< návrat zpět

MS Excel


Téma: zamknout tlačítko po použití rss

Zaslal/a 9.5.2017 19:49

Chtěl bych se zeptat, jestli lze po použití tlačítka s určitým příkazem toto tačítko zamknout tzn. že nepůjde znovu použít. Díky.

Zaslat odpověď >

Strana:  1 2   další »
#036286
avatar
Načo zamykať tlačítko. Vymaž ho a nikto ho už určite nepoužije.citovat
#036287
MePExG
Skôr by som doporučil testovať podmienky, kedy je tlačidlo použiteľné a výsledok by som zobrazoval v popise tlačidla. Keď by program zistil, že použiť sa nemá dať, nič by neurobil resp. môže hodiť info prečo nič nerobí.citovat
#036288
avatar
Chce aby nešlo znovu použiť. Zrejme už nikdy. Tak načo je potom také tlačítko? Ale zadávateľ asi sám nevie čo chce.

Ak by mal program testovať či použiť tlačítko alebo nie, tak ho vlastne už používa, či sa ti to páči alebo nie.citovat
#036291
avatar
Jsem absoutní amatér. Sám sem se rozhodl si udělat v u takovou tabulku pro zapisování času používání kulečníkových stolů. Tzn personál určí č.stolu a pak po zmáčknutí tlačítka start ve vedlejší bunce zobrazí čas začátku hry. Po ukončení personá zmáčkne tlačítko stop a ve vedlejší bunce se zobrazí aktuální čas. V následujících bunkach se vse přepočítá na min a následně pronásobí v konečnou cenu. Jde mi o to, aby tačítka start a stop nebylo možné ve stejném řádku opakovaně použít a tudíž zneužít pro ošulení. Rozdělaná tabulka je zde. Lépe vysvětlit co potřebuju nedokážu. Fakt jsem absolutní amatér a to co se mi povedlo zpatlat, tak to je jen pokus omyl a vygogený info. Tak se omlouvám za otázku, která byla položena nečitelně 2 Zde tabulka co jsem zatim spáchal a potřebuju dodělat. https://uloz.to/!CJxRlYNimDTA/kulecnik-tabulka-xlscitovat
#036305
avatar
Mohlo by to vypadat takto? Mám na tom pracovat dál?
Příloha: zip36305_kulecnik.zip (16kB, staženo 33x)
citovat
#036306
elninoslov
Ja som to dnes pojal takto.
heslo na vstup do makra a listu je "abc359"
heslo pre čistenie časov a DB je "359"

Neodomykajte list s tým heslom "abc359" cez kartu Revízia. Pri následnom zamknutí Excel potom nesprávne nepovolí zmeny ani makru.
Vlastne to ani nepotrebujete nijak odomykať, len pri zmene hesiel.
Příloha: xls36306_kulecnik-tabulka.xls (105kB, staženo 34x)
citovat
#036310
avatar
Děkuji moc ji026441 a elninoslov. Víc mi vyhovuje varianta kterou navrhl elninoslov a moc moc děkuju. Sem z toho nadšenej. Jen jsem se chtěl zeptat, co bylo myšleno tím "Neodomykajte list s tým heslom "abc359" cez kartu Revízia."
Jak jsem psal víše, jsem absolutní amatér. Potřeboval sem tam změnit kouficient pro počítání konečné ceny pink ponk (stul 6), tak jsem samozřejmě list zkusil odemknout. Musel bych to stejně řešit při zdražování atd. Jediné čeho jsem si všiml po opětovném zamčení, že konečná cena nebyla fixovana a po opětovném zapnutí stolu se nulovala. Se svými omezenými znalostmi jsem změni ve vzorci =suma(e13až e......) vypadá že to funguje. Prosím ale elninoslov, jestli by jste ještě kuknul, zda jsem tím nevytvoři nějaký problém. Testoval jsem to a vypadá, že to funguje na 120%. 2 Ještě jednou moc děkuji. Oběma co jste věnovali čas mi s tím pomoct. Dík. Mám fakt radost. https://uloz.to/!jxrFu1tvUxpb/finalnitabulka-2-xlscitovat
#036311
elninoslov
Skúsim zjednodušene: To, že ho odomknete cez Revíziu, nieje problém, problém by bol, ak by ste ho znovu cez Revíziu zamkol. Zamknutie zakazuje všetko, okrem výberu buniek. Zamykanie cez makro má jeden parameter navyše
UserInterFaceOnly
,ktorý zabezpečí, že všetko je zamknuté len pre užívateľa, nie pre makro. Excel cez Revíziu tento parameter nezadá, teda zamkne list aj pre makro, ktoré potom samozrejme nebude fungovať.
Ja som počítal s tým, že sa nebude nejak často meniť cena, alebo vzorce a pod, ale aj tak som tam zakomponoval, že stačí súbor uložiť, a je zase korektne zamknutý (s tým parametrom povolenia úprav pre makro).
Teda si ho môžete odomknúť, len ho zamknete tak, že súbor uložíte.

