< návrat zpět

MS Excel


Téma: Vytvoření jedné databáze z více excel souborů rss

Zaslal/a 5.8.2022 14:25

Dobrý den,

prosím o radu, nefunguje mi odkaz cesta, i když mám soubor uložen na HDD na noteboku. Dříve to fungovalo.

1.Mám soubor Souhrn03 a do listu JmenaSouboru

2.po kliknutí na tlačítko, se mají vypsat do jednoho sloupce názvy souborů, které jsme obsaženy v adresáři DATA

3.Hned potom se jednotlivé soubory otevřou data z těchto souborů se překopírují v určitém pořadí do listu DataSouboru a to v danném pořadí do sloupců.

Při znovu oprášení souboru už nefungují cesty a celé jeto asi nějak nakoplé viz foto. Prosím o pomoc.

Děkuji.
OB

Příloha: zip53081_souhrn03.zip (239kB, staženo 16x)
Zaslat odpověď >

Strana:  1 2   další »
#053083
elninoslov
Makro som robil určite ja.
2. Nič také makro nerobí. Rovno pri nájdení každého súboru, napíše jeho meno, a hneď natiahne z neho data. Teda nerobí najskôr zoznam súborov. Ale to je len "technikália".
3. Znovu technikália - tak to makro nepracuje. Žiadne určité poradie nemá stanovené. Berie súbory do radu tak ako ich nachádza v adresári.
"Při znovu oprášení souboru už nefungují cesty" - ??? Čo znamená oprášení? Aké cesty?
"nakoplé" - z čoho tak usudzujete?

Ja makro spustím a normálne dobehne, data natiahne, chybu nehodí... Ani keď ho spustím, ani keď ho krokujem.

Vám to hodí chybu? Na ktorom riadku? Nenatiahne údaje? Ktoré? Nesprávne vyhodnotí? Čo?citovat
#053084
avatar
Ahoj máš pravdu, soubor je pořád funkční. TeĎ jsem ho vyzkoušel doma na soukromém PC, ale musel jsem vypnout OneDrive. V práci musím mít pořád zapnutý OneDrive (SharePoint a pak furt to hlásí chybu) viz obrázek. error01-02
V práci musím mít furt zapnutý OneDrive, tak se soubor připojuje ve VBA na nějakou vzdálenou adresu viz. obr. error03.

Prosím o konzultaci, jak napsat VBA kod, který bude odkazovat na správnou cestu souboru - který se tváří, jako když je PC odpojené od OneDrivu (SharePointu).

Děkuji.
P.S.: A soubor funguje skvěle!
Příloha: rar53084_errorfoto.rar (252kB, staženo 7x)
citovat
#053085
elninoslov
Na OneDrive Dir() nefunguje. Podľa stackoverflow by malo fungovať toto. Ale ak to dobre chápem, tak iba ak sú to Vaše súbory vo Vašom OneDrive na PC, teda sa ukladajú do Vášho OneDrive adresára na Vašom PC.

Problém s OneDrive je ten, že tie súbory tam reálne na Vašom PC niesú až pokým ich nepoužijete. A ani sa Vám nezobrazia (zoznam), pokiaľ neprebehne aktualizácia. Nemám zatiaľ ako preveriť.

Môže to byť ale aj tak, že máte na sieti zdieľané súbory (nie Vaše na Vašom OneDrive), Vy máte iba zdieľací link, ktorý otvárate. To táto metóda fachať nebude, páč to hľadá súbory vo Vašom OneDrive na disku, kde ale nie sú. Takú adresu ako Vám to tam píše, totiž dostanem v tomto prípade - teda link.

To budem musieť na pokus doma zriadiť 2x MS konto, na 2 PC OneDrive, 1 zdieľací, 1 klient, prihlásiť na oboch OneDrive aj Office do MS kont. A potom sa toho zbaviť. No to neviem, či sa mi bude chcieť.

EDIT:
SharePoint je samostatne platený, tak neskúsim. Ale malo by ísť nalinkovať spoločný SP link do Vášho OneDrive. Možno to tak aj máte. Skúste len tú cestu zmeniť
Cesta = Environ("OneDrive") & "\" & Replace(Split(ThisWorkbook.Path, "/", 5)(4), "/", "\") & "\Data\"citovat
#053086
avatar
Děkuji. Vyzkouším a dám vědět, když to nebude fungovat, tak to v práci vyzkouším s odpojeným onedrivem a až si zpracují potřebné soubory tak pak zapnu OneDrive. Dám vědět jak to dopadlo. Jeste jednou děkuji a pekný víkend OBcitovat
#053087
avatar
Vyzkoušel jsem doma se zapnutým OneDrive a funguje! Ještě dám vědět v pondělí, jestli mi to pošlape i v práci.

Díky za pomoc.

OBcitovat
#053090
elninoslov
Ak by Vám to šlo, znamenalo by to, že máte synchronizovaný ten SP priečinok do Vášho OneDrive na Vašom disku. A teda makro ťahá dáta vlastne z Vášho disku ako z normálneho adresára. Tie Vaše XLS, nie sú skutočné XLS, ale textové súbory oddelené tabulátorom s príponou XLS namiesto TXT (toto robia automatizované systémy). Skúste túto metódu cez ADO, ktorá to spracováva ako textové súbory, a dáta si rozloží. Je to mnoho-mnoho-násobne rýchlejšie, ako otváranie súborov.

Ale ak to bude tak, že máte iba link na súbor s makrom na SP, a nemáte to nastavené na synchro na Váš disk, tak neviem, ako to poriešiť.
Příloha: zip53090_souhrn03ado.zip (36kB, staženo 7x)
citovat
#053096
avatar
Těch "onedrive..." má MS víc podle typu onedrivu (soukromý, korporátní, ...). Obecné řešení bude nejspíš komplikovanější. Pár řešení je na https://stackoverflow.com/questions/33734706/excels-fullname-property-with-onedrive. Něco jsem testoval, je tam dobrý základ.

Jak naznačil elnino, v džungli MS je složité lokálně najít obecnější řešení.

excel pro adresu souboru podsunuje url úložiště místo lokální adresy. Toto by mělo jít vypnout zákazem synchronizace onedrivu z prostředí mso: ikona onedrive - nastavení - office - "soubory, které otevřu, ...". Nezkoušel jsem to, nerad používám řešení závislá na lokálním nastavení (https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/how-can-i-use-the-physical-addres-of-a-workbook/8d4ba24c-f2aa-4118-81b8-47e4e35d400c)citovat
#053098
elninoslov
Ono by to šlo pekne vytiahnuť aj cez PQ (síce pomalšie ako to ADO). Ale zase narážam na to, ako zistiť cestu k zložke Data na OneDrive, ak tá zložka nebude synchronizovaná na disku. Nemám to ako skúšať, a prestáva ma baviť googlenie 5citovat
#053100
avatar
PQ má podobné problémy s mapováním adresy.citovat
#053129
avatar
Dobrý den všem, používám soubor a mám při tom OneDrive na PAUSE. Po ukončení makra, pak OneDrive spustím.

Prosím o pomoc s daty, přešel jsem na jiný druh výrobku, ke kterému si stahuji data ze SAP do xls. Ale uvnitř souboru xls jsou data uspořádána v jiných sloupcích a ja ne a ne přijít nato jak upravit VBA kód pro správný sběr dat. ..... Jedná se o soubory v adresáři DATA a začínající na 641.... ten je ten nový, starý je v tom samém adresáři DATA a začíná na 333.

Když to shrnu:
Chci tedy nahradit stávající cesty ze souborů 333... novými cestami (i záhlaví viz vzor v souboru Souhrn04 list DataSouboru). Nevím jestli je to dost srozumitelné. 6

Díky OB
Příloha: zip53129_souhrn04.zip (80kB, staženo 6x)
citovat

Strana:  1 2   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Upravit zapis z tabulky pro Tabulku

elninoslov • 1.10. 22:30

Upravit zapis z tabulky pro Tabulku

lama1 • 1.10. 20:20

oznac posledny riadok a zrataj

elninoslov • 1.10. 16:06

oznac posledny riadok a zrataj

ivana12 • 1.10. 15:19

Odeslání listu na e-mail

Michalko • 1.10. 10:46

zratana podla presneho textu

jano1 • 1.10. 10:28

zratana podla presneho textu

elninoslov • 1.10. 9:10