< návrat zpět

MS Excel


Téma: Jak se dostat makrem na jinou instanci excelu rss

Zaslal/a 29.3.2016 21:03

Ahoj,
máme v aplikaci LotusNotes nějaké týdenní reporty a ty lze vyexportovat do excelu.
Jenomže mi to vždy otevře novou instanci excelu a na ten vyexportovaný sešit nemohu ze "svého" excelu dosáhnout. Potřebuju z toho jenom vypumpovat pár dat, pak to zavřít a vyexportovat další atd.. - čili bez zbytečného ukládání těchto jednorázových souborů.

Předem moc dík, jestli někdo na něco příjde 1

Zaslat odpověď >

Strana:  1 2   další »
#030935
Hav-Ran
Predpokladám, že v "druhom" Exceli sa tiež na pozadí otvori skrytý súbor Personal, takže riešením je do neho nejaké makro, spustiteľné nejakou klávesovou skratkou (malo by dáta uložiť kam treba pre "svoj" excel a súčasne sa aj vypnúť ).
... len z brucha, neskúšal som .. 1citovat
#030936
avatar
Ahoj Igor, vďaka za tip.
Ale problém je, že ten druhý excel sa otvorí bez Personalu a vlastne každý export otvorí ďalšiu inštanciu excelu a ani medzi sebou na seba nevidia (ak otvorím VBA, tak tam vidím len ten jeden súbor, akože VBA project) 7citovat
#030938
avatar
Jenom nápad, vím že Lotusy tyto exportované/otevřené soubory mají stejně uložené ve svém Tempu, někde na disku. Tak tím makrem zkusit najít ten správný soubor (což bude asi složité )a ten si otevřít znovu pro čerpání dat.citovat
#030939
elninoslov
Kódovo je to už docela zložité, hľadať ďalšie inštancie Excelu, rýchlo som pozrel napr tu, a do toho sa mi teda fakt nechce 7citovat
#030940
avatar
Kdysi jsem použil na zavírání více instancí excelu ,
tu ,to co radí elninoslov.citovat
#030941
Hav-Ran

Milan158 napsal/a:

... ten druhý excel sa otvorí bez Personalu

To sa mi nezdá. Máš vo "svojom" originále, čiže v prvej verzii vôbec Personal.xls* ? Ak nie, vytvor ho, resp. iný súbor ktorý umiestniš do XLSTART-adresára, v tomto súbore urob to makro.
A čo sa stane, ak najprv spustíš excel a až potom lotus ? A čo keď naopak, vtedy je kde Personal ?
Priveľa otázneho.
Ešte by za zmienku stálo použitie napr. SendKey, ale to by asi musel byť stabilný počet súborov aby ich obehal a postupne súbory poukladal a excel vypol . . 9

Edit: Lotus ich vytvorí kam? Ako sa volá súbor ? Vlez do neho, skús ho uložiť (F12) a máš ho. Potom z hlavného excelu naťahaj dáta pomocou vopred pripravených vzorcov-prepojení ... ale to si už určite skúšal. 2
A nezvládol by Lotus vyexpedovať to ako txt-súbor a ten naťahať potom excelom k sebe ?citovat
#030943
avatar
Ahoj, PERSONAL.XLSB v XLSTART samozrejme mám a makrá tam umiestnené denne používam. Na poradí nezáleží, akonáhle sa vygeneruje z LotusNotes ten xlsx súbor, tak daná inštancia excelu Personal neobsahuje, ani ak předtím excel vôbec nebol spustený.
Napr. Application.Workbooks.Count vôbec nevie o tých exportovaných súboroch s názvom TempVLNebenzeit1.xlsx [režim compatibility],. Tá aplikácia LotusNotes v ponuke export neponúka žiadne iné formáty (CSV, txt ...) a ani žiadne iné "nastavenia" excelu.

