Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2   další »

Ahoj,
vím, že je to off topic, ale MS Project mi přijde relativně blízko k Excelu, tak bych se rád zeptal, jestli máte zkušenost a mohli byste mi někdo doporučit školení na MS Project.
Ideálně v Praze, nebo v Brně.

Díky moc

Takhle to vypadá, když otevřu VBA.
Když chci exportovat modul, tak mi to píše "Module not found"

mepexg napsal/a:

Skúste dať bokom súbor personal.xlsb.

Pomohlo to. Ale co teď s tím, když potřebuju pracovat s makry? Když si otevřu VBA, tak je vidět, že je tam nějaký problém, ale nemohu otevřít konkrétní (poslední upravované) makro, při kterém se zřejmě ta chyba stala.

Zdravím,
když si otevřu Excel a chci zkopírovat (nebo i vyjmout) byť jen jednu jedinou buňku, tak se excel na moment zasekne a pak se hned vypne. Opravdu stačí jen postavit se na buňku a stisknout Ctrl+C...tím končím.
Používám Ofice365. Restartovat PC je samozřejmost.
Napadá vás čím by to mohlo být a jak to vyřešit?

Děkuji

elninoslov napsal/a:

Vzorcom skúste takto.Příloha: 41480_41470_uctenky2.xlsx (226kB, staženo 5x)

Za výpočty děkuji, ale sumy nesedí. Na listu "tabulka" sloupec P je to v pořádku, ale když sečtu buňky v řádku, tak jsou o cca 30% vyšší.
Výpočet chápu, ale nemůžu přijít na to, kde je chyba.

Přikládám můj výpočet

Zdravím,
provozuji takové malé kávové okénko a po létě chci přehodnotit otvírací dobu. Věřím, že mi v tom pomůže excel, kde bych si spočítal který den v týdnu a v jakých hodinách chodí nejvíce a v jakých nejméně lidí (je nejvíc, nebo nejmíň prodejů). Data mám připravená i jsem to vlastně spočítal, ale vzoreček je krkolomný a nejde "automatizovat". Určitě to jde zjednodušit, jen nevím jak.
Také bych chtěl, abych si mohl vybrat období, ze kterého chci data čerpat - např jen poslední měsíc.. (teď toho docílím jen tak, že data, která nechci počítat musím smazat).
Poradíte mi s tím, prosím?

Nevím jak nazvat tuhle slepotu..prostě jsem si při vytvoření makra nevšiml, že to ukládám do konkrétního sešitu a ne do "osobního sešitu maker". Takže to vypadá, že problém je vyřešen.

Já to myslel tak, jestli jsem někde nemohl změnit nastavení kam se to ukládá. Co by pomohlo? Nahrát sem tu tabulku s makrem kde to funguje?

Zdravím,
vytvořil (nahrál) jsem si makro, které potřebuji pro zpracování reportu, abych to nemusel dělat manuálně. Makra se mi vždy ukládala do sešitu PERSONAL.XLSB a když jsem si stáhnul nová data a spustil makro, tak vše proběhlo tak, jak jsem potřeboval. Tohle nově vytvořené makro se ale navázalo na ten sešit, ve kterém jsem to tvořil a v jiných sešitech mi to nefunguje.
Poradíte mi prosím kde dělám chybu?

Díky

Ach ta lidská hloupost..
Nastavení přepočtu ručně nepomohlo, tak jsem tabulku začal upravovat, abych ji mohl poskytnout k náhledu a díky tomu jsem zjistil, že jsem tam včera hloupou chybou přidal asi 16000 sloupců. Po jejich smazání zas tabulka létá jak namydlený blesk.
Děkuji :)

Chtěl bych se zeptat. Mám dvě tabulky.
Jedna, která má cca 1400 řádek a každý den do ní cca 20 řádek přibude. Druhá, která má stabilně řádek 1000. Do obou tabulek jsem přidal makro, které v první tabulce pouze vloží řádek (a ostatní posune o 1 dolů) s aktuálním datem a časem. Problém je v tom, že první tabulku jsem po přidání makra musel uložit ve formátu *.xlsm, ale druhá po přidání makra mohla zůstat ve formátu *.xlsx. První tabulka se rázem neskutečně zpomalila - ať při kliknutí na tlačítko, které spouští makro, nebo jen při kopírování dvou buněk z jiné tabulky.
Je možné, že je zpomalení způsobeno změnou formátu? Dá se to nějak rozumně vyřešit? Tabulka měla před přidáním makra asi 460 kB, nyní má 900 kB.

Díky všem. Kontingenční tabulka vyřešila naprosto dokonale moji potřebu.

Vypnuté počítání vzorců jsem měl schválně, protože reálná tabulka má několik tisíc řádek a při změně se to přepočítávalo děsně dlouho.
Z kontingenční tabulky je ten nejlepší výsledek, který jsem potřeboval. Nenapadlo mě to -> děkuji.

Zdravím.
Potřeboval bych poradit. Mám tabulku se seznamem klientů, kteří mají přidělené karty. Klient může mít 0 až třeba 100 karet.
V druhé tabulce potřebuji zjistit, jestli konkrétní klient kartu má, pokud ano, tak kolik a vypsat čísla těch karet. Jestli ji má a kolik jich má, to jsem vyřešil. Pokud ale má 2 a více karet, tak nevím jak to vypsat..
Poradíte mi, prosím, jak to vyřešit? Děkuji


Strana:  1 2   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse