< návrat zpět

MS Excel


Téma: vyhledání a seřazení dat z různých listů rss

Zaslal/a 23.3.2023 12:44

Dobrý den
Nevím si rady s jednou věcí, kterou potřebuji nastavit. soubor má 4 listy. Ve třech jsou data a ve čtvrtém (summary) potřebuju ty data dostat ve stejném formátu ale seřazeny buď podle data vlevo, nebo podle pořadového čísla vpravo. A jen ty data, které vlezou do zvýrazněné tabulky. Takže v tabulce summary budou jen data nejmladší, resp. s nejvyšším pořadovým číslem. Takže počínaje 12kou nahoře a konče 4kou. Zároveň aby si to sebou bralo i ty další údaje v řádku. Takže v případě, že do listu team 1 doplním nějaký údaj (zpravidla to bude nahoře a ostatní data se přesunou o řádek níže), tak aby se mi aktualizoval list summary. Nejstarší údaj vypadne, nejmladší se zobrazí nahoře a zbytek se posune dolů. Už jsem tady před nějakou dobou prosil o vytvoření podobné tabulky, ale tohle je takový upgrade....
Mockrát děkuji za pomoc...

Příloha: xlsx54691_vvyhledat.xlsx (27kB, staženo 9x)
Zaslat odpověď >

Strana:  1 2   další »
#054705
avatar
Nevím si s tím rady...citovat
#054706
avatar
Zdravím
asi první poznámka: Opravdu jsou nutné sloučené buňky? Nemůžete si nastavit šířku sloupců a výšku řádků?

2. Na listu "team 1" byl sloupec "No." Na listu "team 2" a 3 se tento sloupec jmenoval "status". šlo by to sjednotit?

3.můžete použít PowerQuery?

4.můžeme přidat nové listy?

mám už pomocí PQ nástřel

edit:pokud by šlo na všech listech s daty udělat z tabulek Tabulky, bylo by to ještě jednodušší i pro vás.citovat
#054707
avatar
Zdravím veny
Bohužel, formát buněk musí zůstat stejný. Převzato tak, jak to je z originálu, pouze změněny data v buňkách.
2. Ano, název sloupce jde sjednotit. Moje chyba.
3. Pokud to bude fungovat, tak ano. V reále by to dokonce mělo fungovat s různými soubory na lokální síti, ale ve stejném formátu, ve stálém umístění na síti. Z těchto důvodů jsem to tady dal do jednoho souboru. Ta provázanost na různé soubory tady asi nejde nasimulovat. Snad to na věci nic nemění.
4. Nějaký pomocný list doplnit lze.
Děkuji mockrátcitovat
#054708
avatar
pro řešení v PQ je potřeba znát "přesně" odkud má načítat data. Jestli to bude více souborů a z nich jeden nebo více listů listů, jestli budou ve stejné složce, jestli mají "naprosto stejnou" strukturu, jestli jsou názvy sloupců stejné atd. Protože výsledek se může jen změnou názvu jednoho sloupce po...
Můžeme připravit řešení pro váš příklad ale bude funkční pouze v tom souboru. Proto je potřeba znát i vše ostatnícitovat
#054711
avatar
veny rozumím.... Nejsem si jistý, jestli to takhle na dálku bude fungovat. Moc si vážím pomoci, ale zkusím to jinak. Do souboru jsem vytvořil ještě jeden list, PREP LIST, kde mám natvrdo sesbírané data, resp statusy. Sloupec status bude mít vždy různé číslo a bude vzrůstající. V sešitě summary jsem schopný je vyfiltrovat a setřídit. Teď už k nim jen dosadit přes VVYHLEDAT jednotlivé popisky.... To mi ale nejde. Nemůžu na to přijít, jak to vyhledat a přiřadit napříč třemi listy. musí se to posunovat spolu se statusem, v případě, že přijde nová položka. Tohle řešení už jsem zvažoval dříve, ale doufal jsem, že je něco elegantnějšího.
Příloha: xlsx54711_vvyhledat.xlsx (30kB, staženo 3x)
citovat
#054712
avatar
přidal jsem dva listy
List "Cesta" tam si zadejte cestu, kam si uložíte !! tento !! soubor.
List "SumData": do něj se načítají posbíraná a seřazená data aktuálně ze třech listů. Pokud přidáte list a bude název listu začínat na "team" a bude stejná struktura dat jako v ostatních, načtou se data i z tohoto případně dalších listů.

Na vašem původním listu "summary" si už můžete udělat odkazy na data z listu SumData. Zatím jsem připravil jen něco, protože se mi nechce upravovat buňku po buňce když nejde vzorec natáhnout kvůli sloučeným buňkám.

Pro aktuální data při změnách na listech "team..." je potřeba soubor uložit a potom aktualizovat Tabulku na listu SumData-(pravý klik do Tabulky a Obnovit) případně by na to šlo udělat i tlačítko.

Řazení z načtených dat je podle sloupce Status od největšího a zobrazeno jen 9 výsledků.
alespoň takto jsem to pochopil 5

Zkuste, případně upravíme
Příloha: xlsx54712_54691_vvyhledat.xlsx (45kB, staženo 5x)
citovat
#054713
avatar
Děkuju moc, zkusím se s tím poprat. Děkuji.citovat
#055204
avatar
Dobrý den
Přicházím znovu s radou o pomoc. Z důvodu, že jsem musel soubory, které mi sbírají data nasdílet, tak jsem přišel o spoustu funkcí, které mi excel usnadňoval jako nastavení. Např kopírování formátu buněk atp. Proto musím překopat celou logiku sběru a řazení dat. Prosím tímto znovu o radu, jak nastavit přenos údajů z jedné tabulky do druhé. Jedná se jen o jeden list v excelu (přikládám) Ve spodní tabulce se budou doplňovat údaje ručně. Tzn na poslední volný řádek dole se vypíšou data. Tyto data potřebuju přenést, zkopírovat nahoru, do horní tabulky. Ale seřadit s tím, že rozlišovacím prvkem je údaj ve sloupci "Kod". Ten označuje daný řádek a bude vždy jiný. a podle toho co je v daném řádku potom potřebuju doplnit do řádku k danému kodu. Je tam schválně udělaná nahodilá sekvence kodu. Stává se, že nejmladší datum nemá největší hodnotu kodu. A aby to bylo ještě drobet složitější, přenáší se to do sloučených buněk.... Zjednodušeně, nejvyšší číslo kodu spolu s daty na daném řádku z tabulky dole převézt na první řádek do tabulky nahoře. Pokud se vypíše v tabulce dole, nový řádek (excel řádek 33) a bude mít nejvyšší číslo, tak se zapíše do horní tabulky nahoru (řádek 2, sloučené buňky). schválně je tam i vynechaný parametr "kategorie". surfuju, hledám a nic použitelného jsem nenašel... Mockrát děkuji za ochotu pomoct.
Příloha: xlsx55204_zoufaly-pokus-o-serazeni-dat.xlsx (12kB, staženo 2x)
citovat
#055208
elninoslov
Ten Kod sa môže v spodnej tabuľke aj opakovať?
Kod je číslo alebo znakočíslo?
Hore vypísať iba prvých 5?citovat
#055209
avatar
Kod bude vždycky jiný. Nemusejí být v té spodní tabulce seřazeny podle hodnoty, ale bude vždy jiný. A je to normální číslo. Pořadové řekněme.
Ano, nahoře vypsat jen prvních pět.citovat

Strana:  1 2   další »

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

excell uprava riadku vzorca

orangezradca • 13.6. 20:37

pomala tlac s exelu

jano5 • 12.6. 9:44

GRAF teploty

JoKe • 12.6. 9:22

Filtrování dat

Imh0tep • 12.6. 8:35

Filtrování dat

Lader • 11.6. 23:22

Filtrování dat

Imh0tep • 11.6. 21:15

Zjištění směny dle data a času

Ontik • 11.6. 14:23