< návrat zpět

MS Excel


Téma: Stromová struktura v listu Excelu rss

Zaslal/a 29.5.2020 8:57

Jak zobrazit funkční stromovou strukturu s možností sbalit a rozbalit?

U možnosti Seskupit (Group) mi nevyhovuje zobrazení tlačítek a čar (větví) vedle záhlaví řádků a omezení do osmi úrovní.
Není něco hotového, co by fungovalo přímo v listu?

Koukal jsem na hierarchický graf, ale to také není, co hledám, spíš něco na způsob treeview v prvním sloupci tabulky s tlačítky plus mínus a vykreslenými čarami, záhlaví sloupců tabulky bude shodné pro všechny řádky.

Zkoušel jsem vkládat do buňěk obrázky a vykreslovat čáry (Connectors), narážím na problém umístit obrázek a text v jedné buňce, hledám jak nastavit obtékání textu jinak než pomocí formátu vlevo s odsazením s limitem 15. Zkoušel jsem sloučit textové pole a obrázek. Následně potřebuji tabulku nakopírovat do těla zprávy Outlooku, ale čáry se nezobrazí správně, takže je všechno k ničemu.
Některé typy písma mají znaky pro vytvoření rámů a lze je použít k vykreslení rozvětvení, avšak výsledný efekt není nijak úchvatný. Budu rád, když se ozve někdo, kdo něco podobného zkoušel a poradí nějaký tip.

Zaslat odpověď >

#046738
MePExG
Dobrý deň. Sám ste našiel riešenie. Pripravte si údaje do kt, s opakovaním (vyšších úrovní), pre každú najnižšiu vetvu stromu, a z toho vytvorte kt.citovat
#046740
avatar
Díky, ale budu potřebovat ještě Vaši pomoc, našel jsem sám řešení ani nevím..
Mohu poprosit o nějaký odkaz nebo příklad, netuším jak na to, snad by mi stačilo, jak sestavit sloupce kt...

Mám dvě tabulky :
první je seznam položek a skupin se sloupci :
id, popis, kód, cena ... později ještě : počet, celkem
a druhá tabulka ve stylu:
id parent, pořadí, id child, počet

Nejvyšší úroveň (root nodes) mají v druhé tabulce počet řádků child roven 0, pak pro každé dítě rodiče rekurzivně volám uvnitř stejnou proceduru, která ho vypíše do poslední úrovně a zároveň roznásobí u bezdětných celkem=cena*počet a sčítá u skupin od poslední úrovně k první.
Nakonec výsledek nějak vizuálně zobrazit ...citovat
#046744
MePExG
Mohli by ste poslať vzorové tabuľky. Nemám vo zvyku si generovať vstupné údaje a k tomu robiť aj riešenie.citovat
#046746
avatar
Zkusil jsem vytvořit KT, rozpad mám, větve se nevykreslují a nedaří se mi seskupit id, název, kód , počet, cena, celkem do jednoho řádku, celkem mi vrací špatný výsledek, nejspíš chybí vnořené úrovně. Teď na to vůbec nemám klid, později to ještě zkusím. Děkuji Vám moc za odezvu a za nabídku zpracování řešení, rád ji využiji, jen musím připravit nějaké zadání, data jsou získána z externího zdroje, ale mohu je sestavit tak, aby vyhověla KT.citovat
#046752
MePExG
Rovno pri získavaní z externého zdroja, údaje môžete optimalizovať pre kt.citovat
#046779
avatar
Bude-li soubor s KT zaslán v příloze mailu a posléze otevírán v rúzných verzích excelu, zobrazí se obsah správně? Tuším zradu, že to ve starší verzi nejspíš nepůjde vůbec otevřít.citovat
#046800
avatar
Možná by šlo data uložit rovnou jako html a vložit soubor do přílohy Outlooku, javascript fungovat nejspíš nebude, ale pokud bude v rozbaleném stavu mohlo by fungovat v náhledu ve zprávě a po otevření souboru by bylo funkční s možností skrýt nepotřebné větve a vytisknout dle potřeby.
Něco na tento způsob: https://jsfiddle.net/sirhvd/u2ypsanj/
Nevěděl by někdo, jak dokreslit větvení úrovní do buňky html tabulky? Vložit div do td? Případně předem děkuji za tip na nějaké html+js fórum, kde vám to vytvoří na míru jako vy tady v excelu. 1
P.S. Kalkulačku už mám!citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Zaokrouhlování

JoKe • 14.6. 15:19

Zaokrouhlování

Mirek-Kraus • 14.6. 13:52

excell uprava riadku vzorca

veny • 14.6. 7:52

excell uprava riadku vzorca

orangezradca • 13.6. 20:37

pomala tlac s exelu

jano5 • 12.6. 9:44

GRAF teploty

JoKe • 12.6. 9:22

Filtrování dat

Imh0tep • 12.6. 8:35