Zdroj: https://wall.cz/excel-sablony/rocni-plan • Vydáno: 18.11.2007 17:15 • Autor: admin

Roční plán

ExcelPro ty, kteří si vytvářejí roční plán (akcí, projektů, školení, zkoušek a jiných periodických úkolů) se možná bude hodit tato alternativa ročního plánu v Excelu.

Roční plán je ve formátu na jeden list A4. Jedná se o nekonečný kalendář. Rok se zadává do buňky D1 a po jeho zadání dojde k přepočítání kalendáře a k nastavení data v měsících k odpovídajícímu názvu dne. V řádcích jsou uvedeny měsíce a v sloupcích dny. Barevně jsou odlišené víkendy. Svátky jsou barevně odlišeny automaticky po zadání roku do buňky D1.

Excel, roční plán.

Vaše poznámky si můžete psát přímo do buněk nebo do automatických tvarů a textových polí z panelu Kreslení. Pro lepší přehled a orientaci v plánu jsem u tvarů změnil barvu pozadí. Podle vašich potřeb si můžete v buňkách nebo v automatických tvarech libovolně měnit fonty, barvu písma a barvu pozadí. K formátování použijte formátovací nástroje v panelu Formát. Pokud budete chtít vložit text do automatického tvaru nebo textového pole, klikněte na něj levým tlačítkem nebo pravým tlačítkem myši a zvolte Upravit text. Prvky lze libovolně přesouvat po listu a měnit jejich velikost tažením za rohové body. Můžete si vložit i jiné automatické tvary z panelu kreslení.

Excel, roční plán.

Pro usnadnění formátování buněk jsem vložil tlačítko, které vám označí všechny buňky kalendáře. Tlačítko se nachází napravo od vloženého roku. Toto tlačítko můžete použít i pro přípravu na další rok, kde tlačítkem "DEL" smažete původní data.

Praktická ukázka příkladu je v sešitu Nejste přihlášen(a).