
Přečtěte si nápovědu k tématu sdílení. Ptát se na věci, popsané v nápovědě, nepokládám za věc, která by patřila do tohoto fóra.
xlnc(25.9.2017 21:26)citovat#037743 
Desktopový Excel funguje ve stylu "kdo dřív přijde, ten dřív mele", pokud uživatelé nemají v sešitu svůj vlastní prostor, pak o sdílení nelze mluvit (a revize se hodí do Wordu, ne do Excelu.
Webový Office je na tom lépe, už i třeba Microsoft Excel Online zvládá tzv. formuláře (nebo průzkumy, furt si to pletu s Googlem?), které umožní sběr dat do jednoho sešitu. Škoda, že Microsoft pohřbil InfoPath... No a jinak holt databáze.
xlnc(26.9.2017 11:05)citovat#037746 
Jen takový postřeh, pocit: Microsoft potopí Access, resp. nechá ho vyhnít. Namísto toho radši vytvoří nějakou další krávovinu typu Power, jehož nástroje pořád považuji za výstřel do tmy, schízu. Ale kdo chcete, učte se tyto nástroje, jazyk, a přehazujte si data jak horký brambor z jedné dlaně do druhé. Až jednoho dne zkrátka nějakou větev Microsoft utne, stejně jako jiné (viz fajn nápad typu InfoPath, který oficiálně schoval pod jiný produkt, fakticky ovšem nepodporoval a zabil). Mluví dneska někdo o Accessu?
Ne. Jak tedy asi dopadne? Microsoft nemá vizi, směr, jen připlácne další výmysl do Office. Ale já tak rád stahuju data z Facebooku do Excelu nebo potřebuju formát měny pro bitcoin :-D Ono, někde v hlavě mám odvážnější myšlenku: Excel tak, jak je koncipován, skončil, nezvládá množství dat, v původní podobě už se nehodí. A Power ho nezachrání.

Vzhledem k tomu, že Excel-VBA lze kdykoliv podpořit knihovnou MS DAO 3.6 pro práci s databází .mdb (což je datový základ Accessu), není nutné Access vlastnit, abychom mohli takovou databázi v Excelu vytvořit, plnit i využívat prostřednictvím dotazů. Ukládání dat do databáze je pro jejich sdílení samozřejmě o řád účinnější a bezpečnější, než ukládání dat ve sdíleném excelském sešitu.
xlnc(26.9.2017 13:29)citovat#037748 
Copak o to, Access má svůj "run-time" balíček ke stažení pro fungování komunikace bez nutnosti plné verze aplikace, jde o to, že vyhnije. Jestli právem, neprávem... A DAO... to už je skutečně historie (což někdo prohlásí přirozeně i o ADO).

Dobrý den,
1) s běžným Excelem to prakticky nejde
2) stačí ho ale vypublikovat na DropBox nebo OneDrive, jít na něj z prohlížeče a je to bez problémů
3) k tomu ještě můžete přidat "Survey" a pak se data ukládají přes uživatelsky přívětivý formulář.
4) Docela zajímavé je PowerApps - během pár minut si naklikáte aplikaci, která dělá přesně to co chcete, přičemž to bude pracovat třeba s daty v Excelu - ale nejen. Vše pak funguje v jednoduché mobilní aplikaci. Je to asi tak milionkrát jednodušší než to řešit v Accessu. Něco málo se za to ale platí.