Vzhľadom k tomu, že šijem aplikáciu pre tridsať užívateľov, chcel by som sa vyhnúť tomu, aby si to každý z nich musel niekam ukladať (samozrejme každý to pleskne niekam inam a potom to hľadaj makrom na jeho C disku 8 ).

No nič, pustím sa po stope, čo mi radia cmuch a elninoslovcitovat
#030944
avatar
Zdá se, že stopa od cmuch a elninoslov povede k dopadení vraha, neboť mi to vypsalo názvy otevřených sešitů všech instancí, sice ty soubory z "regulárního excelu" v tom výpisu figurují 4x, ale taky to 1x vypsalo i název toho mizeru z LotusNotes.

Ještě sice není vyhráno, kód je tajemný a spletitý, ale poděkovat bych mohl.
Tož díky moc, chlapi!!! 1citovat
#030954
Jeza.m
Ahoj,

kdybych to měl řešit já, tak na to jdu asi trochu jinak :-).
Vytvořil bych si soubor s makrem, které bude pracovat s aktivním listem a data ukládat do mnou zvoleného souboru.
Pak bych dle verze excelu přidal tlačítko buď do panelu nástrojů, nebo do ribbonu s odkazem na toto makro. V podstatě takový "doplněk", který není nastaven jako doplněk, ale jako klasický soubor. Toto tlačítko je pak dostupné v jakékoliv instanci excelu na mém počítači. Při exportu se otevře nový excel s novým oknem exportu, po stisku tlačítka se otevře můj soubor s makrem, který zpracuje exportovaná data, tyto může vložit do jiného souboru. Je vhodné pak v tom svém makru mít nastaveno, aby se po vykonání makra soubor s makrem sám zavřel.
V mém případě šlo jen o uložení exportu do souboru, v tvém případě tam místo uložení může zpracování dat do jiného existujícího souboru.
Sub ulozeni_reportu()
On Error GoTo x
If Cells(8, 5) = "" Then Cells(8, 5) = Date
ActiveWorkbook.SaveAs "Cesta\Soubor.xls"
Application.Workbooks("Makra.xls").Close
Exit Sub
x:
MsgBox "Chyba při ukládání"
Application.Workbooks("Makra.xls").Close
End Sub

Jen to jen tip :-)
M@citovat
icon #030955
eLCHa
@Hav-Ran
To sa mi nezdá. Máš vo "svojom" originále, čiže v prvej verzii vôbec Personal.xls* ? Ak nie, vytvor ho, resp. iný súbor ktorý umiestniš do XLSTART-adresára, v tomto súbore urob to makro.

Odkrokujte si následující kódDim xlApp As Object
Set xlApp = CreateObject("Excel.Application")
xlApp.Visible = True
'tady je krok, kdy se koukáte ;))
xlApp.Quit
Set xlApp = Nothing
Pokud tímto způsobem vytvoříte novou instanci excelu, VBA doplňky (xlam) se v ní nespustí (COM ano). Personal už dlouho nepoužívám (místo něj mám svůj doplněk), ale předpokládám, že to bude stejné.
Ve svém doplňku pro dva monitory jsem to vyřešil tak, že nespuštěné doplňky spouštím programově (cyklem projíždím doplňky a spouštím), aby nová instance byla úplná. Personal má přesné umístění, takže není problém ho spustit, pokud není automaticky.

Jinak máte pravdu - nejsnadnější je export uložit a v excelu najít uložený soubor.
Pokud to lze, ještě lépe je napsat script v LN - nemám, neznám.citovat

Strana:  1 2   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

tabulka podla pohlavia

Anonym • 29.11. 16:31

Průměrná spotřeba a počítané pole

Alfan • 29.11. 15:16

Průměrná spotřeba a počítané pole

lubo • 29.11. 15:05

Průměrná spotřeba a počítané pole

Alfan • 29.11. 14:53

Průměrná spotřeba a počítané pole

lubo • 29.11. 10:52

Průměrná spotřeba a počítané pole

Alfan • 29.11. 9:44

Vyhladavanie v texte

lubo • 28.11. 19:33