< návrat zpět

MS Excel


Téma: Rozkopirovani dat z CSV podle kriterii rss

Zaslal/a 6.10.2017 14:37

Dobrý den,

moc prosím o pomoc s tvorbou makra pro excel.
Potřebuji na základě data rozkopírovat řádky z CSV do jednotlivých listů.

Jedná se o následující, mám CSV soubor, v kterém jsou záznamy o všech činnostech stroje, a je potřeba dělat denní analýzy, zatím to dělám ručně, ale rád bych to zautomatizoval.
Hlavní část CSV souboru co potřebuji je sloupec s datem (N) a sloupec s popisem chyby/činnosti (O). Tento soubor v tuto chvíli obsahuje max cca 5000 řádků, pak se začne přepisovat a záznam běží víc jak 12hod denně, takže se poměrně často mění.

1) Potřeboval bych načíst CSV (na to jsem už sám přišel), dále bych potřeboval aby makro projelo sloupec s datem záznamu, vyhodnotilo kolik různých datumů se nachází v souboru, podle toho vytvořilo příslušný počet nových listů, v názvu nového listu by bylo konkrétní datum a do listu by se nakopíroval sloupec s datem a k němu sloupec s příslušným záznamem. Zároveň je potřeba, že když bude načítat další CSV tak pokud bude v souboru datum, které už má vytvořený samostatný list, tak zkontroluje jestli se jedná o duplicitní záznamy nebo se mezitím vytvořily nějaké nové záznamy pro toto datum.

Názorné vysvětlení: Sloupec N obsahuje datum 1. - 3.10, takže makro vytvoří 3 listy (1.10, 2.10, 3.10) a v každém listu bude podle data zkopírován sloupec N a O z původního CSV

2) Dále bych pak potřeboval dělat do samostatného listu "event log" tj. při každém načtení CSV se zkopírují všechny chyby ze sloupce O a porovná se duplicita, tj. při načtení prvního CSV se zkopírují všechny chyby, které tam jsou a při dalším načtení se doplní pouze nové výskyty.
Tady je potřeba udělat vyjímku pro "New data currently saved to.." tyto záznamy by se do event logu nekopírovaly

Ono pak bude potřeba ještě další úpravy, ale ty třeba už pořeším sám, ale s těmito dvěma body si nevím rady. Přikládám CSV soubor a excel co jsem zatím vytvořil, ale mám pocit, že ten bude asi k ničemu.

Předem moc děkuji za pomoc, snad to nebude moc náročné a moc se omlouvám za délku popisu. Díky

Příloha: zip37834_statistika.zip (317kB, staženo 26x)
Zaslat odpověď >

#037901
avatar
Pardon, ale za mě otázka: Co za to? Protože tohle není na 5 minut času do fóra, ale spíš 5 hodin práce (a to se nepovažuji za břídila, co se s tím bude patlat po nápovědách).citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Současné rozplánování více projektů v Excelu.

exceleda • 3.3. 17:46

Současné rozplánování více projektů v Excelu.

eLCHa • 2.3. 22:03

Oddělovač polí

Milan-158 • 1.3. 16:01

Oddělovač polí

Whooocak • 1.3. 15:14

Vkládání dat z formuláře na zamknutém listu.

Milan-158 • 1.3. 15:12

Vlastne planovanie zmien

Anonym • 1.3. 7:56

Vkládání dat z formuláře na zamknutém listu.

Začátečník • 28.2. 19:34