Nacházíte se: WALL.czNástěnka › Neplaťte bankovní poplatky!
Kategorie: Nástěnka

Neplaťte bankovní poplatky!

wall.czNa bankovní poplatky se dnes a denně nese oprávněná kritika. Bankovní domy se snaží obhajovat i ty nejabsurdnější poplatky. Argumentují tím, že poskytují služby a tyto služby se musí platit. Přitom banky vydělávají už jen tím, že disponují s našimi penězi. Bankovní poplatky však platit nemusíte! Přišel čas skoncovat s bankovními poplatky.

Neplaťte bankovní poplatky!Příklad na České spořitelně, kde drtivá většina občanů spravuje rodinný rozpočet využíváním Sporožira.

 Ceny základních a nejčastějších poplatků

 • vedení účtu 45,-
 • zaslání výpisu 9,50
 • účetní položky 5,-
 • platby z/do jiné banky 2,- (pokud je platba je i automaticky účetní položka, takže celkem 7,-). Jedná se o:
  - příjem výplaty
  - platby kartou (i za platby kartou platíte!)
  - jednorázové příkazy k úhradě
  - trvalé příkazy
 • výběr z bankomatu 6,- (první dva zdarma)
 • platba za použití karty 400,- (za rok)

U běžného rodinného rozpočtu se tak mohou poplatky vyšplhat až na stovky korun měsíčně a v dnešní době mnohým rodinám mohou tyto peníze chybět. A to se zde nezmiňuji o Osobním účtu, což je kapitola sama pro sebe.

Bankovní domy profitují také hlavně z toho, že spousta lidem se moc nechce přecházet k jiné bance. Představa tolika změn u tolika plateb mnohdy majitele účtu spíše odradí. Proces přechodu na jiný účet je jednoduchý, bezbolestný a popíši, jak jsem to provedl já.

SIPO

Všechny pravidelné platby si postupně převeďte na SIPO. Většinou by mělo stačit jen nahlásit vaše spojovací číslo SIPA u toho komu platíte, někde vám sdělí, že musíte přijít osobně (např. Česká pojišťovna).

Po převedení všech plateb na SIPO by jste měli v ideálním případě na účtu jen dva pohyby. Příjem výplaty a zaplacení SIPA.

Pokud nechcete, z jakéhokoliv důvodu, měnit svoji banku, toto je ideální způsob jak snížit platby za poplatky.

Banka bez poplatků

V současné době bankovní poplatky nevybírá jako jediná mBank. V této bance skutečně neplatíte za nic. Účet lze spravovat prostřednictvím Internetu a telefonu (pro někoho možná nevýhoda). Pokud jste převedli všechny poplatky na SIPO, stačí jen na novém účtu nastavit platbu SIPA a na starém účtu zrušit. Teď už zbývá zrušit starý účet.

Osobní účet mKonto lze zřídit několika způsoby:

Chovejte se jako zákazníci a neplaťte za co opravdu nemusíte. Ušetřené peníze na poplatcích za celý rok jsou nemalé a určitě je využijete jinak a lépe.

print Formát pro tisk

Sdílet článek:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, poplatek Eurogiro odpovědět
avatar
Našla jsem jeden opravdu absurdní poplatek Poštovní spořitelny potažmo ČSOB. Nevydržela jsem to a napsala jim. Jsem opravdu zvědavá co mi odpoví....

