< návrat zpět

MS Excel


Téma: Povolení formátování pouze u nezamčených buněk? rss

Zaslal/a 25.10.2017 8:38

Ahoj, dobrý den,
google neporadil, zkusím zde, mám sešit se zamčenými listy. Primárně jsou zamčené proto, aby jeho uživatelé neměnili vzorce ale i formát tam, kde nemají, listy jsou zamčené makrem. Zatím nevadilo, že nemohou formát měnit vůbec, ale nyní je nutné změnu formátu buňky povolit. A teď moje otázka - je možné v makru povolit formátování pouze nezamčených buněk? Nebo alespoň buněk v určité oblasti?
Děkuji za odpovědi.

Zaslat odpověď >

#038128
Jeza.m
Standartně asi ne, ale dá se to obejít ...
1) Formátovat pouze pomocí makra, které si list odemkne, naformátuje a zase zamkne. V makru si pak ošetříte co a jak.
2) Nechat soubor odemčený, ale při eventu SelectionChange ověřit jestli má buňka vzorec, pokud ano, tak automaticky aktivovat jinou buňku bez vzorce. Čímž nikdo nebude moct změnit buňky se vzorcem, ale jinak může cokoliv. Nevýhodou je, že je potřeba ošetřit oblasti a případ kdy uživatel nepovolí makra.
3) Opět při eventu SelectionChange kontrolovat je-li daná buňka Locked a pokud ano, tak zamknout list, pokud ne, tak odemknout. Opět je potřeba ošetřit viz. bod 2.

A věřím že možností bude více, ale za mě bych se přikláněl k bodu 1.

M@citovat
#038129
elninoslov
Sheets(1).Protect Password:="heslo", UserInterFaceOnly:=True
Makru povolí všetko, ale list bude zamknutý. Netreba odomykať. Ale treba to urobiť vo Workbook_Open. Čo so sebou nesie zase nutnosť mať jeden VeryHidden list napr. s logom, ktorý pri uložení ako jediný nechá Visible, pri otváraní bude zobrazený teda len list s logom, pokým sa nepovolia makrá, v tom momente sa ostatné odokryjú a logo sa schová.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse