Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3   další »

Informaci o zdroji (sešitu) nepotřebuji. V tomto případě mám buňky označeny všechny stejnou barvou. Pokud by tomu tak nebylo, pak by měla platit vždy ta barva z nejnovějšího souboru (sešit_3). Jde mi pouze o přenesení vybarvení buňky, zbytek obsahu není pro mě podstatný. Děkuji.

Dobrý den, prosím o radu. Mám několik sešitů a v každém jsem barevně označil některé buňky (vždy list1). Např.: sešit_1 - označeno B1 a C3; sešit_2 - označeno D2:D18; sešit3 - označeno A6 a B6:B9; atd. sešitů je více a buněk v každém sešitu taky označeno více.
Nyní bych potřeboval v jiném sešitu na jednom listě vidět všechny označené buňky.
Zkoušel jsem přes kopírování formátu, ale tím vždy přepíšu předchozí stav a nepodařilo se mi dohledat jak tomuto zabránit (přes vložit jinak). Pracuji s office 2019. Děkuji.

Dobrý den,

mátě někdo zkušenosti s makry v MS Word? Mám cca 200 textových souborů, které musím přejmenovat. V zápatí mám název souborů, které se změní, pouze když na něj kliknu pravým tlačítkem a stisknu aktualizovat pole, nebo při zobrazení náhledu tisku. V některých dokumentech je nastavené, aby zápatí na první a dalších stránkách bylo jiné.
Potřeboval bych makro, které by otevřelo všechny soubory ve složce (kde už budou přejmenované), zaktualizovalo zápatí a soubor zavřelo. Pomůžete někdo?

Děkuji.

Bohužel nelze použít kvůli sloučeným buňkám..."Nelze změnit část sloučené buňky."
Poslední dobou mám pocit, že sloučené buňky dělají více problémů než užitku, excel s nimi má spoustu problémů (např. maticové vzorce, přesouvání buněk).
Asi se smířím s tím, že vymazat vnořenou funkci nejde a vymyslím nějakou jinou cestu. Děkuji všem za nápady.

To, že je to vyhodnocena jako chyba je vlastně asi správně, protože se mi najednou ve vzorci objeví tato část ";X176", která s ničím nesouvisí, tudíž chyba...potřeboval bych odstranit obě části najednou, pak by snad mohlo fungovat.

Teď tedy přijít na to co dělám špatně, uvozovky samozřejmě nepíši. Přikládám obrázek, třeba Vás napadne kde bych mohl dělat chybu...

Bohužel nefunguje, excel napíše, že: Napsaný vzorec obsahuje chybu. ....

Dobrý den, prosím o info, zda je možné z celého listu vymazat vnořenou funkci a to tak, aby ostatní část zůstala zachována. Předpokládám, že odpověď bude záporná, ale co kdyby náhodou...
Mám na mé poměry rozsáhlý excel, bohužel jsem při jeho tvorbě zadal zaokrouhlování hodnot moc brzy a rád bych se toho v celém sešitu zbavil a zaokrouhlení udělal až v poslední fázi výpočtu.
Pro názornost ukázka jednoho ze vzorců: =KDYŽ(E176="O";0;KDYŽ(F176="Z";ZAOKR.NAHORU((1+W176)*D176/$J$2*$J$1;X176);KDYŽ(F176="KZ"
;ZAOKR.NAHORU((1+W176)*S176/$J$2*$J$1;X176);KDYŽ(F176="ZO";ZAOKR.NAHORU((1+W176)*O176*
$J$1;X176);0))))
nyní bych chtěl aby vztah vypadal takto:
=KDYŽ(E176="O";0;KDYŽ(F176="Z";(1+W176)*D176/$J$2*$J$1;KDYŽ(F176="KZ";(1+W176)*S176/$J$2*$J$1;KDYŽ(F176="ZO";(1+W176)*O176*$J$1;0))))
Těchto zaokrouhlení je v celém sešitu několik na různých místech, pomocí najít a nahradit by to zřejmě šlo, ale než bych to všechno upravil...Jenom zkouším coby kdyby, děkuji za pochopení.

moc děkuji, ještě jsem si soubor drobně upravil a splňuje přesně to, co jsem očekával. Mohu se Vám za pomoc nějak odvděčit?

Moc Vám děkuji, nyní to už funguje. Vyzkoušel jsem se složkou ve které bylo cca 240 souborů a data se načítala více než 5 minut, dalo by ošetřit, aby se načítala data pouze z vybraného listu a ne ze všech co v souboru jsou? Nevíte o nějaké stránce, kde by na power query byly návody? Zkusil bych si upravit sám...

* předchozí odpověď jsem začal psát dříve, než jsem si přečetl Váš příspěvek, omluvte prosím tedy jeho "nelogičnost", obsahově to snad bude srozumitelné...V příloze obrázek "ostrého" souboru:

Zkusil jsem do jednoho ze zdrojových souborů nakopírovat hodnoty z "ostrého", a chyba se při načítání vyskytuje i teď. Upravený zdroj dat nahraný v příloze. V "ostrém" souboru jsou ještě další listy a grafy apod. nevím zda něco z toho nemůže chybu způsobit...

s PowerQuery nemám žádnou zkušenost, ale důležitý je výsledek, nabízenému řešení se tedy nebráním. Doplněk jsem nainstaloval, postupoval podle návodu na "ostrých datech" a výsledkem byla tato chyba: Expression.Error: Sloupec Column18 tabulky se nenašel. Můžete mě zkusit navést, kde by mohla být chyba?

Dobrý den,

prosím o vytvoření makra, které by umělo následující:

V daném sešitě (vysledek_souctu) vyvolat dialog pro otevření složky(v tomto konkrétním případě vybereme složku zdroje dat, název složky ale může být libovolný, stejně jako její umístění), ze které se načtou zdrojové soubory, názvy těchto souborů se vypíší pod sebe, do sloupce A, začátek na řádku 2. V dalších sloupcích dojde k vyhledání dat ve zdrojových souborech (v těch jsou data vždy na stejném místě (B:M 33:49) ve shodně pojmenovaném listu(Titulní list)) a tyto hodnoty vypíše do příslušného řádku a sloupce (B až R).
Řádek 1 je pouze informativní (sloupec A - "název souboru", sloupce B až R uvádí hodinu, pro kterou byl výpočet ve zdrojových souborech proveden). Výsledkem všeho je nalezení max. hodnoty součtu pro danou hodinu ze všech načtených souborů. Zdrojových souborů může být i několik desítek s různými názvy. Vždy ale uloženými v jedné konkrétní složce, která bude na začátku zvolena.
Data v sešitě (vysledek_souctu) by se měla při každém spuštění aktualizovat, bez nutnosti znovu spouštět makro.

Nyní je v sešitě vysledek_souctu ukázáno, jak by měl výsledek vypadat.

Pro jednotlivé kroky jsem nějaká makra našel, ale neumím je spojit do jednoho a neumím si najít čas na hlubší prostudování problematiky. Případné odměně za pomoc - vytvoření makra - se nebráním.

Děkuji, jen dotaz, mohl by i po projetí makra zůstat v té buňce odkaz nikoliv ta vyhledaná hodnota? Abych mohl odkazované sešity upravovat a v hlavním sešitu pracoval vždy s aktuální hodnotou a nemusel vždy znovu projíždět makrem?


Strana:  1 2 3   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Výpočet odpracovaných hodin za den

elninoslov • 30.1. 0:35

Výpočet odpracovaných hodin za den

Mikus • 29.1. 21:58

vložit do bunky datum

PavDD • 29.1. 19:47

odkaz na zadanu cestu vba

jano5 • 29.1. 19:41

odkaz na zadanu cestu vba

jano5 • 29.1. 19:29

odkaz na zadanu cestu vba

elninoslov • 29.1. 17:33

odkaz na zadanu cestu vba

Lugr • 29.1. 17:19