3 riadky pod posledným obrázkom je text:
Evidenci spotřeby a nákladů auta stahujte zde: excel_provoz_auta.xls.

a keď kliknete na to zelené "excel_provoz_auta.xls" tak Vám začne sťahovanie.citovat
, odkaz odpovědět
avatar
Dobrý den,

kde naleznu odkaz ke stažení??citovat
, - odpovědět
avatar
tak mi nějak nefungují ty přehledy, nejdou vymazat ty původní údaje a nové se nezobrazuji a vůbec tam není ten nápis pro stisknuti ( stiskem nápisu wall.cz na listu "Přehledy" )citovat
, Nove vozidlo odpovědět
avatar
Dobry den, evidenci jsem jiz pouzival pro predchozi vozidlo a super. Nyni jsme si poridili nove vozidlo, a na razil jsem na problem a nevim jak jej vyresit. Vozidlo melo 16km a prazdnou nadrz.(vetsinou i kdyz clovek koupi ojete vozidlo) Koupil jsem 50litru za cca 1800 a razem mam prumernou spotrebu pres 20litru. Coz mi negativne ovlivnuje celkovou prumernou spotrebu, ale zaroven bych chtel mit v evidenci vsechny platby + vsechny nacerpany litry.
Dekuji o radu jak zadat prvni cerpani, ktere by neovlivnilo prumernou spotrebu.citovat
icon odpověděl(a)
admin
To je jasné. V tomto případě bych výchozí/nulový stav upravil tak, že napsal ujeté km, které by odpovídali čerpání (podle dokumentace vozidla). Jinak zkuste novější verzi.citovat
odpověděl(a)
avatar
Dobry den, dekuji za odpoved. Stahl jsem si novou verzi a ani nova verze zcela neresi muj problem. Jedine, co me napadlo, ze by mohlo pomoci, je volba, zda se ma prvni radek (4.) na listu Zápisy čerpání a oprav zapocitavat do prumerne spotreby. Jine reseni me nenapada.
Dekuji a preji Vam krasny dencitovat
, Nejde spustit exe file odpovědět
avatar
Dobrý den, dnes jsem se registroval, stáhl si zip file, rozbalil, exe spustil, ale objevila se hláška, že nelze spustit. není možné, že by byla v zip souboru chyba? Mohl byste mi prosím posla rovnou xls tabulku na george.choose3d@seznam.cz ? Děkuji moc za vstřícnost.citovat
icon odpověděl(a)
admin
Dobrý den. Provedl jsem kontrolu. Soubor je v pořádku.citovat
, prehliadky odpovědět
avatar
dalo by sa prosim doplnit do "data prohlidek" kolonky datum menenia oleja, km pri meneni oleja a typ oleja kde by mi to pripomenulo kedy treba menit? dakujemcitovat

Strana:  1 2 3   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Přiřadit informace

Baja • 19.9. 21:05

Přiřadit informace

r13 • 19.9. 20:53

Přiřadit informace

Baja • 19.9. 18:37

Přiřadit informace

Baja • 19.9. 18:35

Značení buněk makrem

Anonym • 17.9. 11:03

kopie pouze změněného formátu

r13 • 17.9. 10:06

Značení buněk makrem

marjankaj • 17.9. 9:35