Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 53

Ahoj, lze nějak z datového modelu, kde mám upravenou tabulku, pomocí relací apod. vyexportovat čistě ta upravená tabulka do listu, nikoliv jako KT, ale obyč tabulka?

Ahoj,
používám zámek oblastí, kdy někteří jmenovaní uživatelé mohou oblast buněk měnit bez hesla a ostatní pouze s heslem.

Co když ale nejsem jmenovaný uživatel, ale znám heslo, když začnu do buňky psát zobrazí se dialog (viz. příloha), kam můžu zadat heslo a pak buňku změnit. No jo, ale já bych do buňky rád zapsal makrem, které mě tento dialog nezobrazí a hodí chybu.

Můžu já tento dialog nějak vyvolat makrem?
Nebo si musím vytvořit vlastní s textovým polem pro heslo a následným pokusem o odemčení ...
ActiveSheet.Protection.AllowEditRanges("OBLAST").Unprotect "heslo".

Díky
M@

Office 365 už umí i MINIFS, ale těžko říct co máte Vy.

Zdravím, zas se jednou zkusím zeptat jestli už někdo neřešil ... Viz příloha mám víceúrovňový graf, kdy pomocí tlačítek +/- můžu měnit hloubku zobrazení grafu dle daných úrovní. Čeho bych ale rád docílil je aby názvy všech úrovní a položek na ose Y byly vždy vodorovně. V nastavení Osy sice můžu říct, že chci text vodorovně, ale to se týká vždy jen té nejnižší zobrazené úrovně :-/. Tak zkouším jestli jen něco nepřehlížím, anebo jestli to prostě nejde.

Díky
M@

Zaškrtávácí políčko v buňce A12 se Vám odkazuje na L11, respektuve v buňce A12 máte 2 zaškrtávací políčka přes sebe (takových tam je víc). To horní se odkazuje dobře, ale to schované pod ním už ne.

Určitě to není finální řešení, ale mohl by to být směr ...

Public Sub Zkontroluj()

For rdi = 6 To Hárok9.UsedRange.Rows.Count
If Cells(rdi, 14) <> "" Then
For rdo = 6 To Hárok9.UsedRange.Rows.Count
If Cells(rdo, 3) = Cells(rdi, 14) Then
Cells(rdo, 5) = Cells(rdi, 15)
Zaskrtni (rdo)
Exit For
Else
If Cells(rdo, 3) = "" Then
Cells(rdo, 3) = Cells(rdi, 14)
Cells(rdo, 5) = Cells(rdi, 15)
Zaskrtni (rdo)
Exit For
End If
End If
Next
Else
Exit For
End If
Next
End Sub

Public Sub Zaskrtni(radek As Single)
For Each cb In Hárok9.CheckBoxes
If UCase(Left(cb.Name, 9)) = "CHECK BOX" Then
If (cb.Left >= Cells(radek, 1).Left And cb.Left < Cells(radek, 2).Left) And (cb.Top >= Cells(radek, 1).Top And cb.Top < Cells(radek + 1, 1).Top) Then
cb.Value = True
End If
End If
Next
End Sub

M@

Napadá mě makro, reagující na worksheet change, barva targetu se změní jen v případě že je aktuální uživatel v seznamu těch kdo mohou měnit, pokud bude měnit kdokoliv jiný, tak se nic nestane.

M@

Co takhle ty 2 výpočtové tabulky navrhnout jako opravdové tabulky, tyto pak přidat do power query, kde je lze sloučit, nebo připojit a výstupem bude daná 3. tabulka.

M@

Zdravím,

mám excelový soubor pracující s tabulkou, kde je spuštěný filtr, program pak zjišťuje, na kterých sloupcích je zapnutý (viz. ukázka v příloze - zajímá úroveň nejvíc vpravo), což na většině pc bez problémů funguje, ale najde se minimálně jeden pc (se shodným Office 365), kde viz. kód níže program narazí na řádku With tb.Autofilter a zahlásí ... tb.AutoFilter <Object doesn't support this property or method> a já tak nějak nevím co s tím. Tak se zkusím zeptat jestli mi někdo nenapoví, než začnu vymýšlet jak na to jinak.
Dim tb As ListObject
Set tb = List1.ListObjects("Tabulka1")
With tb.AutoFilter


Jinak restart daného pc nepomáhá.
Nutno dodat že asi tak měsíc zpátky to fungovalo i na daném pc.
Díky
M@

Takhle by to taky šlo, pracovat čistě s tím stringem a použití podmínky.
Má představa byla převést to na datum, pomocí funkce DATE převést na datum, následně pomocí funkce DATEADD odečíst tři měsíce a to poslední bylo převést to do požadovaného formátu, což už jsem nezmiňoval, to je to nejjednodušší.
Obejít to lze více způsoby, ale já spíš doufal, že mi někdo vysvětlí proč mi to nefunguje :-).
Respektive teď když na to koukám, tak funkce DATEADD, když odečtu 3 měsíce od února, tak to nějak nefunguje, což klasicky ve VB/VBA funguje, tak jestli problém nebude v tom.
V příloze posílám upravený soubor, kde v datovém modelu jsou funkce tak jak bych si je představoval, ale z nějakého důvodu tak nefungují :-(. Jestli mi někdo dokáže vysvětlit tu chybu abych se poučil.