Celý kód si môžete pozrieť keď stlačíte ľavý Alt+F11, vľavo hore si vyberiete Váš VBAProject(názov súboru), a stlačíte to + a vypýta si to heslo do makra, ktoré je teraz
abc359
Toto heslo si teraz môžete zmeniť na iné v Tool - VBAProject Properties - Protection - dole 2x vyplníte nove heslo do makra - OK - uložte súbor.

Vo všetkých častiach, je nejaká časť kódu:
Microsoft Excel Objects - Stoly (Stoly)
Microsoft Excel Objects - ThisWorkbook
Forms - frmPass
Modules - modStoly

na všetky stačí dvojkliknúť, len na frmPass treba pravý klik a View Code.

V tom poslednom modStoly, sú na začiatku 2 konštanty
PSW = "abc359"
PSWDB = "359"


PSW - je heslo, ktorým je zamknutý list (toto heslo použijete aj pri odomykaní v Revízia)
PSWDB - je heslo, ktoré sprístupňuje vyčistenie databáze

Môžete si ich tu zmeniť, súbor po zmene uložte. Ale pozor, pred zmenou hesla PSW je potrebné list najskôr odomknúť pôvodným heslom PSW (buď v Revízia, alebo spustením makra Odomknut v module modStoly (kurzor do makra Odomknut, a F5). Toto ale predpokladám urobíte tak raz.

Počítanie ceny : Je to nastavené na zaokrúhlenie dole. Teda vynechá desatinnú časť. Neviem ako to chcete, zatiaľ som to urobil takto.

Jediné čeho jsem si všiml po opětovném zamčení, že konečná cena nebyla fixovana a po opětovném zapnutí stolu se nulovala.

Tomuto nerozumiem. Skúste popísať inak.

Po stlačení stop sa suma a časy nenulujú naschvál (iba po stlačení START), aby personál hneď videl výsledok, aj keď ten vidí vždy aj v spodnej časti, ale tá sa dá omylom nascrolovať. Kľudne sa to dá urobiť tak, že po STOP sa všetko zapíše do databázy dole, a hore sa to okamžite zmaže. To nieje problém.

Urobil som ešte nejaké malé korekcie.

Rozmýšľam ešte, že by som tlačítko Vyčistit nahradil za Administrace, kde by bola aj možnosť jednoduchého odomknutia/zamknutia listu, zmeny hesiel, vyčistenia, ale už sa mi nechce.

A celé makro sa mi už vôbec nechce popisovať vysvetľujúcimi popismi ...
Příloha: xls36311_finalnitabulka-2.xls (111kB, staženo 33x)
citovat
#036312
avatar
Díky. Takhle to bohatě stačí. Vůbec sem nečekal, že by si někdo dal tu práci a takhle to vymazlil. Uživatelsky je to naprostá bomba. A jestli jsem to dobře pochopil, tak když někdy budu potřebovat změnit kooficient pro vypočtení ceny po zdražení, tak múžu dát nástroje-zámek-odemknout list- v danné bunce zmenit kooficient a dát uložit. A nic sem nezkazil, po opětovném otevření bude zamknuto a funkční. Dám tomu ted zatěžkávací zkoušku 2 Jste strašne hodnej. Dík za Váš čas.citovat
#036313
avatar
"Jediné čeho jsem si všiml po opětovném zamčení, že konečná cena nebyla fixovana a po opětovném zapnutí stolu se nulovala."
Tím sem myslel, že jak jsem ten list odemkl, upravil a znovu zamkl, tak se konečná cena v pravém rohu nesčítala a po opětovném spuštění stolu se celková cena mazala. Ted to funguje dokonale a to že po zmáčknutí stop se danná cena a čas zobrazuje v horní tabulce je potřebné. Není nic co by se dalo zlepšit. 1citovat

Strana:  1 2   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Zaokrouhlování

JoKe • 14.6. 15:19

Zaokrouhlování

Mirek-Kraus • 14.6. 13:52

excell uprava riadku vzorca

veny • 14.6. 7:52

excell uprava riadku vzorca

orangezradca • 13.6. 20:37

pomala tlac s exelu

jano5 • 12.6. 9:44

GRAF teploty

JoKe • 12.6. 9:22

Filtrování dat

Imh0tep • 12.6. 8:35