Zdroj: https://wall.cz/mobility/sony-clie-peg-ux50-mininotebook-nebo-pda • Vydáno: 4.10.2008 23:59 • Autor: admin

Sony Clié PEG-UX50 - mininotebook nebo pda?

Sony Clié PEG-UX50Sony Clié PEG-UX50 vypadá jako mininotebook, ale jedná se o PDA s operačním systémem Palm OS. Firma Sony se vždy snažila do PDA implementovat nové technologie a tak její výrobky byly vždy o krok před konkurencí. Výrobky řady Clié od firmy Sony se vždy mohly pyšnit precizním zpracováním a bohatou multimediální výbavou.

Sony Clié PEG-UX50Sony Clié PEG-UX50 je neuvěřitelně tenký a lehký krasavec ve stříbrném provedení z hořčíkové slitiny. Displej je otočný o 180° a lze jej zaklopit zpět, tak jak to známe u dnešních tabletů. Ve výbavě naleznete mimo jiné digitální fotoaparát, kameru, integrovaný mikrofon (lze využít jak diktafon), prohlížeč internetových stránek a emailů, editor obrázků a souborů, přehrávač hudebních (MP3 a ATRAC3) a video souborů, aplikaci na záznam videa z kamery, možnost odesílání SMS, synchronizace s PC. Pro bezdrátové připojení je integrovaný jak Bluetooth, tak i WiFi modul 802.11b. Tlačítko Power/Hold, které se nachází po levé straně, má dvě funkce. Směrem dolu přístroj zapnete a stlačením směrem nahoru přístroj zablokuje všechny tlačítka. Zablokování kláves využijete zejména při poslechu hudby s přístrojem v kapse.

Přístroj lze pohodlně ovládat tlačítkem Jog Dial a Back, který se nachází na čelní hraně, takže stylus potřebujete jen v minimálních případech. Znaky můžete vkládat podsvícenou klávesnicí QWERTY nebo Graffiti 2. Firma Sony do přístrojů řady Clié standardně dodává vlastní 3D launcher. U slotu pro paměťovou kartu (podporuje Memory Stick DUO Magic Gate až 2 GB) se nachází dvě diody. První dioda indikuje čtení a druhá zápis na kartu. Uživatel tak má přehled o práci zařízení s kartou. Přístroj je vybaven konektorem mini-USB pro synchronizaci dat s PS. Po připojení k PC a spuštění aplikace Data Import se vám k počítači připojí jako externí disk.

Sony Clié PEG-UX50

Technické parametry

Galerie

Pokud by vás zajímala podrobná recenze, tak tu najdete na stránkách mobilmania.cz. Sony Clié PEG-UX50 je nejen pro práci, ale i pro zábavu. I přesto, že se jedná o výrobek, který přišel na trh v roce 2003 a již se nevyrábí a těžko může konkurovat dnešním přístrojům jako například iPhonu nebo HTC Touch Diamond, přesto je díky své konstrukci, výbavě a konektivitě jeho užitná hodnota ještě vysoká.