Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2   další »

Díky, tato funkce ale vrací název souboru, kde se buňka nachází. Já ale potřebuju vrátit název souboru odkud jsou data do buňky načtena. Příklad: Výsledkem vzorce zapsaného v buňce A1 bude hodnota "Bedřich" a vzorec který potřebuju je aby načetl z výsledku v buňce A1 název souboru "březen" (za předpokladu, že vzorec v A1 vyhledává v souborech (leden, únor, březen apod.)

Ahoj,

existuje nějaký vzorec, který by mě vypsal zdrojový soubor výsledku buňky? Mám totiž v buňce (např: I2 6 vnořených funkcí XLOOKUP, které mně vrací hodnoty ze 6 souborů, ale potřeboval bych do sousední buňky J2 zapsat vzorec, který mně vrátí název souboru odkud výsledek pochází (jak je uvedeno třeba v propojeních).

Díky

Tak se mně to podařilo nakonec zprovoznit s funkcí NEPŘÍMÝ.ODKAZ dvěma způsoby viz příloha, kdyby se někomu hodilo. Má to ale jeden pro mě zásadní háček a to ten, že NEPŘÍMÝ.ODKAZ zřejmě neumí fungovat pokud jsou zdrojové sešity zavřené a to pro má ostrá data obsahující stovky zdrojových sešitů je nemožné. Napadne někoho jak s tím NEPŘÍMÝ.ODKAZem vydrbat aby to načítalo i ze zavřených?

Díky

S VBA ani Power Query si bohužel netykám. Název listu je v každém souboru jiný, protože je shodný právě s názvem souboru. Finální data, kde to potřebuji použít jsou vygenerovaná z excelu přes Kutools, kterým jsem celkovou databází jen rozhodil na dílčí soubory a teď z těch souborů potřebuju dotáhnout do databáze zase zpět data, které do souborů byly doplněny.

Vygenerovaná cesta je jak píšu funkční, potřebuji ji jen do vzorce Svyhledat vložit jako prostý text z určité buňky a to je ta záhada jak na to.

Mohlo by, posílám opravené, ale to by fungovalo se soubory ve složce Novák.

Nevíte prosím někdo co s tím a zkusil by to někdo rozchodit?

Ten nepřímý odkaz jsem zkoušel, ale nefungovalo mně to. 7
Asi špatně zapsáno, končilo to vždy s chybou #ODKAZ!

Ahoj,

potřeboval bych dohledávat hodnoty v různých souborech, kdy se mění cesta k oblasti hledání na základě 1.proměnné, název souboru na základě 2.proměnné a název listu na základě 3.proměnné.
Odkaz na tabulku resp. oblast vyhledávání jsem zkoušel poskládat přes CONCAT, ale nevím jak dostat do vzorce SVYHLEDAT výsledek toho složení. Když tam vygenerovanou cestu vložím ručně jako text, tak to funguje, ale potřebuju ji vkládat jako hodnotu buňky. Děkuju

Tak jsem vyzkoušel, kód jsem napsal přesně jako ve videu, jen s drobnou úpravou oblasti na (C4:C9). Obrázek to vloží jen jeden a vůbec ne tam kam má tedy do buňky C4 a velikost taky nezmění. Borcovi to ve videu krásně šlape, ale i dle diskuze pod videem s tím má spoustu lidí problémy. Logiku kódu jsem pochopil, ale kde je chyba netuším, prostě si to dělá co chce. :-)

Díky za řešení

Ahoj,

potřeboval bych prosím napsat VBA na základě kterého se mně budou do buněk dotahovat z webu fotky produktů. Konkrétní představa je tato dle přiloženého vzoru:

- dle kódu uvedeného v buňce A2 si dohledá přes SVYHLEDAT odkaz z listu databáze odkazů a obrázek vloží do buňky C2 a přizpůsobí ho velikosti této buňky. To stejné samozřejmě bude platit i pro ostatní řádky ve formuláři A3 (kód) C3(foto) atd.

- Buňky pro obrázky budou všechny stejné, tak lze formát obrázku pro vložení ve VBA pevně nastavit.

- Web ze kterého se budou obrázky stahovat vyžaduje přihlášení, tak aby bylo možné do VBA zadat pevný login a heslo.

Děkuji moc

Můžu poprosit ještě o vzorec, který mně vrátí hodnotu (cenu) na základě splnění dvou podmínek (IČ a kód)? Respektive to samé co nyní, ale teď to porovnávalo kód a cenu a vracelo pojmenování sloupce. Já teď potřebuji aby mně to vracelo cenu na základě shody IČ a kódu.

Děkuji za úpravu, předěláno do ostrých dat a funguje perfektně.

Použil a upravil jsem tento vzorec do svých ostrých dat a funguje.

Původní:
=VYHLEDAT(B2;POSUN(Ceník!$B$1:$H$1;POZVYHLEDAT(A2;Ceník!$A$2:$A$8;0););Ceník!$B$1:$H$1)

Upravený:
=VYHLEDAT(J2;POSUN('[Zásoby 8.4.2021.xlsx]List1'!$K$1:$BO$1;POZVYHLEDAT(C2;'[Zásoby 8.4.2021.xlsx]List1'!$A:$A;0););'[Zásoby 8.4.2021.xlsx]List1'!$K$1:$BO$1)

Vypadá to, ale že hledá jen přibližnou nikoli přesnou shodu.

Co s tím?

Díky

Ahoj, prosím o radu jak sestavit vzorec pro vrácení hodnoty na základě dvou podmínek.

Příklad:

V tabulce Prodeje mám ve sloupci A kód zboží a ve sloupci B cenu zboží. V tabulce Ceník je zboží s cenovými hladinami kde ve sloupci A je vždy kód zboží a v dalších sloupcích B - H jsou ceny dle slevových hladin.

No a já bych potřeboval do sloupce C v listu Prodeje napsat vzorec tak, aby našel v listu Ceník např: kód 123456 (Prodeje A5 s cenou 42 (Prodeje B5), kterou najde v ceníku v D5 a vrátí hodnotu pojmenování sloupce z buňky D1 (Cena 3) atd. když vzorec rozkopíruju aby mně to za splnění podmínky shody kódu a ceny vždy vrátilo název cenové hladiny)

Děkuji

elninoslov napsal/a:

Skúste. Je to aj s popisom (ignorujte pls gramatické chybky).Příloha: 49958_reporting-nakup-2.zip (90kB, staženo 2x)


Otestoval jsem a funguje perfektně. Koukal jsem, že jste upravil i kódy u navigace. Snad jste z Brna můžu se revanšovat třeba u pivka. :-) Ještě jednou děkuju moc a jste fakt king.

Přehodil jsem makro do svého souboru, ale nefunguje, seklo se to bohužel hned na začátku. Bude asi nejlepší když pošlu svůj soubor na kterém to budete moct odladit a budete moct potom i s makrem poslat zpět.

Děkuji a soubor je v příloze


Strana:  1 2   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse