< návrat zpět

MS Excel


Téma: Otevírání sešitů - Instance rss

Zaslal/a 4.5.2018 10:01

Dobý den, prosím o radu v elementární záležitostí (podle mne). Jak otevřít další (existující) sešit ve stejné instanci Excelu? Pokud otevírám sešit z průzkumníka nebo jakkoli jinak, než z již otevřené instance Excelu, vždy se nový sešit otevře v nové instanci. Že s tím souvisí omezení, pokud jde o kopírování listů, vzorců nebo o tvoření mezi sešitových výpočtů není třeba více popisovat. Nikde jsem uspokojivé řešení nenašel.

Zaslat odpověď >

#040287
avatar
Je to zkrátka jeden velký guláš a uspokojivé řešení nejspíš nenajdete.

Běžné je, že se sešit otevírá v již existující instanci Excelu. Pokud ne, tuším, že se to řešilo dříve zásahem do registru nebo úpravou zástupce. Pozn. Novodobé Windows velmi rády ztrácí zástupce dole na liště bez ohledu na to, jestli máte nastavené seskupování nebo ne. Pokud sešit není maximalizovaný v okně, je velmi pravděpodobné, že nebude mít po chvíli v systémové liště zástupce (náhled).

Excel (2013) 2016 vytváří přinejmenším samostatné okno pro každý sešit s vlastním Pásem karet atd. Jestli se jedná vyloženě o novou instanci nejsem schopen posoudit, musel bych si to nastudovat z pohledu API. Podle mého názoru nejde o novou instanci (asi nejjednodušší test je zmíněné kopírování), každopádně stejně to zlobí při více monitorech a je to problém uřídit i pod VBA (řeší se i zobrazování UserFormu).citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

cislovanie riadkov

martin1 • 18.1. 20:47

Podmíněné formátování

Baja • 18.1. 18:55

VBA - načtení dat ze souboru s proměnným názvem

Fantasyk • 18.1. 14:29

zápis čísla fce suma

Stalker • 18.1. 13:17

smazání více obrázků

Zdenda-R • 18.1. 9:47

výpis adresáře

Milan-158 • 18.1. 9:31

zápis čísla fce suma

Josef-Sekan • 18.1. 9:26