Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 53

Jen teda dodám, že pokud se ta data načítají z externích zdrojů a to pomocí PQ a součástí všech těch kroků co se mají provést v PQ bude i to odfiltrování řádků nesplňujících podmínku, tak v tomto souboru velikostně budou ta data až v té finální podobě (po odfiltrování, či odmázání sloupců apod.) a to pouze za předpokladu, že je načtete buď do tabulky, či datového modelu, pokud to necháte čistě jako propojení, tak by tam nemělo být ani to, ale to asi úplně nechcete - asi s nimi chcete nějak hned nějak pracovat.

O fóru krom tohoto nevím, ale v čem je problém, nastavíte tam klasický filtr dle textu kde mu řeknete začíná na "PR", nebo začíná na "ESB" potvrdíte a když kouknete do řádku se vzorcem pro daný krok, tak zápis bude vypadat nějak ...
= Table.SelectRows(#"Změněný typ", each Text.StartsWith([KodAkce], "PR") or Text.StartsWith([KodAkce], "ESB"))
no tento může s klidným srdcem upravit a přidat ještě jednu podmínku ...
= Table.SelectRows(#"Změněný typ", each Text.StartsWith([KodAkce], "PR") or Text.StartsWith([KodAkce], "ESB") or Text.StartsWith([KodAkce], "ESP"))
M@

Je to jen o tom si to upravit k obrazu svému, třeba viz příloha.

Dim fd As FileDialog
Dim max As Single
Set fd = Application.FileDialog(msoFileDialogFilePicker)
fd.AllowMultiSelect = True
fd.Filters.Clear
fd.Filters.Add "Obrázek", "*.jpg"
fd.Title = "Vyber Obrázky"
fd.Show
If fd.SelectedItems.Count = 0 Then Exit Sub
For Each it In fd.SelectedItems
MsgBox "Soubor: " & Dir(it) & vbNewLine & "Cesta: " & it
Next


Filtr souborů upravit dle potřeby
Do smyčky pak lze přidat vkládání příloh do meilu, něco jako eml.attachments.add ....
Případně výpis názvu souboru kamkoliv.

M@

Zdravím, prosím o tip, nebo nasměrování. V power BI mám řekněme 2 tabulky, jedna s daty a jedna kalendářní, cílem je v podstatě ke kalendářní tabulce dotáhnout kumulované součty hodnot z tabulky dat. Toto samo o sobě funguje, ale jakmile na tabulkou dat aktivuji nějaký filtr (Slicer), tak tento je daným vzorcem v kalendářní tabulce ignorován, respektive jako bych filtr nepoužil - stále vidím celkové kumulace. V tabulce dat jsem přidal sloupec s funkcí ISFILTERED, ale to funguje jen pro ukazatele nad danou tabulkou, pokud se na daný vzorec odkážu z kalendářní tabulky (kde bych chtěl počet vyfiltrovaných), tak pro tuto tabulku se vše tváří stále jako vyfiltrované. V příloze je zkušební soubor s pár daty, kdyby někdo měl chuť mě nasměrovat správným směrem :-). Je možné že jsem to uchopil úplně špatně, nebo je to jen nějaká maličkost co přehlížím - což by mi asi bylo milejší :-)
Díky
M@

Ahoj, lze nějak z datového modelu, kde mám upravenou tabulku, pomocí relací apod. vyexportovat čistě ta upravená tabulka do listu, nikoliv jako KT, ale obyč tabulka?

Ahoj,
používám zámek oblastí, kdy někteří jmenovaní uživatelé mohou oblast buněk měnit bez hesla a ostatní pouze s heslem.

Co když ale nejsem jmenovaný uživatel, ale znám heslo, když začnu do buňky psát zobrazí se dialog (viz. příloha), kam můžu zadat heslo a pak buňku změnit. No jo, ale já bych do buňky rád zapsal makrem, které mě tento dialog nezobrazí a hodí chybu.

Můžu já tento dialog nějak vyvolat makrem?
Nebo si musím vytvořit vlastní s textovým polem pro heslo a následným pokusem o odemčení ...
ActiveSheet.Protection.AllowEditRanges("OBLAST").Unprotect "heslo".

Díky
M@

Office 365 už umí i MINIFS, ale těžko říct co máte Vy.

