Zdroj: https://wall.cz/nastenka/jak-jednoduse-prehrat-mp3-v-aute • Vydáno: 14.9.2008 19:20 • Autor: admin

Jak jednoduše přehrát mp3 v autě

wall.czNemáte autorádio s patřičnou konektivitou (vstup pro externí zařízení, USB vstup), nevíte jak přehrávat své oblíbené mp3? Naštěstí jsou však jiná a jednoduchá řešení, jak digitální zvuk přehrát v analogovém autorádiu.

Nezáleží na čem své mp3 přehráváte. Jestli v PDA, mp3 přehrávači, mobilním telefonu nebo je máte uložené na usb flash. Existují dva způsoby, jak zařízení k autorádiu připojit a přehrávat.

  1. Kazetová redukce - pro autorádia s přehrávačem kazet.
  2. FM Transmitter - pro všechny druhy autorádií nebo jakékoliv jiné zařízení s FM přijímačem.

Kazetová redukce.

Kazetová redukce je běžně k dostání v prodejnách s elektrospotřebiči. Stojí okolo 200,- Kč a vypadá jako klasická audiokazeta s kabelem, který má na konci konektor stereojack 3,5mm. Redukci/kazetu vložíte do autorádia a konektor zasunete do sluchátkového výstupu. Na rádiu pak stačí nastavit hlasitost a přehrávání ovládáte ze svého přehrávače. Pokud máte přehrávač souborů mp4, můžete si přehrávat video.


FM Transmitter.

Jedná se o malý vysílač radiových vln. Do tohoto zařízení připojíte mp3 přehrávač přes sluchátkový výstup nebo zasunete usb flashku popřípadě paměťovou kartu. Transmitter pak hudbu vysílá na radiové frekvenci. Frekvenci následně naladíte na svém autorádiu jako rozhlasovou stanici. Zpravidla jsou Transmittery napájeny 12 V (cigaretový zapalovač).

Jako příklad bych uvedl velice zajímavý produkt EMGETON Wireless Carpack 2.

Každé řešení má své výhody a nevýhody. Kazetová redukce je použitelná jen v autorádiích s kazetovým přehrávačem, která nevyžaduje žádné napájení. Instalace je velmi jednoduchá a rychlá. FM Transmitter je velmi univerzální v možnostech připojení (stereojack, paměťová karta, usb flash) různých zařízení, které potřebuje stálé napájení. Hlavní nevýhodou je, že může být vysílání při jízdě rušeno.