< návrat zpět

MS Excel


Téma: Počet testů po vyfiltrování rss

Zaslal/a 4.8.2012 23:33

Zdravím všechny uživatele jako nováček a zároveň bych rád všechny poprosil o radu. Řeším problém, kde si již po několika dnech vůbec nevím rady. Je to celkem komplikované ale pokusím se to vysvětlit co nejjasněji.

Jedná se o tabulku, kde je několik sloupců a je možné si vyfiltrovat dle několika kritérií přehled, který uživatele zajímá. Důležité je, aby se zde vždy vypisoval součet testů které byli provedeny. Problémem však je, že databáze není úplná a některé položky zde chybí. Důležité je, že číslo zprávy značí jeden test (i když se tam dané číslo objevuje vícekrát, např. 12/400 značí jeden test i když se toto číslo objevuje vícekrát). Dalším problémem je, že se často test zapíše, ale poté dojde ke stornování testu a ten se tedy nezapočítává. A nakonec, jak jsem psal možné je také, že v tabulce je test zapsán, ale chybí číslo zprávy testu - je zadán pouze název (test je tedy fakticky proveden, jen v tabulce není doplněno jeho číslo).

Měl jsem zadáno přes funkci KDYŽ, aby excel vždy kontroloval hodnotu předchozího řádku a v případě že nedochází k opakování čísla vyhazoval jedničku. Ty jsem pak sečetl a dostal součet testů. Bohužel v mém řešení není zahrnuto to, že jedno číslo zprávy = jeden test, chybějící číslo zprávy = žádný test (i když název zadán je), přeškrtnuté číslo testu = jeden test (správně žádný test, protože je značeno Storno).

Myslel jsem, že řešení by mohlo být provedeno přes funkci když, kdy nejprve by došlo k porovnání předchozího řádku a poté v celém sloupci (číslo zprávy) a poté ješte nějakým způsobem zanesené porovnání názvu testu (jestli to je vůbec nějak možné).

Důležité však je, aby vzorec nebyl proveden přes VBA, z důvodu jednodušší úpravy a orientace dalším člověkem (nepředpokládá se jeho znalost VBA).

Viz. odkaz jsem se pokusil problém nasimulovat. Předem děkuji všem co dočetli až sem a pokusí se mi s tím pomoci, protože už jsem zkoušel lecos a několik dní si s tím hraju a stále bez výsledku. V případě nejasností se vynasnažím samozřejmě problém více osvětlit.

Ještě jednou díky za jakoukoliv pomoc.

https://www.dropbox.com/s/c6ifh9grl7bl4ku/Vzor.xls

Zaslat odpověď >

#009176
avatar
Něco jako tohle?
Příloha: rar9176_vzor.rar (11kB, staženo 8x)
citovat
#009180
avatar
Vypadá to velice dobře, mnohokrát děkuji. Jen jestli bych mohl poprosit o lehké popsání řádku, abych se něco přiučil.

Ještě jednou děkujicitovat
#009181
avatar
Na tom přece není nic složitého. Stačí se podívat do nabídky vestavěných funkcí, trochu se zamyslet a zkoušet.
Příloha: rar9181_vzor1.rar (14kB, staženo 8x)
citovat
#009182
avatar
OK, zítra si to důkladně prostuduji. Ještě jednou moc děkuji za popostrčení.V případě, že bych nevěděl tak se ozvu. Díky moccitovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura III

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen. Formulář faktura III
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Vložení data po splnění podmínky

elninoslov • 24.5. 13:07

Vložení data po splnění podmínky

1Novacek1 • 24.5. 12:39

Vložení data po splnění podmínky

Rejpal • 24.5. 11:43

Vložení data po splnění podmínky

1Novacek1 • 24.5. 7:45

Vložení data po splnění podmínky

1Novacek1 • 24.5. 6:33

Statistická funkce

elninoslov • 24.5. 0:26

Statistická funkce

AL • 23.5. 19:13