< návrat zpět

MS Excel


Téma: pozice buňky rss

Zaslal/a 25.3.2018 13:03

zdenaS velkou prosbou se obracím na všechny o pomoc s problémem, jak zjistit BEZ MAKRA aktuální pozici aktivní buňky ( řádek, sloupec ) v daném listě!
Děkuji 6

Zaslat odpověď >

#039968
avatar
Poněkud kuriozní přání! Pro potřeby psaní vzorců existují funkce listu ŘÁDEK() a SLOUPEC(), což jsou čísla řádku a sloupce aktuální buňky. Je to, na co jste se ptala?citovat
#039969
avatar
Případně se podívat na "Pole názvů", vlevo nahoře.citovat
#039972
elninoslov
Záležať bude na tom, na čo chcete tú pozíciu aktuálnej bunky. Ak na to aby ste na základe práve aktuálne označenej bunky počítali niečo v úplne inej bunke, tak jedine makrom. Ak to chcete aby vzorec v nejakej bunke vedel o svojom riadku a stĺpci, tak vzorcom.citovat
#039973
zdena
Tabulka je zamčená a pomocí TAB přeskakuje postupně na odemčené buňky. Připraven výsledek s rozepsanými daty podrobně na základě indexu dané pozice aktuální buňky či její hodnoty atd.
Jenže bez makra nemohu zadat pozici activecell v listu. Existuje řešení, např.class ale hlavně bez makra. Děkujicitovat
#039976
elninoslov
Z druhej vety (ktorá je neviem prečo bez čiarok, potom ju treba čítať 5x na pochopenie) plynie, že chcete získať pozíciu aktívnej bunky, a podľa pozície prečítať z tabuľky výsledkov výsledok.
Lenže z 3. vety plynie, že chcete zadávať pozíciu aktívnej bunky, teda meniť aktívnu bunku. A to je presný opak predošlého.

Každopádne, obe tieto veci bez makra neurobíte.
Skúste priložiť prílohu s príkladom.

PS: Class - trieda - je tiež makro.citovat

Uživatelské menu

Nejste přihlášen(a)
avatar\n

Menu

On-line nástroje

Formulář Faktura

Formulář Faktura IV

Oblíbený formulář Faktura byl vylepšen a rozšířen.
Více se dočtete zde.

Aktivní diskuse