Díky
M@

Zdravím,
snad mi někdo poradí, kde bych mohl dělat chybu ...
Mám tabulku s polem (FY_PERIODA) obsahujícím například text 201805 (Fiskální rok a perioda)
Pomocí funkcí v datovém modelu z toho chci udělat kalendářní datum, ale ve stejném formátu, tzn. mínus 3 měsíce, výsledkem by mělo být 201802.
Když použiji DAX funkci ...
=DATEADD(DATE(left(DATA[FY_PERIODA];4)*1;right(DATA[FY_PERIODA];2)*1;1);-3;MONTH)
Tak mi to vrací chybu s hláškou že pro funkci DATEADD nedodávám datum, což je nějaké divné když mu dodávám výsledek funkce DATE.
Když to rozdělím do dvou sloupců ...
=DATE(left(DATA[FY_PERIODA];4)*1;right(DATA[FY_PERIODA];2)*1;1)
a následně nad ním udělám DATEADD...
=DATEADD(DATA[POMOCNY];-3;MONTH)
Tak to funguje.
Nicméně chtěl jsem si ušetřit pomocný sloupec :-).

Díky
za Tipy.

M@

Nějak nevím jestli jsem dobře pochopil :-)

No jo, už mi to došlo, chvilku to trvá než se mozek zahřeje :-). A opravdu to tak funguje (bez relací za použití funkcí).

Díky
M@

Asi se budu muset smířit s tím, že to dle mých představ čistě pomocí daných funkcí udělat nelze.
Data jsou pouze na týdenní bázi a den mě v podstatě nezajímá, nicméně kalendář jsem použil aby bylo možno použít timeline, s tím že představa byla taková, že z timeline získám Týden a ten se mi filtruje, problém je že ten týden v případě více dnů získám vícekrát a při propojení s daty by z toho vznikla relace M:N, což Power Pivot neumí a stejně by z toho vznikl paskvil, proto jsem udělal i tabulku jedinečných týdnů, bohužel ani to nepomáhá.
Ano bez použití timeline a tudíž i bez kalendáře to funguje jak má, pomocí čistě sliceru nad ROK_KW, ale chtěl jsem zkusit jen kvůli efektu použít timeline.
V SQL bych mu řekl něco jako select Distinct ROK_KW where Datum in (VybraneHodnotyTimeline) a tuto dočasnou tabulku pak spojil s daty. Ano šlo by napsat makro, které z timeline vezme Range od-do a ten použije v SQL dotazu, ale zajímalo mě jestli to lze čistě bez maker za použití PowerPivot.

Díky
M@

Ahoj, zkouším se více seznámit s Power Pivotem, ale nějak mi nefunguje, jak bych čekal.
V příloze posílám příklad.
Mám data na týdenní bázi kdy týden je označen ROK_KW (YYYY_WW), jelikož nad tímto údajem by mohl stát jen textový filtr a já bych rád použil časovou osu, tak jsem si k tomu udělal kalendář s převodem data na údaj ROK_KW.
Představa je taková, že když pak na časové ose vyberu jakékoliv datum, tak se mi zobrazí data za odpovídající týden, čehož nějak ne a ne docílit.
Asi to bude nějaká blbost, ale nějak ne a ne přijít.
Předem děkuji za jakékoliv tipy, které nebudou říkat "vyprdni se na časovou osu" :-) Bylo by fajn dostat na časovou osu týden, ale to je asi jen zbožné přání.

Díky
M@


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 53

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura III

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen. Formulář faktura III
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Počet jedinečných hodnot

elninoslov • 3.12. 8:38

Počet jedinečných hodnot

vikizaj • 2.12. 17:35

Počet jedinečných hodnot

lubo • 2.12. 17:34

rozdělení čísla do více buněk dle násobku

lubo • 2.12. 17:31

Automatické doplňování buněk

veny • 2.12. 17:31

Počet jedinečných hodnot

veny • 2.12. 17:10

Doplnit tabulku

Baja • 2.12. 15:28