Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 20

Super, děkuji:-)

Zdravím,

potřebuji poradit asi pro někoho s banalitou, ale mě se nedaří. V příloze je ukázka...Dva sloupce, v prvním je datum školení a v druhém plánovaný datum následujícího školení. Potřebuji na datum následujícího školení upozornit červeným obarvením 30 dnů před splněním termínu.
Více popisu v příloze.
Děkuji M.

Pavlus napsal/a:

Karta Data / Text do sloupců.
P.

Děkuji :-)

Zdravím, potřebuji pomoci s čísly pro Bingo karty. Respektive čísla mám vygenerované z netu, ale při vložení do excelu se čísla uložila do jedné buňky a potřeboval bych vzorec, který z jedné buňky vybere "rozdělí" čísla do pěti sloupců. Soubor s čísly je přiložen a první tiket jsem převedl manuálně, ale jde o 40 tiketů a to bych měl na celý den čísla rozdělit.
Děkuji předem za pomoc.
M.

Popis tedy v SZ. Děkuji

Soubor má více sešitů, nahrál jsem na leteckou poštu.
V kódu jsou uvedené cesty, kde jsou uložené sešity. Umístění složky je tedy v Program Files.
Musel jsem přenastavit Vlastnictví složky Program Files na skupinu Administrátors, jelikož když jsem aplikaci zkoušel, tak hlavní sešit (tabulka.xls) potřeboval otevírat a zapisovat do pomocných sešitů v ProgramFiles. To jen pro informaci.
Pokud otevřete sešit tabulka.xls, tak je možné načíst již vytvořené záznamy (tlačítko Načtení stávajícího). Do listu Složení vložek se vypíší hodnoty. Pokud však hodnoty v listu Složení vložek vymažu a budu chtít vypočítat složení vložek znovu z listu SP1 (tlačítko Výpočet kódů)ze zadání, které jsem před tím načetl, tak zde je již problém s PC Fand.

Dobrý den,
Rád bych požádal o pomoc s aplikací v excelu na výpočet zámkových systémů. Jedná se o hlavní sešit a několik pomocných sešitů. Aplikace byla vytvořená někdy kolem roku 2008 a je plně funkční po stránce VBA, jen pro jeden zásadní výpočet je zapotřebí program Fand, nebo PC Fand.
Sešit je ve formátu .xls a součástí složky je i instalace zmiňovaného programu Fand, který však není kompatibilní s 64bit systémem a nemůžu jej spustit. Na stránkách výrobce tohoto programu je program vDosplus, který má tento problém s kompatibilitou vyřešit, ale i tak se mě to nepodařilo. Na to je pravděpodobně zapotřebí mít programátorské znalosti.
Aplikace v excelu provádí výpočty pomocí VBA a při běhu výpočtu se příkaz ve VBA zastaví při vyvolání Fand, který není nainstalován, a dále nedokončí výpočet.
Je možné, že půjde program Fand zcela vyřadit jelikož je celý kód pro výpočet uložen ve VBA. Nevím, k čemu program Fand slouží, ale možná to bylo před lety nutné pro běh aplikace.
Hledám někoho kdo by měl s tímto programem nějaké zkušenosti a byl by ochoten aplikaci v excelu zprovoznit. Nechci toto však za děkuji, jelikož to bude asi časově náročné pro toho, kdo by se toho ujal.
Pokud by měl někdo zájem pomoci, tak zašlu celou složku se sešity a připojím podrobnější informace o tom, jak by měla aplikace fungovat.
Děkuji. Martin

Jen cca osm Vašich příspěvků na můj dotaz (toto téma) je zcela zcestných a dost zbytečných. Nebudu se tu dohadovat. Prostě mě ignorujte.

Neporadil jsem, to je pravda. Nemám ve zvyku radit, když pomoci neumím. Od toho jsou tu zkušenější co to mají asi jako koníček a umí pomoci, když můžou. Já to jako koníček nemám. Nerozumím tomu jako Vy. V excelu pracuji a jen v nouzi vymýšlím nějaké nutné vylepšení, když už v něm pracovat musím.
Končím diskuzi

xlnc běžte už do..dele tady s těma urážkama. Když neumíte poradit k věci pane Nejlepší.
Památníček si doneste a otřískám vám ho o hlavu. Snesu hodně, ale nenechám se tady zesměšňovat.
Pokud si chcete mastit ego a psát hovadiny tak si jděte k sobě na stránky blogovat, nebo se povyšovat nad někým jiným. S excelem pracuji v rámci práce a čas od času si chci něčím usnadnit práci tak dělám změny, takže tomu rozumím asi tak jako běžný uživatel..
Ignorujte mě příště, děkuju!

Tak toto má opravdu logiku. Nenapadlo mě nad tím takto přemýšlet. Vycházel jsem pouze z technických info o různých verzích excelu, max počet řádků, max počet sloupců, ale s počtem listů, velikostí obrázků, množství vzorců atd. ve spojení s hw ... nevěděl jsem, že to má spojitost. Takže vyzkouším. Děkuji

Proto jsem se ptal, zda má někdo zkušenost s takovým množstvím listů..nepsal jsem s daty, ale je logické, že si někdo nebude zakládat stovky prázdných listů jen proto, aby měl v sešitu stovky prázdných listů:-)
Komiks v excelu? To je jde? Tak to se také musím ještě hóódně učit:-)
Jinak posměšky a arogance tu frčí poslední dobou celkem často. Aby se tu člověk pomalu bál na něco zeptat:-)

Jako má to logiku, věřte nevěřte:-) Nerozepisoval jsem celé "jádro pudla". Jen jsem položil konkrétní dotaz na kapacitu. To je celé, nač se v tom zase zcestně rýpat. Bylo mě odpovězeno, že to jde a jak nejlépe na to a je to OK:-)
A k rýpnutí jak z PDF do excelu...již mám vše v excelu, nepotřebuji nic přepisovat z PDF:-) Jen si vše nacpu z x sešitů od různých dodavatelů do jednoho a rozcestník k tomu a je to zcela podle mých potřeb.
Kdybych měl podklady jen v PDF, tak se na nějaké přepisování do excelu logicky pěkně vy.... .:-)

Pdf listy jsou ke stažení u produktů u každého výrobků u všech výrobců. Řeším zde něco pro svoji potřebu. O zasílání však nebyla řeč. Jde mě o to je seskupit a nahlížet do nich. Listování ve složkách a hledání pdf souborů mě moc neba.

Dekuji za info
A je nejaky lepsi pitomy napad?:-) Jen teda pro info, protoze me to takhle celkem bude vyhovovat a k ucelu to postaci 1

Jedná se o technické listy a malý obrázek. Procházet se bude z hlavního listu odkazem na list, takže žádné chaotické procházení záložek listů nebude.
Komprimací obrázku se rozumí zmenšit velikost vkládaného obrázku a tím i kvalitu, že? Když vložím obrázek bez úprav, nechá se v excel celý sešit zkomprimovat jako celek, nebo už vkládat upravený? Možná stupidní dotaz, ale tohle jsem nikdy neřešil:-)
M.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 20

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse