Příspěvky uživatele


< návrat zpět

už jsem na to přišel, chyba byla někde úplně jinde. Díky.

Dobrý den, potřebuji ve VBA v tabulce vyfiltrovat určité záznamy podle datumu, který je v každém záznamu řekněme ve sloupici A, datum, se kterým se to porovnává, je natvrdo v nějaké buňce. Vzorec je:
"=SUMIFS([REPORT_vzor.xls]Faktury!C8,[REPORT_vzor.xls]Faktury!C1,RC[-5],[REPORT_vzor.xls]Faktury!C12,""Návrh splátkového kalendáře"",[REPORT_vzor.xls]Faktury!C7,""<"" & [REPORT_vzor.xls]List1!R2C5 )"

Přičemž datum je poslední podmínka. Prostě z listu Faktury potřebuji vybrat záznamy, které mají v 7. sloupci datum menší než je na List1 buňka E2. Poradíte?

Díky

Ano, ale jak to napsat. Mám dosti složitý vzorec Range("Af2").FormulaR1C1 = _
"=SUMIFS('Zdroj transakce'!C8,'Zdroj transakce'!C21,""P"",'Zdroj transakce'!C1,'Přehled dlužníků'!RC1,'Zdroj transakce'!C5,"">""&Parametry!R2C10-7,'Zdroj transakce'!C5,""<=""&Parametry!R2C10)"

A já bych chtěl, aby mi to do té AF2 zapsalo místo vzorce rovnou výsledek jako hodnotu. Jak to napsat ve VBA?

Napadlo mne, zda by nezrychlilo běh makra to, kdyby do buňky se místo vzorce zapisoval rovnou výsledek jako hodnota, šlo by to nějak?

Ještě jsem ale možná zapomněl zmínit důležitou věc, a to, že mám sešit propojený do Accessu. Funguje to tak, že si zaktualizuji data (to je v pohodě), překopíruju jako hodnoty na nový list a tam provádím výše uvedené výpočty.

Děkuji za radu.
"Application.screenupdating = False" - tím se vypne automatické přepočítávání vzorců, nebo vedle tohoto musím ještě vypnout automatické přepočítávání v nastavení Excelu?

Dobré odpoledne, co dělat pro to, aby makro běhalo co nejrychleji? Mám tabulku o cca 4 tisících řádcích, hodnoty do sloupce Z a potom od AA do AQ vzorce nad těmito daty. Vzorce vyplní makro v prvním řádku a pak rozkopíruje do všech řádků. A to mu trvá víc jak deset minut. Je to normální? Zas takovou plečku nemám, mám Windows 7 a Office 2007. Co udělat pro zrychlení? Na co si dávat pozor? Díky

Tušil jsem, že to bude něco s formátem. Děkuji, takto to funguje.

Skoro to funguje. Filtr to nastaví správně, ale nevybere to nic. Když se podívám přes menu, jak to filtr nastavilo, tak je to tam správně a když z toho vyskočím, tak se to vyfiltruje.

Díky, jak jednoduché. Jde to podobně i s nastavením kritéria ve filtru? Potřebuji vyfiltrovat hodnoty, které jsou větší než proměnná Datum. Zkusil jsem to takto:
ActiveSheet.Range("Tabulka_Denni.accdb5").AutoFilter Field:=5, Criteria1:="> & Datum &"

Ale nefunguje to. Poradíte, prosím?

Dobrý den,
možná triviální problém, ale představte si tento jednoduchý vzorec:
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM(R[-3]C:R[-2]C)"
Ale já bych potřeboval, aby čísla řádků se tahala z proměnné, mám proměnnou FristRow a LastRow, které určují pozici prvního a posledního řádku oblasti, kterou chci sečíst. Jak toto dosadit do vzorce?
Díky moc

Ale ne, prostě otevřu jeden excelovský sešit a potom patnáckrát vyfiltruju data a překopíruju je do sešitů, které mají stejnou strukturu (představte si, že máte tabulku, kde je seznam prodejů za celou firmu a vy vždycky vyfiltrujete data týkající se jednoho prodejce a uložíte mu je do samostatného sešitu). No, a asi při desátém cyklu z patnácti mi to bouchne na nedostatku systémových prostředků. Tak jsem myslel, jestli se třeba nějakým příkazem nedá po každém cyklu vyčistit paměť

Mám problém, napsal jsem si makro, ale padá mi to na nedostatek paměti, neexistuje nějaký příkaz, který by zbytečná data z paměti průběžně mazal? Nebo je nějaká rada, jak co nejvíc paměť šetřit?


Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

odskok v makru jinam

PavDD • 13.5. 9:03

odskok v makru jinam

Barth • 13.5. 7:25

číslování

Kalous • 12.5. 20:50

odskok v makru jinam

marjankaj • 12.5. 20:43

číslování

r13 • 12.5. 20:23

číslování

r13 • 12.5. 20:19

číslování

Kalous • 12.5. 19:46