< návrat zpět

MS Excel


Téma: Odkaz na buňku v jiném sešitu bez jeho otevreni rss

Zaslal/a 10.11.2015 10:42

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Potřebuji se v rámci jednoho sešitu odkazovat na buňky z jiných sešitů. Podařilo se mi toho docílit pomocí funkce nepřímý odkaz, ale ta požaduje otevření odkazovaného excelu. Tato vlastnost mi přijde poměrně nesystémová (při větším množství excelů). Existuje obdobná funkce, která by to zvládla bez nutnosti otevření souborů?

Zaslat odpověď >

Strana:  1 2 3   další »
#027952
elninoslov
Áno. Otvorte si zošit v ktorom sa chcete odkazovať. Otvorte si aj ten na ktorý sa chcete odkazovať. V tom, v ktorom budete písať vzorčeky, si ich napíšte tak, že pri písaní vzorca pri potrebe odkazovať na iný zošit sa do toho zošitu prekliknete na miesto ktoré potrebujete, a pokračujete v písaní vzorca. Enter. Ten zošiť z ktorého sa mali ťahať dáta zatvorte. Vzorce v zošite, kde ste ich písal by sa mali samé zmeniť na vzorce s plnou cestou k súboru. A funkčné.
Má to ale množstvo obmedzení, napr, absolútna cesta, čiže nemôžete meniť cesty k súborom.citovat
#027954
avatar
Děkuji za rychlou reakci, ale mojí hlavní podmínkou je to, abych nemusel sešit(y) otevírat. Snad bude lepší když tu popíšu konkrétní případ.

Potřebuji do sešitu "total" vypsat hodnoty z několika sešitů (řekněme 1 až 5000), umístěné vždy na listu 2 v buňce C3. V prvním sloupci budu mít tedy hodnoty 1 až 5000 (musí fungovat tak, aby tam mohl být zadán i text) a ve sloupci B budou vypsány požadované hodnoty. Vlastně tedy potřebuji do sloupce B vymyslet vzorec, který bude odkazovat na danou buňku, na daném listě, v sešitu, jehož název je zadán ve sloupci A. Snad se mi to podařilo vyjádřit dostatečně srozumitelně.citovat
#027955
avatar
Čtěte prosím pozorněji! Elninoslov vám navrhuje, jak jednoduše vzorec s externím odkazem zadat. Po zadání začne váš sešit pracovat s externími odkazy do zavřených sešitů!
Pokud cizí sešit nemůžete otevřít ani při zadávání vzorce, můžete to udělat s ručním zápisem externího odkazu. To je ovšem o mnoho složitější, než jak vám poradil elninoslov. Ale samozřejmě - jde to!
Kdybyste ani tentokrát nerozuměl, kupte si za pár stovek učebnici Excelu, kde najdete, jak se to z ruky píše!citovat
#027957
avatar
Nejsem si zcela jist zda se jedná o pozornost ve čtení a nebo o nepochopení mého problému.
Nejde mi vytvořit odkaz tak, aby si bral to, na co se má odkázat z jiné buňky. A aby se dal ten vzorec jednoduše rozkopírovat.
Pokud mám 5 souborů, tak do 5 buněk ve sloupci B ten odkaz vypíšu (B1='C:\složka\[1.xls]List2'!$C$3 B2='C:\složka\[2.xls]List2'!$C$3 ... B5='C:\složka\[5.xls]List2'!$C$3)

A já potřebuji aby to co je v hranaté závorce bylo bráno ze sloupce A (v tomto případě A1=1, A2=2...A5=5), ale pokud napíšu B1='C:\složka\A1.xls]List2'!$C$3 tak se to jako rozkopírovatelný vzorec nechová. Už si rozumíme nebo mi poradíte i knihkupectví kde mám knihu zakoupit?citovat
#027959
avatar
Keby si priložil súbor ako to má vyzerať, tak by ti to niekto už urobil. Ja si tie vzorečky sám vytvárať určite nebudem.
A čo príspevok, to ďalšie požiadavky. V poslednom chceš vzorce rozkopírovať. To sa nedalo napísať priamo do zadania? To má niekto upresňovať 15 krát, čo si zase vymyslíš?citovat
#027969
avatar
když jsem uvedl název funkce, tak jsem myslel že je jasné, čeho chci dosáhnout...
Přiložil jsem tedy přílohu, je tam více souborů, ale nejdůležitější je total, v něm jsou odkazy na ostatní soubory.
Příloha: rar27969_excel_help.rar (35kB, staženo 58x)
citovat
#027986
avatar
Normálně se slepované odkazy řeší přes funkci NEPŘÍMÝ.ODKAZ, nicméně mi něco říká, že to nejde aplikovat do zavřeného sešitu.citovat
#027987
avatar
Chápu správně, že chcete rozkopírovat potažením vzorce, které budou čerpat data do každého řádku vždy z jiného sešitu? Potažením se totiž podaří rozkopírovat vzorec pouze ze stejného sešitu, na různé se bude muset trochu jinak. Tedy vždy se budou čerpat data do společného sešitu pouze z jedné buňky jednoho z mnoha sešitů?citovat
icon #027990
avatar
Zastanem sa trochu bedhu. Myslím, že postupne sa dopracoval k presnému popisu problému, ktorý rieši, a nakoniec sem vložil i prílohu (palec hore!). Do prílohy som síce nepozeral, ale dovolím si tvrdiť nasledujúce:
1. Funkcia INDIRECT skutočne neumožňuje načítať dáta zo zavretého súboru.
2. K uvedenému problému, citujem: Pokud mám 5 souborů, tak do 5 buněk ve sloupci B ten odkaz vypíšu (B1='C:\složka\[1.xls]List2'!$C$3 B2='C:\složka\[2.xls]List2'!$C$3 ... B5='C:\složka\[5.xls]List2'!$C$3)

A já potřebuji aby to co je v hranaté závorce bylo bráno ze sloupce A (v tomto případě A1=1, A2=2...A5=5), ale pokud napíšu B1='C:\složka\A1.xls]List2'!$C$3 tak se to jako rozkopírovatelný vzorec nechová. Už si rozumíme nebo mi poradíte i knihkupectví kde mám knihu zakoupit?


...ma napadá riešenie makrom (asi nič prekvapivé, že?), kedy je, domnievam sa, možné poskladať FORMULu (FORMULA alebo FORMULALOCAL) ako textový reťazec, ktorý si bude príslušné časti ťahať zo zmieneného stĺpca A (a prípadne ďalších pomocných stĺpcov). To makro ale písať nebudem, nemám na to čas 7citovat
#027991
avatar
@AL
Tiež to vidím na makro. Kto mal na začiatku vedieť, že vzorce bude chcieť kopírovať? Obľubujem takéto úlohy, kde treba informácie "dolovať".citovat

Strana:  1 2 3   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

cislovanie riadkov

martin1 • 18.1. 20:47

Podmíněné formátování

Baja • 18.1. 18:55

VBA - načtení dat ze souboru s proměnným názvem

Fantasyk • 18.1. 14:29

zápis čísla fce suma

Stalker • 18.1. 13:17

smazání více obrázků

Zdenda-R • 18.1. 9:47

výpis adresáře

Milan-158 • 18.1. 9:31

zápis čísla fce suma

Josef-Sekan • 18.1. 9:26