Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Ahoj znalci,
potřeboval bych poradit s propojením dvou tabulek. V jednom souboru mám dvě tabulky, v každé jsou prováděny nějaké výpočty. Potřeboval bych přijít na způsob, jak udělat, aby se mi po přidání řádku v tabulce jedna přidal i řádek v tabulce dva. předpokládám, že jinak než přes nějaké makro to nepůjde. A s makry si moc nerozumím. Díky za rady.

ty jo, to je přesně ono, co jsem potřeboval... super... já bych na to nepřišel... díky

propojení s webem je poměrně jednoduché...
Panel nástrojů Data - Z webu - najít příslušnou web adresu a označit tabulku, kterou chci získávat. Ve vlastnostech získávané oblasti lze pak nastavit např. to, aby se data stahovala v určitý interval

Zdravím, mám jeden problém. Při automatickém obnovování dat z webu (např. kurzovní lístek) každých 5 minut, bych potřeboval zaznamenávat čas, kdy došlo k načtení nových dat.
Hledal jsem na webu a buď jsem hledal špatně nebo jsme nic nenašel.
řešení přes vzorce mě nenapadá a makra zas tolik neovládám...
napadá vás něco?
díky

Tak jsem narazil ještě na jeden problém, protože toho chci co nejvíce zautomatizovat.
Mám zdrojovou tabulku "tab1" z té se mi data pomocí vzorce kopírují do tabulky "tab2" (ve skutečnosti je to složitější, protože se kopírují z dalšího souboru, který je každý den jiný, ale s podobným názvem, tak využívám nepřímého odkazu, abych data ze zdrojové tabulky dostal do tabulky Oblast přenosu). Z "tab2" však nejde kopírovat rovnou do "tab4" z toho důvodu, že se zkopírují vzorce a já potřebuju hodnoty. Tak jsem si našel makro na převod hodnot "tab3" a pak se vše kopíruje do výsledné tabulky "tab4". A nyní k problému: Pokud převádím "tab2" na hodnoty, tak se prázdné řádky převedou také - hodnoty není žádná, ale excel je bere tak, jako by tam něco bylo. Nenapadá Vás ještě způsob, jak docílit toho, že se skutečně zkopírují pouze řádky, které jsou vyplněné a ne ty prázdné.
V Příloze je soubor, snad to bude snáze k pochopení
Díky

Super Lano, popisky pomohly, teď jsem i pochopil, jak to všechno funguje. Upravil jsem k obrazu svému a ejhle, vše funkční.Ještě jednou díky

Díky Lano...
funguje dobře, tak jak jsem si to představoval. V makrech se nevyznám a tak první otázka zní, proč jsou tam makra 3? Můžu poprosit o jednotlivý popis, co které dělá? Ptám se proto, že jsem si makra přenesl do svého cílového souboru, kde zdrojová data na listu "FIX" jsou v buňkách D100:U129 a ty makra mi tam nejdou, i když jsem v tom jednom upravil oblast výskytu dat.
Díky za odpověď

Zdravím odborníky,
mám malý problém, který neumím vyřešit.
Mám tabulku na jednom listě "FIX" - počet sloupců je vždy stejný, ale počet řádků se liší každý den (maximum je 30 řádků). Potřeboval bych přijít na způsob, aby se data z tabulky zkopírovala na druhý list "Data", vždy na poslední volný řádek. A to pouze tolik řádků, kolik jich je ten den zaplněných. Další den počet řádků může být totiž jiný. Marně si s tím lámu hlavu, přes vzorce to nedávám, a tak mě napadlo, zda by to nešlo nějakým makrem, které by se spouštělo přes tlačítko, ale na to jsem krátkej.
Díky za pomoc.

super díky, to je ono

Ahoj,
s makry moc neumím, potřeboval bych poradit.
Mám tabulku, kde se každý den budou zadávat nová data.
Z jednotlivých tabulek (produkt A-C a pak další) vytvořím na začátku listu dva řádky. Nyní potřebuji, aby se řádek jedna s datumem na začátku zkopíroval do druhého listu (řádek 1) a řádek 2 se zkopíroval do dalšího listu (řádek 2) a to vždy za poslední záznam.
Přikládám příklad, snad to bude z něj jasné. snažil jsem se to udělat přes vzorečky, ale jsem na toi krátkej.
díky za pomoc


Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

ADO DBF/FoxPro

Barth • 11.8. 17:50

Automaticke vlozenie riadku aj v druhom Zosite

danis • 11.8. 17:28

Macro pro leteckou dopravu

Jiří497 • 11.8. 17:15

Macro pro leteckou dopravu

Nosal • 11.8. 13:00

Macro pro leteckou dopravu

Jiří497 • 11.8. 11:45

Macro pro leteckou dopravu

Nosal • 11.8. 8:14

Macro pro leteckou dopravu

Jiří497 • 10.8. 21:35