Zdravím, zas se jednou zkusím zeptat jestli už někdo neřešil ... Viz příloha mám víceúrovňový graf, kdy pomocí tlačítek +/- můžu měnit hloubku zobrazení grafu dle daných úrovní. Čeho bych ale rád docílil je aby názvy všech úrovní a položek na ose Y byly vždy vodorovně. V nastavení Osy sice můžu říct, že chci text vodorovně, ale to se týká vždy jen té nejnižší zobrazené úrovně :-/. Tak zkouším jestli jen něco nepřehlížím, anebo jestli to prostě nejde.

Díky
M@

Zaškrtávácí políčko v buňce A12 se Vám odkazuje na L11, respektuve v buňce A12 máte 2 zaškrtávací políčka přes sebe (takových tam je víc). To horní se odkazuje dobře, ale to schované pod ním už ne.

Určitě to není finální řešení, ale mohl by to být směr ...

Public Sub Zkontroluj()

For rdi = 6 To Hárok9.UsedRange.Rows.Count
If Cells(rdi, 14) <> "" Then
For rdo = 6 To Hárok9.UsedRange.Rows.Count
If Cells(rdo, 3) = Cells(rdi, 14) Then
Cells(rdo, 5) = Cells(rdi, 15)
Zaskrtni (rdo)
Exit For
Else
If Cells(rdo, 3) = "" Then
Cells(rdo, 3) = Cells(rdi, 14)
Cells(rdo, 5) = Cells(rdi, 15)
Zaskrtni (rdo)
Exit For
End If
End If
Next
Else
Exit For
End If
Next
End Sub

Public Sub Zaskrtni(radek As Single)
For Each cb In Hárok9.CheckBoxes
If UCase(Left(cb.Name, 9)) = "CHECK BOX" Then
If (cb.Left >= Cells(radek, 1).Left And cb.Left < Cells(radek, 2).Left) And (cb.Top >= Cells(radek, 1).Top And cb.Top < Cells(radek + 1, 1).Top) Then
cb.Value = True
End If
End If
Next
End Sub

M@

Napadá mě makro, reagující na worksheet change, barva targetu se změní jen v případě že je aktuální uživatel v seznamu těch kdo mohou měnit, pokud bude měnit kdokoliv jiný, tak se nic nestane.

M@

Co takhle ty 2 výpočtové tabulky navrhnout jako opravdové tabulky, tyto pak přidat do power query, kde je lze sloučit, nebo připojit a výstupem bude daná 3. tabulka.

M@

Zdravím,

mám excelový soubor pracující s tabulkou, kde je spuštěný filtr, program pak zjišťuje, na kterých sloupcích je zapnutý (viz. ukázka v příloze - zajímá úroveň nejvíc vpravo), což na většině pc bez problémů funguje, ale najde se minimálně jeden pc (se shodným Office 365), kde viz. kód níže program narazí na řádku With tb.Autofilter a zahlásí ... tb.AutoFilter <Object doesn't support this property or method> a já tak nějak nevím co s tím. Tak se zkusím zeptat jestli mi někdo nenapoví, než začnu vymýšlet jak na to jinak.
Dim tb As ListObject
Set tb = List1.ListObjects("Tabulka1")
With tb.AutoFilter


Jinak restart daného pc nepomáhá.
Nutno dodat že asi tak měsíc zpátky to fungovalo i na daném pc.
Díky
M@

Takhle by to taky šlo, pracovat čistě s tím stringem a použití podmínky.
Má představa byla převést to na datum, pomocí funkce DATE převést na datum, následně pomocí funkce DATEADD odečíst tři měsíce a to poslední bylo převést to do požadovaného formátu, což už jsem nezmiňoval, to je to nejjednodušší.
Obejít to lze více způsoby, ale já spíš doufal, že mi někdo vysvětlí proč mi to nefunguje :-).
Respektive teď když na to koukám, tak funkce DATEADD, když odečtu 3 měsíce od února, tak to nějak nefunguje, což klasicky ve VB/VBA funguje, tak jestli problém nebude v tom.
V příloze posílám upravený soubor, kde v datovém modelu jsou funkce tak jak bych si je představoval, ale z nějakého důvodu tak nefungují :-(. Jestli mi někdo dokáže vysvětlit tu chybu abych se poučil.

Díky
M@


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 53

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Tlac s farebneho

ivana1 • 19.6. 22:16

GRAF teploty

Scraper • 18.6. 15:34

Vyhledat dnešní datum když je číslo jako text

veny • 17.6. 13:56

Vyhledat dnešní datum když je číslo jako text

Ontik • 17.6. 12:07

Zaokrouhlování

lubo • 17.6. 12:03

Zaokrouhlování

JoKe • 14.6. 15:19

Zaokrouhlování

Mirek-Kraus • 14.6. 13:52