Vážení, jsem opravdu šokována výší poplatku, který vybíráte u došlých nižších částek při platbách přes Eurogiro. Za došlou platbu 251,50 jste si vzali 150Kč. Je to v podstatě lichva, i když ji máte samozřejmě zanesenou ve vašem ceníku. Domnívám se, že byste se měli zamyslet nad změnou. Výběr takových poplatků je sice ještě zatím v naší zemi legální, nicméně je velmi nemravné dobývat peníze z lidí tímto způsobem.
S pozdravem atd...citovat
icon odpověděl(a)
admin
To je státem schválená lichva. Vše žáleží jen na nás. Máme možnost volby.citovat
, mBank vs. ČS odpovědět
avatar
Nezkoumal jsem pravdivost této informace, která mi byla sdělena, takže to berte jako informaci neprověřenou.
Česká spořitelna je ČESKÁ dceřiná společnost s vedením v Rakousku. V případě krachu se ze zbytkové hodnoty ČS budou nejprve vyplácet čeští věřitelé - tedy Vy obyčejní i neobyčejní lidé.
mBank je zahraniční zastoupení banky z Polska. Tudíž banka je zapsána a základní kapitál má v Polsku a u nás podniká na nějaký právní dokument. Tedy, když zkrachuje, primárně budou vyplaceni věřitelé v Polsku a teprve nějaký zbytek bude vyplacen do zahraničí.

To je prý jeden z hlavních důvodů (pakliže máte existenčně nemalé peníze uloženy v bankovním domě), proč byste měli raději volit ČS i s poplatky.

Ale souhlasím s Vámi, ve světě bankovní poplatky zvykem nejsou a fungují tam také dobře.

Ještě malá vsuvka - Erste Group Bank měla v minulých letech jen několik opravdu vydělávajících dceřiných společností a těmi z mála byly banky v ČR a SR.citovat
, SR odpovědět
avatar
A to na Slovensku je ešte aj pre "Osobný účet" toto:
Odcitované: "....
Nielenže môžete využívať všetky tieto služby neobmedzene, ešte vás aj odmeňuje za platby kartou.
Za platby platobnou kartou získate od nás každý mesiac odmenu vo výške 0,5 % zo sumy platieb kartou."
To mi minimálne z 50% zaplatí poplatok za vedenie účtu.
7 5citovat
, mBank není jediná odpovědět
avatar
mnohem déle než mBank je na našem trhu družstevní spořitelna FIO, kde jsou platby rovněž nula.
Byli dokonce první, kdo zavedl v ČR internetbanking...

Jsem u nich asi šest let, a bez problémů. (účet mBank mám taky...)citovat
, Jak dlouho odpovědět
avatar
Otázka je, jak dlouho to bude trvat, než mBank a zkrachuje. Nebo než natáhne klienty a pak poplatky zavede. Nevěřím ničemu co je zadarmo. Tím nechci říci, že nás naše banky nekřesťansky nesdírají.citovat
icon odpověděl(a)
admin
Otázka, kdy zkrachuje platí pro všechny banky. Tady se spíše jedná o vnímání zákazníka jako takového. To znamená, jak si zákazníků váží (to platí nejen pro banky). Pokud zákazník je opravdu s něčím nespokojený, měl by to dát najevo a druhá strana by se k tomu měla patřičně postavit. Pokud tak neučiní, zákazníka ztratí.citovat
odpověděl(a)
avatar
Já myslím, že nezkrachuje :) - podle jejich stránek ( http://www.mbank.cz/osobni/mkonto/#tabs=1 ) jsou členem mezinárodní finanční skupiny Commerzbank, druhé největší banky v Německu - pochybuji, že by takto velká instituce zkrachovala :).
Navíc podle toho co jsem slyšel tak v západní evropě se poplatky za vedení účtu standardně neplatí - takže pochybuji, že by je mBank někdy zaváděla - je to prostě jejich trvalá obchodní strategie - a to je dobré pro ně i pro jejich zákazníky.
Jedinou nevýhodou (pro někoho) tak může být jen správa účtu pomocí internetu anebo telefonu - malý počet poboček.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

špatný výpočet ze zisku - příčina?

Jakoby • 12.7. 12:35

Řazení podle času v kategoriích

Marekh • 12.7. 9:55

Porovnávací Tabulka

Jess • 8.7. 20:49

Vzorec pro zkopírování obsahu buňky.

veny • 6.7. 8:28

Vzorec pro zkopírování obsahu buňky.

Tonda_Hu • 5.7. 21:17

Porovnávací Tabulka

Jess • 5.7. 13:49

Kontexove menu na tlačenie tabuliek

ivana12 • 3.7. 14:35