Nacházíte se: WALL.czNástěnka › Jak vyměnit LightBox za GreyBox v SunLight-CMS 7.4.1
Kategorie: Nástěnka

Jak vyměnit LightBox za GreyBox v SunLight-CMS 7.4.1

wall.czLightBox skript slouží k efektní prezentaci obrázků v novém okně na webové prezentaci. Při použití LightBoxu v SunLight-CMS jsem však narazil na řadu problémů. Proto jsem LightBox nahradil skriptem GreyBox.

Kromě otevření jednoho obrázku umí i slideshhttp://wall.cz/admin/index.php?p=content-articles-edit&id=116&returnid=26&returnpage=2ow obrázků, a především podporuje i otevření nového webu do iframe, a dokonce slideshow více webů v iframe. Skript GrexBox má jen 22KB a můžete si jej stáhnout z domovské stránky.

Návod na výměnu skriptu:

Před zahájením změn v souborech SunLight-CMS, doporučuji původní soubory zálohovat.

Skript LightBoxu se nachází ve složce remote aplikace SunLight-CMS. Ve složce remote vytvořte nový adresář greybox. Do složky greybox překopírujte všechny soubory skriptu.

Vyhledejte soubor hcm.php ve složce require a otevřete v editoru. Vyhledejte všechny slova lightbox a ty nahraďte slovem gb_imageset.

V souboru functions.php vyhledejte funkci _galleryImage. Vyhledejte všechny slova lightbox a ty nahraďte slovem gb_imageset.

Dále vyhledejte funkci _templateHead. V této funkci jsou umístěny odkazy na skripty LightBoxu a ty musíme nahradit novými odkazy. Soubor zavřete.

Vyhledejte v souboru tento zápis:

if(_lightbox){ echo ' <link rel="stylesheet" href="'._indexroot.'remote/lightbox/style.css" type="text/css" media="screen" /> <script type="text/javascript" src="'._indexroot.'remote/lightbox/prototype.js"></script> <script type="text/javascript" src="'._indexroot.'remote/lightbox/scriptaculous.js?load=effects"></script> <script type="text/javascript" src="'._indexroot.'remote/lightbox/lightbox.js"></script>'; }

Nahraďte tímto zápisem:

if(_lightbox){ echo ' <script type="text/javascript"> var GB_ROOT_DIR = "'._indexroot.'remote/greybox/"; </script> <script src="'._indexroot.'remote/greybox/AJS.js" type="text/javascript" ></script> <script src="'._indexroot.'remote/greybox/AJS_fx.js" type="text/javascript"></script> <script src="'._indexroot.'remote/greybox/gb_scripts.js" type="text/javascript"></script> <link href="'._indexroot.'remote/greybox/gb_styles.css" rel="stylesheet" type="text/css" />'; }

Skript GreyBox je připraven pro pouřívání v SunLight-CMS v galeriích. Pokud budete chtít zobrazit skriptem obrázek v článku nebo v sekci, je potřeba doplnit odkaz parametrem rel="gb_image[]" pro samostatný obrázek a rel="gb_imageset[galerie]" pro slideshow skupiny obrázků. Pro zobrazení jednotlivých stránek pak rel="gb_page[WIDTH, HEIGHT]". Více se dozvíte v dokumentaci.

print Formát pro tisk

Sdílet článek:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, light2 or gray odpovědět
avatar
Ahoj,
greybox se mi líbí mnohem víc, protože nemění velikost, ale nová verze lightboxu zase umí přepínat snímky pomocí šipek na klávesnici.
Neví někdo o verzi greyboxu, která by to uměla taky? Osobně mi to totiž příde jako velmi dobrá funkce.

lightbox2 - http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/citovat
odpověděl(a)
hashmd5
no co se týká té animaci při změně velikosti - lze vypnout, lze upravit individuálně,
klidně lze použív oba efekty, každý na něco :)citovat
, right a left odpovědět
avatar
Mohl by jsi mi říct, co mám, kde upravit, aby se mi netloukl CSS .right a .left od SL s Greyboxem. Díval jsem se, že to máš také upravené, ale kde najdu ty nastylované prvky?

Taková prkotina a chybí to v návodu......

//edit:
Tak tohle jsem našel v dokumentaci:
.left, .right - Třídy pro obtékání (zejména obrázků).

Používá to SL nebo jen uživatel?citovat
icon odpověděl(a)
admin
Já jsem je přejmenovalcitovat
, Bomba odpovědět
avatar
super moc dik 20citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Tlac s farebneho

ivana1 • 19.6. 22:16

GRAF teploty

Scraper • 18.6. 15:34

Vyhledat dnešní datum když je číslo jako text

veny • 17.6. 13:56

Vyhledat dnešní datum když je číslo jako text

Ontik • 17.6. 12:07

Zaokrouhlování

lubo • 17.6. 12:03

Zaokrouhlování

JoKe • 14.6. 15:19

Zaokrouhlování

Mirek-Kraus • 14.6. 13:52