< návrat zpět

MS Excel


Téma: excel nabídka pro zákazníka rss

Zaslal/a 14.3.2019 21:21

Dobrý den, mám na Vás prosbu. Potřeboval bych pomoct propojit tři listy. Mám jeden list, kde počítám materiál (čtverec) a druhý list, kde počítám jiný materiál (kruh). Jelikož to musím počítat dle jiných vzorců, pro přehlednost jsem si to rozdělil do jiných listů, protože tam může být třeba až 100 řádků. Abych ušetřil čas kopírováním, chtěl bych třetí list, kde si vytvořím nabídku, kam bych chtěl aby se automaticky propisovaly data ze sloupců z počítání materiálů. Bude to třeba sloupec s názvem, hmotností, cenou za kus, cena celkem atd. To bych taky ještě uměl. Jenom mám problém s tím, že tam potřebuji dostat data ze dvou listů. Takže ve chvíli kdy vyplním třeba pět řádků na jednom listu, pět řádků na dalším listu, potřebuji aby se tyto data napsaly pod sebe a v nabídce jsem měl tedy 10 řádků a ne aby se mi data přepisovala. Prosím poradíte?

Děkuji moc za podporu.

Zaslat odpověď >

#042958
avatar
Nebudeš potřebovat také tabulku materiálů, kde bude jejich hustota potřebná pro výpočet hmotnosti?

Příklady materiálu:
4HR 40
PL 30x80
6HR 24

Při použití ZVOLIT zvládneš vzorec bez pomocných listů v jedné buňce a vše v jednom listu :
ZVOLIT(POZVYHLEDAT(ZLEVA($D2;NAJÍT(ZNAK(32);$D2;1)-1);{"4HR";"6HR";"KR";"PL";"TR"}; 0); ...
Pro každou kategorii následují výpočty oddělené středníky.
Podle toho, jak jsou uspořádána vstupní data pro výpočet objemu a odkud vzít zmíněnou hustotu materiálu.
Bude to vlastně list, kde budou evidovány položky nabídky, každá pod svým číslem či příznakem, vždy jeden či několik řádků pro jednu nabídku, filtr dle čísla nabídky vrací požadovaný výsledek.

...
Pak vznikne seznam nabídek propojený se seznamem firem, seznamem položek nabídky propojený se seznamem položek včetně ceníku s konečným výstupem pro tisk nebo exportem do pdf. Když bude nabídka přijata bude potřeba seznam přijatých objednávek ... :-) a vydaných faktur a dojde materiál a bude potřeba ho objednat a sledovat stav zásob... :-)
Hezký den s přáním pěkného víkendu!citovat
#042962
avatar
Děkuji moc za snahu, tohle mi nevyřeší problém. Výpočty mám vyřešené a funkci vyhledat mám u tloušťky plechů, aby se mi tam automaticky doplnila cena na základě napsané tloušťky. Bohužel nikdy materiál nikdy nebude stejný. Podle výkresu od zákazníka to musím vypočítat. Kalkulačku mám opravdu vyřešenou. Potřeboval bych pomoct jenom s tou nabídkou. V příloze posílám jednoduchý příklad. V kalkulačce potřebuji i další výpočty, které ovšem nedávám do nabídky. Takže obě dvě kalkulačky mají 19 sloupců a až třeba 100 řádků. Klidně i tisíc jsem řešil pro projekt BMW. Sloupce, které jsou pojmenované potřebuji do nabídky. Kdyby ta kalkulačka byla jedna, poradím si. Ovšem neumím vyřešit, že jsou dvě kalkulačky a v obou musím zároveň něco vypočítat. To následně potřebuji, aby se takto pod sebe řadilo do nabídky. Ideálně bych ještě potřeboval, že poslední sloupce jsou `volitelné`. Tzn., že tam jsou slevy, nebo výpočty ceny v eurech. Takže když v kalkulačce zvolím cenu v EUR a rozkryje se mi ten sloupec, aby mi tam zbytečně nepřekážel, tak aby se mi do nabídky taky propsal. Je to vůbec řešitelné aniž bych použil MAKRA?

Díky moc ještě jednou za projevenou snahu.
Příloha: xlsx42962_priklad.xlsx (12kB, staženo 27x)
citovat
#042965
Stalker
Můj osobní názor je, že bez makra to nedáš.citovat
#043006
Jeza.m
Co takhle ty 2 výpočtové tabulky navrhnout jako opravdové tabulky, tyto pak přidat do power query, kde je lze sloučit, nebo připojit a výstupem bude daná 3. tabulka.

M@citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Google disk - stažení souboru s příponou .xlsm

OB • 22.3. 15:59

Rozdiel office 2016 alebo 2019

r13 • 22.3. 15:49

Rozdiel office 2016 alebo 2019

jano1 • 22.3. 9:52

Barva aktivní buňky

stusna • 22.3. 8:52

Tabulka - zamknout list

Alfan • 21.3. 8:48

Tabulka - zamknout list

r13 • 21.3. 8:44

Tabulka - zamknout list

Alfan • 21.3. 7:28