< návrat zpět

MS Excel


Téma: Načtení dat off-line rss

Zaslal/a 21.7.2021 9:57

Edit: 22.7.2021 8:30
Zdravím komunitu. V sešitě "Výchozí data" v listu s názvem "Seznam abc" v buňkách oblasti Q16:Q300 mám vzorec, jehož výsledkem je seznam jmen (ze zdrojových dat - list s názvem "Databáze" vybírá pouze řádky označené v jednom sloupci znakem např. "A" - aktivní, slučuje z jednotlivých sloupců jméno, příjmení, titul a výsledný seznam řadí podle abecedy). Tento seznam čítá aktuálně cca 200 aktivních jmen, ale rozsah se průběžně mění, podle toho jak se manuálně aktualizují výchozí zdrojová data v listu "Databáze" (přiřazuje nebo odebírá se jim aktivita, doplňují se nakonec databáze noví lidé). V tom listu "Seznam abc" mám dynamicky pojmenovanou oblast - aktuálně jmény naplněný rozsah z oblasti Q16:Q300. Potřebuji v prvním kroku tuto oblast se jmény nějakou ručně spuštěnou procedurou v právě platné podobě jednorázově přenést (načíst) do listu "Formulář" v jiném sešitu (např. s názvem "Záznamy-1") s první položkou seznamu v buňce E9. Ve formuláři musí být přenesený seznam v podobě hodnot, nikoli vzorců. To proto, aby se po provedeném jednorázovém načtení už dále neměnil - neaktualizoval a nebyl propojen se zdrojovým sešitem. Takto potřebuji načtení hodnot v právě aktuální podobě provádět opakovaně, vždy do nového sešitu, který budu vytvářet (z prvotního vzorového) a ukládat pod jedinečným jménem (Záznamy-2, Záznamy-3 atd.).
V druhém kroku by se potom k jednotlivým jménům měly načíst do dalších sloupců ze zdrojové databáze příslušné další údaje (os. číslo, kód útvaru, rodné č., poznámka a datum).
Jde mi o zautomatizování popisovaného načtení hodnot do připraveného otevřeného sešitu z toho zdrojového, nic víc.
Myslel jsem původně k tomu využít funkci "Načíst data", ale obávám se, že bez makra se to nedá. Prosím, měl by někdo nějaký názor nebo nápad?

Zaslat odpověď >

Nebyly zaslány žádné odpovědi.

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Událost odychcení klávesnice

Barth • 15.10. 14:59

Tvorba náhodné řady výsledků.

Luke8 • 15.10. 14:05

EXCEL VBA vyhledání buňky

ben59 • 15.10. 11:34

EXCEL VBA vyhledání buňky

ben59 • 15.10. 9:48

EXCEL VBA vyhledání buňky

marjankaj • 14.10. 23:04

EXCEL VBA vyhledání buňky

ben59 • 14.10. 21:09

Prověření existence adresáře

Stalker • 14.10. 20:30