< návrat zpět

MS Excel


Téma: ZískatKontData s argumen rss

Zaslal/a 7.1.2020 12:26

Hezký den,

prosím o radu, ale nejsem si jistý zda to vůbec půjde. Tahám data z kontingenční tabulky do tabulky číslo 2. To je v klidu. Protože mám ale spoustu řádků a nechce se mi to dělat ručně, potřeboval bych (nějak), ale ta funkce dokázala tahat ty parametry z buněk tabulky 2 (pro příklad třeba to 201910). Odkaz na buňku nefunguje.

Děkuji moc za radu :-)

(=IFERROR(ZÍSKATKONTDATA("[Measures].[GA (Počet)]";KONT!$A$7;"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID]";"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID].&[201910]";"[v_DM_DailyOrderTabularProduct].[ActivationType]";"[v_DM_DailyOrderTabularProduct].[ActivationType].&[IPTV Paid]";"[v_DM_DailyOrderTabular].[OrderLoginName]";"[v_DM_DailyOrderTabular].[OrderLoginName].&[Karel Jakub]");0))

Zaslat odpověď >

#045493
avatar
Za najdôležitejšie považujem, že to ťaháš z tabuľky č.2
Bez tohoto údaju by som bol stratený.citovat
#045495
avatar
(=IFERROR(ZÍSKATKONTDATA("[Measures].[GA (Počet)]";KONT!$A$7;"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID]";"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID].&[" & ODKAZ_NA_BUŇKU & "]";"[v_DM_DailyOrderTabularProduct].[ActivationType]";"[v_DM_DailyOrderTabularProduct].[ActivationType].&[IPTV Paid]";"[v_DM_DailyOrderTabular].[OrderLoginName]";"[v_DM_DailyOrderTabular].[OrderLoginName].&[Karel Jakub]");0))

???

Pochopitelně, na obsahu buňky a typu dat záleží.citovat
#045497
mepexg
Trochu divočina na výber údajov, ... rozhodne však nepotrebujete používať žiadne zoradenie.

(=IFERROR(ZÍSKATKONTDATA("[Measures].[GA (Počet)]";KONT!$A$7;"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID]";"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID].&" & F$5 & "]";"[v_DM_DailyOrderTabularProduct].[ActivationType]";"[v_DM_DailyOrderTabularProduct].[ActivationType].&[IPTV Paid]";"[v_DM_DailyOrderTabular].[OrderLoginName]";"[v_DM_DailyOrderTabular].[OrderLoginName].&" & $C18 & "]");0))

Malo by stačiť (len teoretické skártenie,) najlepšie odladiť na jednom vzorci a ten aplikovať na plochu tabuľky.
(=IFERROR(ZÍSKATKONTDATA("[Measures].[GA (Počet)]";KONT!$A$7;"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID]";"[v_DM_DailyOrderTabularCalendar].[MonthID].&" & F$5 & "]";"[v_DM_DailyOrderTabular].[OrderLoginName].&" & $C18 & "]");0))

S tým, že odkaz na bunku môže byť smerovaný aj na hodnotu dimnezie z kt bez získať data.
Možno by bolo vhodnejšie použiť rovno odkaz na bunku s podmienkou ISBLANK, aby nezobrazovalo nuly, tam kde sa kt nenachádza.citovat
icon #045498
avatar
Tak, ako uviedli kolegovia predo mnou, alebo previest pivotku cez OLAP Tools->Convert to Formulas na prislusne CUBE functions, v nich potom nahradit argumenty, zadane natvrdo, parametrami. Predpokladom je, mat zdrojove data v datovom modeli (power pivot), to asi mas, kedze vo vzorci vidim slovicko Measures.citovat
#045499
avatar
Použití cube funkcí je v tomto případě dost pomalé.
Tabulka se neaktualizuje tak často jako vzorce a její vyhodnocení je rychlejší.

Samotná funkce ZÍSKATKONTDATA funguje zhruba 2x rychleji než případné svyhledat.

Pokud vzorce vypadají složitě, stačí si uvědomit, že v tomto případě jsou parametry funkce ZÍSKATKONTDATA texty (mimo druhého parametru). Je tedy nutné vždy vygenerovat pomocí vzorce potřebný řetězec (shodný s původním).citovat
icon #045500
avatar
Pouzit Cube fn ma napadlo, kedze OP zmienil tahanie dat z KT do dalsej tabulky. Cube fn potrebu KT eliminuje, takze medziprodukt v podobe KT z riesenia vypadne. Diky za poznamku k rychlosti.

K poslednemu odstavcu: Parametrizovat Getpivot data naozaj nie je zlozite. Ja to robim tak, ze si mysou v povodnom vzorci vyznacim cast, ktoru chcem nahradit parametrom, potom delete, 2 krat dvojite uvodzovky, medzi uvodzovky 2 krat & a medzi ampersandy nakliknem bunku s prislusnym parametrom. Pred odentrovanim este prislusny pocet stlaceni F4, podla pozadovaneho adresovania, kvoli pripadnej potrebe rozkopirovania vzorca. Potvrdit enterom. V podstate to, co Peter vo vzorci zvyraznil. Na zaver v pripade potreby zabalit do Iferror, hotovo.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura III

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen. Formulář faktura III
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Docházka, zobrazení událostí

Lano • 29.9. 21:41

Docházka, zobrazení událostí

mepexg • 29.9. 21:13

Docházka, zobrazení událostí

Lano • 29.9. 18:52

VBA vyhledat a zapsat

Fantasyk • 28.9. 17:56

VBA vyhledat a zapsat

Stalker • 28.9. 16:27

VBA vyhledat a zapsat

Fantasyk • 28.9. 12:14

VBA vyhledat a zapsat

Jiří497 • 28.9. 11:31