Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Možná jsem se v odpovědi nevyjádřil přesně.Vaše rady mi pomohly odstrani primárně problém s chybou #ODKAZ! Do listu č.1 zobrazuji čísla, ne text. Pokud jsem použil pouze INDEX, tak pokud ve zdrojové buňce nic nebylo, zobrazovala se nula. Začal jsem řešit kombinaci funkce ČÁST a INDEX čímž se mi neplánovaně vyřešil i neestický problém s nulou :-) Nejsem žadný vědec a odborník. Nicméně mám excel rád a jsem rád, že existují taková fóra, kde si lidi pomáhají. Ještě jednou díky.

Chtěl bych moc poděkovat za rychlé odpovědi. Před oběma klobouk dolů, protože obě rady fungují a řeší můj problém. Přiklonil jsem v tomto případě k použití funkce INDEX. V listu č.1 zobrazuji pouze část zdroje buňky listu č.2, zkombinoval jsem tedy funkci ČÁST a INDEX, což mi vyřešilo nezobrazování nuly.

=ČÁST(INDEX(list2!A:A;1;);10;5)

Ještě jednou moc díky 1

Dobrý den všem,
chtěl bych poprosit o případný tip,jak řešit následující problém.
Do listu č.2 se mi každé 2 min. generuje tabulka na základé připojení do sql databáze.Počet řádků tabulky se tak neustále mění.Do listu č.1 "zrcadlím" hodnoty jednoho ze sloupců listu č.2 Problém je, pokud ubyde v tabulce v listu č.2 řádek v rámci aktualizace, že v v listu č.1 kde odkaz v buňce míří na řádek v tabule č.2, který náhle přestal obsahovat data, se do buňky vepíše chyba #ODKAZ! Snažil jsem se to ošetřit ve vzorci pomocí "když", aby se hodnota zdrcadlila, pouze pokud zdrojová buňka bude obsahovat data v mém případě hodnotu větší než 0 což pomohlo správně zobrazovat prázdné buňky, tedy bez výše zmíněné chyby. Nicméně chyba při úbytku řádku ve zdrojové tabulce přetrvává. Zobrazuji z té tabulky listu č.2 prvních 6 řádků a vím, že pokud by zdrojová tabulka neklesla pod hodnotou řádků 6, problém nenastane. Rád bych ale tip, aby nebylo nutné řešit limit těch 6ti řádků. Asi to je oříšek, už dlouho nevím jak na to, budu vděčný za pomoc. Děkuji předem za snahu.


Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

přečíst platbu a zapsat

PavDD • 25.11. 14:02

Zrušení podmíněného formátovní vložením do funkc

Jiří497 • 25.11. 12:56

Vložení na první volnou buňku ve sloupci.

PavelJanec • 25.11. 9:05

Vložení na první volnou buňku ve sloupci.

PavelJanec • 25.11. 8:53

Zrušení podmíněného formátovní vložením do funkc

Krifry • 25.11. 8:52

Prvních 5

Fantasyk • 25.11. 3:57

Vložení na první volnou buňku ve sloupci.

elninoslov • 25.11. 0:45