Zdroj: https://wall.cz/nastenka/emgeton-vision3-dvb-t-scart • Vydáno: 21.2.2010 18:02 • Autor: admin

Emgeton Vision3 DVB-T SCART

wall.czEmgeton Vision 3 je miniaturní DVB-T tuner, který umožňuje příjem a záznam (na externí USB zařízení) digitální televize a digitálního rádia, dále přehrávání video souborů AVI, MPG, DAT, VOD, hudby ve formátu MP3, OGG a WMA a prohlížení obrázků JPG a GIF.

K příjmu digitální televize využívám harddiskový rekordér a proto jsem se o DVB-T nějak více nezajímal. Až do jednoho dne, kdy jsem sháněl DVB-T tuner pro maminku. Kamarád mi doporučil a zapůjčil Emgeton Vision3 DVB-T SCART k vyzkoušení.

Emgeton Vision3 DVB-T SCART

Jak již naznačuje název, DVB-T tuner se zapojuje do konektoru SCART. Díky kloubovému provedení nepotřebujeme za televizorem mnoho místa. Celá instalace zařízení je jednoduchá, rychlá a bezproblémová. OSD ovládání je v českém jazyce. Tuner je velmi kvalitní s vysokou citlivostí. Naladěné stanice lze posouvat, ukládat do oblíbených a mazat.

Emgeton Vision3 DVB-T SCART

Po instalaci jsem se ihned vrhl na testování přehrávání a záznamu na USB zařízení. Zasunul jsem 4 GB flash disk s filmem. V menu jsem zvolil přehrávání filmu. Vše v naprostém pořádku, včetně zobrazení titulků. To platí i pro prohlížení fotografií a přehrávání MP3. Nahrávat můžete naprogramováním pořadu pomocí funkce EPG nebo přímým stlačením tlačítka RECORD. Zařízení vytváří soubory s koncovkou TS a nahrávka je rozdělena do souborů po 271 MB. Nahrávka je kódována do MPEG2 a je v plném rozlišení PAL. Na 4 GB flash disk se pak vejdou necelé 2 hodiny záznamu. Můžete připojit i externí HDD (musí mít však vlastní napájení) a funguje i přehrávání z iPodu.

Nahrávku lze na PC dále zpracovávat. V takových případech se nejčastěji jedná o oříznutí začátku/konce záznamu a vystřižení reklam. Pro tyto účely jsem vyzkoušel DVR-Studio Pro. Zpracování je velmi jednoduché a je rozděleno do tří kroků (Edit, DVD menu, Complete). Součástí posledního kroku je DVD authoring, včetně vypálení na DVD-R. Výsledkem je plnohodnotné DVD a tak si můžete archivovat váš oblíbený film nebo pořad.

Technické údaje:

O Emgeton Vision3 DVB-T SCART platí "za málo peněz hodně muziky". Možnost přehrávání/nahrávání dělá z Vision3 malé multimediální centrum (doporučuji však minimálně 8 GB flash disk nebo externí USB disk). Vzhledem k tomu, že se při nahrávání na HDD rekordér nemohu koukat na jiný pořad, tak jsem si ho koupil taky.