Zdroj: https://wall.cz/excel-sablony/doplnek-kalendar • Vydáno: 17.8.2015 18:00 • Autor: admin

Doplněk Kalendář

ExcelDoplněk kalendář navazuje na článek "Jak dynamicky přidávat ovládací prvky na formulář pomocí VBA a přiřazení událostí". K zobrazení formuláře jsem použil stejný kód na dynamické generování ovládacích prvků.

Dá se říci, že tento kalendář je ideálním příkladem pro dynamické generování ovládacích prvků na formuláři. K zobrazení kalendáře (pořadového čísla dne) je použito 12 x 37 = 444 labelů a každý Label má přiřazenou událost Click a MouseMove.

Na zobrazeném kalendáři jsou červeně podbarvené státní svátky. Aktuální datum je podbarvené žlutě. V levém horním rohu kalendáře je rozbalovací seznam pro výběr roku v rozsahu 1955 až 2055. Po výběru roku se zobrazí kalendář pro zvolený rok. Po najetí myší na pořadové číslo dne se zobrazí informační okénko s datem, číslem týdne a kdo má svátek. Po kliknutí na pořadové číslo dne je datum přeneseno do aktivní buňky. Doplněk má dva parametry:

  1. Volba, jestli přenést do aktivní buňky jen datum nebo veškeré informace.
  2. Pokud je zapnutá první volba, lze nastavit formát buňky, do které bude přeneseno datum.

Instalaci doplňku provedete (pro MS Excel 2010) následujícím způsobem. Doplněk si uložte do svého počítače.

Pokud máte zapnutou kartu Vývojář, je to rychlejší. Zde se nachází ikona Doplňky.

Excel - doplněk Kalendář

Tip na závěr. Na formuláři ve funkci Get_labels na generování labelů je proměnná mControlTipText, která u Labelu slouží k naplnění parametru ControlTipText. Šikovnější z vás si tuto proměnnou mohou rozšířit o další informace (patřičné funkce je potřeba doplnit), které se vztahují ke kalendáři. Například astrologické informace. Informace z parametru ControlTipText se přenáší do aktivní buňky.

Doplněk si můžete stáhnout zde: Nejste přihlášen(a).