< návrat zpět

MS Excel


Téma: Historie Excelu rss

Zaslal/a 6.8.2018 18:32

Jestli se neurazíte, že to sem vkládám, a nemáte co dělat, dovoluji si vás pozvat na historické čtení.

https://proexcel.cz/excel-historie-1987-2007/
https://proexcel.cz/excel-historie-2007-2017/
https://proexcel.cz/excel-historie-co-se-neveslo/

Pokud máte chuť, tak se k tématu můžete i vyjádřit (třeba udělám článek zkušeností, historek. Chystám se dopsat (oprášit) i historii VBA.

Zaslat odpověď >

#041053
avatar
Moc pěkné čtení, ačkoli se chytám až od roku 1995 a některé verze jsem zcela vynechal(a). Stále oblíbený 2003 provozuji společně s 2016, některé staré kusy se mi vůbec nepodařilo rozchodit.

Stále tu vídám známá jména ještě z dob fóra na excelplus.net a builder.cz, pozdrav všem.

Těším se na pokračování a děkuji za počtení ke kávě.citovat
icon #041055
eLCHa
Pěkné počtení

Připomněl jsi mi pomocníka office - toho jsem nesnášel - vždycky to bylo první, co jsem vypnul.

Ohledně Ribbonu - nejdříve jsem nadával. Ve starých nabídkách jsem se vyznal nazpaměť a věděl jsem i o skrytých volbách. Nicméně za ty roky MS chválím za odvahu toto provést. Není to dokonalé, ale zvykl jsem si. Na druhou stranu s Tebou souhlasím s tou možností editace - ale v podstatě si vystačím s Rychlým přístupem a pro vlastní doplňky si ho vytvořím.

Jedna chybka:

Excel 97 (Excel 8.0)
Tato verze z roku určila podobu Excelu pro následujících minimálně deset let (1997-2007).

Chybí údaj, ze kterého rokucitovat
#041065
avatar
Bath:

ad fórum - inu, tehdy cca ze 300 přihlášených chodilo pár a reagovali jste za mě vesměs vy dva (s eLCHa) plus mínus dva lidi.. Nicméně nemám pud sebezáchovy a cca do týdne ho zkusím obnovit. Ladím registrace, možnost přidání <code> atd. Ale víc to tady rozvádět nechci, nebylo by to fér.

eLCHa:

ad chyby - Děkuju, já text opravoval a doplňoval snad milionkrát, ještě tam chybky nejspíš budou.

ad ribbon - ono copak o to, ještě ho vytvořit, ale ty vypatlané callbacks a obsluha ribbonu pod VBA... A pod Visual Studiem a Ribbon Designerem to taky není zrovna med.

ad Pomocník - Chápu, na druhou stranu měl dobré možnosti pro bubliny pod VBA - tuším včetně CheckBoxů, Option Buttonů, ... Přemýšlel jsme, kam se to vlastně posunulo. Já nevidím nic špatného na zobrazování tipů, ve svém starém doplňku jsem měl kromě tipů a zobrazování klávesových zkratek i třeba Murphyho zákony. Částečně se to dneska přesunulo do stavového řádku (a kdo ho ze začátečníků čte při kopírování atd.), částečně je dneska nápověda v Podokně úloh (inteligentní vyhledávání, ale i nápověda jako taková včetně videonávodů z YouTube). Jo a Pomocník, strávil jsem asi hodinu jen nad tím, že jsem spouštěl a snímkoval animace Svorky. Pak jsem si vzpomněl, že při nečinnosti usínal a tak jsem čekal a čekal, nechtěně ho probral a zase čekal a čekal :-)

A dodatek: Na jednom virtuálku jsem narval od Excelu 3 po Excel 2010 (Office 13 už na XP nechtěli a na Windows 7 jsem se zase obával, jestli poběží ty staré verze. Na druhém virtuálku jsem dal Office 2013 a já vůl instaloval i Office 2016, takže jsem je přepsal. Tím jsem si uvědomil, že Microsoft nejdřív povoloval více verzí současně vyjma Outlooku, pak byla možnost i dvou Outlooků a u Office 2013/2016 vlastně vůbec netuším, jak mít oboje, jak zasahovat do instalací, jestli je něco jako složka admin viz Office 2007/2010...citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Současné rozplánování více projektů v Excelu.

exceleda • 3.3. 17:46

Současné rozplánování více projektů v Excelu.

eLCHa • 2.3. 22:03

Oddělovač polí

Milan-158 • 1.3. 16:01

Oddělovač polí

Whooocak • 1.3. 15:14

Vkládání dat z formuláře na zamknutém listu.

Milan-158 • 1.3. 15:12

Vlastne planovanie zmien

Anonym • 1.3. 7:56

Vkládání dat z formuláře na zamknutém listu.

Začátečník • 28.2. 19:34