< návrat zpět

MS Excel


Téma: Analýza velikosti souboru rss

Zaslal/a 24.3.2020 19:00

Merlin99Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat jestli by bylo vůbec možné vytvořit makro které bych mohl univerzálně vložit do jakéhokoli sešitu a po spuštění by vypsalo následující analýzu toho co v sešitu zabírá dané místo:
Celková Velikost Sešitu v MB
Podmíněný formát MB
Formát MB
Funkce MB
Maticové funkce MB
Čisté hodnoty MB
atd..
*Netuším podle čeho a jestli vůbec by se to dalo nějak takto rozeznat. Jen mě napadlo že by člověk ihned věděl že pokud má třeba soubor 50 MB a z toho jsou čisté hodnoty jen 5 MB tak asi něco není ok a případně by se ukázalo i co.
Díky za názor a případné nápady

Zaslat odpověď >

#046293
avatar
Vytvoření uvedené analýzy? Přesně spíše ne (soubor je komprimován a rozměr jednotlivých prvků v souboru se dá stanovit jen obtížně)
Odhad je možný.

Potom počítejte s makrem s rozsahem v řádu tisíce řádků, spíše více.
Doba běhu u většího souboru (předpokládám, že malé nejsou moc zajímavé) v minutách i déle.

Makro v souboru bude představovat další problém, některá měření jsou destruktivní.

K napsání takového makra jsou nezbytné nadstandardní znalosti programování (vba/C#), extrémně nadstandardní znalosti excelu, včetně "power" technologií, nedokumentovaného chování objektů, ale i některých starších, dnes méně propagovaných funkcionalit. Řada potřebných znalostí se vždy vygooglit nedá (dívám se na anglické, ruské, německé a občas i jiné weby).

Výstup. Podle mých zkušeností uvedená statistika nestačí. U malých souborů je zpravidla nezajímavá, u velkých souborů je nezbytné bližší určení místa problémů. Navíc obvykle víe vadí rychlost (pomalost) než velikost.

Údržba - MS trvale excel rozvíjí. Paralelně tu máme víc verzí. Po nějakém čase bude makro minimálně nekompletní, případně chybné.

Pokud mohu soudit podle příspěvků, je zde několik jedinců, o kterých se domnívám, že při správné motivaci a dostatku času něco podobného dokáží vytvořit. Mohu i předpokládat, že některý z nich podobný nástroj někdy vytvořil. Nicméně, nástroj pro zveřejnění vyžaduje odhadem cca 3x více práce, než nástroj pro vlastní potřebu a ne každý je ochoten ho zveřejnit.citovat
icon #046294
avatar
@lubo
V prvom momente som usudil, ze je to kravina. Potom som sa zamyslel a dospel k nazoru, ze by to metodou per partes slo. Zo suboru vytvorit novy, v ktorom by boli iba hodnoty, tzn. odstranene by bolo okrem hodnot uplne vsetko, okrem hodnot. Zistit velkost takto redukovaneho suboru. Postupne pridavat jednotlive funkcionality, tzn. vzorce, podmienene formaty, formatovanie buniek, graficke objekty, grafy atd. atp. a porovnavat velkost takehoto suboru s predchadzajucim. Resp. postupovat od povodneho suboru k jednotlivym redukciam. Ale to makro urcite pisat nebudem. Ja ho nepotrebujem a urcite ho nepotrebuje ani Merlin, to, ze sa nudi, je vec ina. Ak mam riesit kraviny, nemam problem, ale niekto musi byt ochotny tuto pracu zaplatit.citovat
#046295
Merlin99
lubo, AL,
Děkuji moc za vysvětlení a za názory jak vůbec problém uchopit. Je opravdu vidět že "taková blbost by byla spíš náročná na tvorbu a údržbu než na službu co by přinesla. Nicméně metoda jak píše AL postupného přidávání funkcionalit zní dobře (možná již existuje). Pokusím se po ní porozhlídnout a případně jí sem vložím. 5
1citovat
icon #046296
avatar
ak sa na to citis, tak by som isiel od konca, tzn. postupne odoberanie jednotlivych funkcionalit, nie ich postupne pridavanie..citovat
#046297
avatar
@merlin
Ale Nobelovu cenu za to nečakaj. 9citovat
#046298
Merlin99
AL: okok, díky za nasměrování,
marjankaj: nikdy nevíš, ale hodila by se mi do sbírky 5citovat
#046299
Merlin99
*Něco jsem dohledal, vypíše to sice jen velikost každého listu ale pro začátek dobrý: 5

http://myengineeringworld.net/2014/07/get-sheets-size-excel-add-in.html
citovat
#046300
avatar
OK.

3 otázky:

1) Jaký praktický význam má zjišťování velikosti objektů v excelu podle velikosti komprimovaného souboru?

2) Proč v ukázce je velikost celého souboru 6,6 MB a tento soubor obsahuje 24 listů a (změřená) velikost každého je 4,3 MB?

3) Jak vyseparování objektu z celku ovlivní velikost samotného objektu a velikost zbývající části?citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura III

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen. Formulář faktura III
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Prohledat

Raders486 • 4.12. 5:16

přenos formatu bunky

marjankaj • 3.12. 15:44

přenos formatu bunky

GeorgeK • 3.12. 14:49

rozdělení čísla do více buněk dle násobku

eLCHa • 3.12. 13:46

rozdělení čísla do více buněk dle násobku

Jiří497 • 3.12. 12:23

Počet jedinečných hodnot

MePExG • 3.12. 11:18

Počet jedinečných hodnot

elninoslov • 3.12. 8:38