< návrat zpět

děkuji všem!

ahojky,
mohl by někdo prosím po svátcích mrknout na jeden můj zásek?
výchozími daty jsou squashové zápasy na tři vítězné sety (formát toho jak jsou zadány neovlivním, prostě kopíruju z jiných souborů)
pomocí countifs a sumif jsem z toho dostal jednoduchou statistiku, ale zasekl sem se u počítání setů, které proběhly v tiebreaku (tiebreak u squashového počítání značí skóre v setu 12:10; a vyšší, vždy o dva míčky)
zde nevím, zda fce countif/s je schopná vyřešit přes kritéria "rozpoznání" vítězného tiebreaku; anebo na to nemá vhodnou syntaxi.

díky za rady, soubor s vzorovými daty přikládám....a věřím, že někdo pomůže s políčkem AO35 pro vzorec

otestováno, zatím bezchybné, díky moc, koukni do vzkazů

dobré ráno, moc díky za to losování!
ad čas, má se to takto:
A) v ideálním případě (který samozřejmě nenastane) jsou všichni přítomni a připraveni v čase události (například 18:00, na 150 minut), pak se z celkového počtu zápasů a zarezervovaných kurtů určí počet "kol" (kdy se střídají soupeři na kurtech):
-počet kol vyjde celé číslo (krása)
-počet kol není celé číslo (například 6,33 - nutno navýšit na 7 s tím, že prostě poslední kolo bude zaplněn například 1 kurt zápasem a na zbylých hrají neunavitelní co si kdo domluví :-)
Následně z celkového rezervovaného času (150min) a počtu kol (například 7) se určí kolik minut připadne na jedno kolo (například 21,4minuty). čas na jedno kolo se pak snižuje na nejbližší násobek 5minut = 20minut, takto uspořené minuty se ke konci využijí k sečtení výsledků atd.
Úvodní kolo tedy začne v 18:00 a bude trvat 20min, atd....

B) jak je to ve skutečnosti? Hráči nechodí zavčas, každý se protahuje různě dlouho a kurty jsou před 18hod obsazené, takže se tam nejde rozpinkat. Proto sem přemýšlel o zařazení "rozpinku". tento časový úsek (například 15minut) pak ovlivní výše zmíněný příklad A) tak, že posouvá začatek prvního kola na 18:15 a zároveň snižuje celkovou dobu využitelnou pro sehrání zápasů (150min mínus rozpink)

díky

elninoslov napsal/a:

Zatiaľ som tiež neprišiel na riešenie všetkých 3 možností (rovnaké, menší A, menší B). Fungujú mi len 2 a 3. Ešte podúmam...

díky, není to životně nutná záležitost, dá se to předchystat ručně případně. tak užívej víkend...

tak bohužel sem nepřišel na to, jak upravit elninovo řešení, aby vzorce fungovaly i v případech, kdy je počet hráčů v obou týmech shodný (případně dvojnásobný) - jedině tedy rozlosování pomocí makra? nebo máte někdo jiný "systém"? dík a hezký víkend

jo, ty makra od RK už je velký nástroj :-)

@elninoslov můžeš prosím Tě mrknout na případ, kdy oba týmy postaví stejný počet hráčů? buď sem tam do toho nešťastně šáhl, nebo se to zasmyčkuje a poskytuje stejné sady zápasů?
díky

diky, jdu to studovat;

ja jsem ztracený asi už druhý den :-)

oki, napravuju
jen data a "jak" by měl vypadat výstup

Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o pomoc s rozpisem zápasů pro utkání dvou týmů (i nestejné počty hráčů v týmu, max 8 členů). Během utkání (hráno na více kurtech, max 6) hraje hráč týmu A proti všem hráčům z týmu B. Nejsem moc dobrý na popis, snad pomůže přiložený obrázek.
Nevím, zda je možné řešení jen pomocí vzorců nebo jsou nutná makra (Excel 2003 a pozdější) - rád bych později převedl příklad na online Google Sheets.