Zdroj: https://wall.cz/nastenka/hcm-modul-archiv • Vydáno: 21.12.2009 20:40 • Autor: admin

HCM modul Archiv

wall.czRedakční systém Sunlight-CMS lze libovolně rozšiřovat vlastními HCM moduly. Vzhledem k tomu, že redakční systém neobsahuje archiv článků formou souhrnů let a měsíců, napsal jsem jednoduchý 'sklapovací' archiv článků, který se zobrazuje v boxu.

Jak jsem uvedl, archiv zobrazí všechny články z vybraných kategorií formou souhrnu po letech, měsících a v závorce je uvedeno kolik obsahuje článků. Parametrem lze nastavit jaké kategorie chcete zobrazit a jak se má výpis chovat. Instalace modulu:

1. Uložení souborů

Stáhněte si archiv s modulem a uložte soubory.

2. Úprava souboru index.php

Otevřete soubor index.php a přidejte další položku do switche za poslední položku case "topic":

//archiv case "arch": define('_indexOutput_url', "index.php?m=arch"); require(_indexroot."require/archiv-arts.php"); define('_indexOutput_content', $output); define('_indexOutput_title', 'Archiv'); break;

Pokud by tato úprava byla pro někoho složitá, tak jsem upravený soubor index.php přiložil do balíčku se skripty.

3. Úprava souboru toggle.js

Otevřete soubor toggle.js a zadejte do proměnné imgContract a imgExpand (proměnné jsou na prvních dvou řádcích) vaší cestu k obrázkům. Jedná se o zadání vaší složky s template.

4. Nastavení stylů.

V HCM modulu je také potřeba nastavit CSS styl. Nastavení stylů proveďte v souboru system.css přidáním níže uvedeného doporučeného nastavení. Dejte si pozor na kolize s vaším template. Nejdříve se podívejte, jak se zobrazí modul bez nastavení stylů a postupně podle potřeby a doporučeného nastavení stylu dolaďte. Modul obsahuje identifikátor a třídy:

Příklad nastavení stylů:

/* archiv */ #nav, #nav ul{ list-style: none; margin-left: 20px; } #nav ul{ padding-top:.5em; } #nav li{ padding-left:17px; background: url('../images/arrow.gif') left top no-repeat; padding-bottom:.45em; } #nav .expandable{ padding-left: 0px; background-image: none; } #nav .expandable img{ margin-right: 5px; }

5. Spuštění

Vytvořte si nový "Box" a nazvěte ho například "Archiv". Do boxu vložte HCM modul. Příklad zadání pro zobrazení vlastního HCM modulu:

[hcm]custom,archiv,1-2-4,1,upload/js/toggle.js;[/hcm]

Parametry:

Ukázka typu zobrazení:

archiv

6. Popis archivu a obsluha.

HCM modul je pro verzi 7.4.2 a 7.4.1, takže vám určitě poběží i na verzi 7.4.0. Na starších verzích jsem nezkoušel. Všechny soubory jsou ke stažení: Nejste přihlášen(a).