< návrat zpět

MS Excel


Téma: kumulativní data v kontingenční tabulce rss

Zaslal/a 6.9.2013 14:05

Zdravím Vás a prosím o radu s kontingenční tabulkou. Myslím si, že půjde o nějakou základní neznalost, ale nepodařilo se mi na to přijít. Odpusťte, je-li to ptákovina...

V příloze posílám vzorek s daty, kde je hypotetický údaj o finančních přírůstcích na hodnotách ve skladu. Na listu kont.tab. je vždy pod řádkem "požadovaný výsledek -..." zobrazeno, jak potřebuji data mít v kontingenční tabulce sečtená.

Vlastně jde o to, že ve zdrojových datech jsou pouze přírůstky a já potřebuji zobrazovat data jako kumulativní součty, a to včetně připočtení konečné hodnoty předchozího roku k lednové následujícího. Se zdrojovými daty se nedá pracovat, tahám je přímo z SQL databáze, do které není přístup.

Dosud dovedu udělat jen to, že, když popis hodně zjednoduším, mám sklad, do nějž každý měsíc přivezou jednu paletu a nic neodejde, tak na konci roku mám celkem 12 palet. No a další rok je to podobné, jen bych měl začínat se zůstatkem 12 (+1 za leden), což v tuto chvíli v kont.tab. nedokážu zobrazit, protože se mi data v dalším roce zobrazují od nulového stavu.

Jinak, než v kont.tab. si to představit nedokážu, protože dat je ve skutečnosti asi 4 mil. řádků, jsou v SQL databázi, do níž nemám přístup a pohled na data se dost často mění, tedy kont.tab nemá vždy stejnou strukturu, aby se na ní daly navázat externí vzorce.

Díky moc

Honza

Příloha: zip15102_vzorek.zip (75kB, staženo 38x)

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse