< návrat zpět

Nástěnka


Téma: Nefunkčnost klácesových zkratek rss

Zaslal/a 10.3.2012 20:26

Zdravím. Múže mi někdo pomoci radou? Po nové instalaci sady Office 2007 mi u excelu přestala fungovat kombinace CTRL-, přitom CTRL+ funguje normálně. Pro mě, jako pro stavaře rozpočtáře je tato klávesová zkratka hojně užívána. Už jsem prošňupal hodně nastavení excelu a následně i diskuzí a nikde jsem nenašel odpověď. Prosím, kdo ví o co jde, poraďte mi. Předem díky. Radegast popřípadě z.chudozilov@email.cz.

Zaslat odpověď >

#007591
avatar
Pokud Ti všechno ostatní funguje a nefunguje jen Ctrl+ tak se podívej, zda nemáš nějakému svému makru přiřazenou tuto zkratkovou kombinaci. Taky můžeš zkusit ve VBA napsat Sub blabla()
Application.OnKey "^{+}", ""
End Sub
... mohlo by to pomoci.
Nemáš noťas ? nemůžeš zkusit jinou klávesnici ?citovat
#007592
avatar
Ahoj. Děkuji Ti za bleskovou reakci na můj dotaz, bohužel jsi použil jazyk, kterému až tak nerozumím 7 . Doba, kdy jsem si na škole myslel, že rozumím počítačů (IQ 151, PMD, TNS apod) už dávno, dávno uplynula a je ze mě pouhý uživatel, tudíž, jestli máš ještě trpělivost a pochopení, prosím; co je to řádek VBA a co mám napsat místo blabla. Jinak to řeším na NTB a pokud jsi měl na mysli přepnutí klávesnice do EN režimu, tak bez úspěchu. Ještě jednou díky. Radegastcitovat
#007593
avatar
VBA je interpretovaný jazyk Visual Basic for Application. V Excelu si můžeš nahrát nebo napsat svůj vlastní program, který je pak možné spouštět. Je pravda, že je trochu jiný než jsem kdysi poznal na Commodore 64 a tak na starý Basic zapomeň.

V Excelu (různých verzích) můžeš spustit podprogram ALT+F11 Dostaneš se do nového programu Microsoft Visual Basic. Vlevo si najdi soubor a podívej se, zda má modul. Pokud né, pak najdi nahoře v menu Insert->Module. Ve velkém středním okně se Ti vytvoří prázné okno do kterého můžeš zapisovat své programy. Nebo případně se dívat, jak ti MacroRecorder nahrál tvůj postup. Do to bloku zkopíruj uvedenou proceduru. umísti kurzor do procedury a stiskni F5. Pak se přepni zpátky do Excelu a zkus, zda se to resetovalo nebo je to stejné.
Pokud je to noťas, pak zkus připojit externí klávesnici a zkusit jestli je to stejné. Pokud to bude funkční tak vyzkoušej co to ovlivňuje na noťasu. nějak a kombinace Fn+F(?). R.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse

Kumulace listů do jednoho listu

MonikaV • 24.9. 17:18

skenovani a vyhledavani a oznaceni v tabulce

djph • 24.9. 13:44

Sečíst sloupec od 4 řádku

madar5 • 23.9. 8:32

Ověření dat

lubo • 22.9. 11:25

Ověření dat

Baja • 21.9. 22:33

Ověření dat

elninoslov • 21.9. 22:16

Ověření dat

Baja • 21.9. 21:53