Zdroj: https://wall.cz/nastenka/rychle-vlozeni-api-mapy-na-vas-web • Vydáno: 7.1.2009 20:55 • Autor: admin

Rychlé vložení API mapy na váš web

AMapyPro stránky o Tipech na výlet jsem hledal vhodné API mapy, na kterých bych mohl zobrazit jednotlivé tipy. Potřeboval jsem na mapě vytvořit vlastní značky s tím, že po kliknutí na značku bude uživatel přesměrován na článek o daném turistickém místě.

Tuto službu nabízí Seznam, Google a Atlas. Vyzkoušel jsem všechny služby, a požadavky splnila až služba AMapy od Atlasu. AMapy API je služba od Atlasu, která je určena nejen pro rychlé vložení mapy do stránek, ale i pro vývoj sofistikovaných mapových aplikací. Služba je poskytována zdarma. Na stránkách AMapy najdete podrobného průvodce a mnoho užitečných příkladů.

Vložení API mapy.

Po zaregistrování a zadání vaší stránky, kde bude mapa zobrazena, vám bude na e-mail zaslán přístupový klíč. Do dané stránky pak stačí zadat následující kód.

<script type="text/javascript" src="http://amapy.atlas.cz/api/api.ashx?guid=VAS_GUID"></script>

a element DIV s takřka libovolnými rozměry.

<div id="mojeMapa" style="width: 450px; height: 450px"></div>

Styl elementu DIV můžete také nastavit v CSS souboru.

#mojeMapa {width: 450px; height: 450px; border: 1px solid #7E7E7E;}

Pro zobrazení mapy je ještě nutné mapy inicializovat skriptem, který můžete vložit přímo do stránky nebo skript vložit do vlastního souboru. Vzhledem k tomu, že jsem použil několik funkcí a budu stále definovat nové značky na mapě, zvolil jsem uložení do vlastního JS souboru.

<script type="text/javascript"> var Page = { load: function() { var mainMap = new AMap("mojeMapa"); // zde je možné vložit další funkce, nastavení mapy // a značky, viz. příklady níže mainMap.loadMaps(stred, 2000000, 'Základní'); } } window.addEvent('domready', Page.load.bind(Page)); </script>

Příklady nastavení a funkcí.

Příklad definování vlastní ikony značky s vrženým stínem.

var ikona = new AIcon({ fastRollover : false, fixPng : false, imageSrc : './upload/js/img/arrow.gif', imageSize : new ASize(21, 33), shadowSrc : './upload/js/img/shadow.png', shadowSize : new ASize(38, 33), iconOffset : new APoint(11, 34), labelStyle : 'position: absolute; width: 21px; text-align: center; left: 0; top: 1px; color: white; font: bold 10px Tahoma' });

Příklad definování značky (GeoPointu) s odkazem na článek. Počet značek na mapě není omezen.

var ev_Place = new AGeoPoint("50°40'43.07\"N; 14°3'3.23\"E"); var ev_Marker = new AMarker(ev_Place, { title : "Zde leží Erbenova vyhlídka", link : "http://wall.cz/erbenova-vyhlidka.a1.html", label : "1", icon : ikona, draggable : false }); mainMap.addOverlay(ev_Marker);

Možnosti jsou opravdu široké a záleží jen na vás, jakou si vytvoříte vlastní mapu. Výsledek a plnou funkčnost služby AMapy API si můžete vyzkoušet zde.